Bóg uzdrawia po znajomości

(fot. sxc.hu)

Nigdy nie miałem wątpliwości, że Bóg chce uleczyć każdego człowieka z każdej choroby - czy to duchowej, czy psychicznej, czy też fizycznej.

 

W Piśmie Świętym psalmista woła "Błogosław, duszo moja, Pana, i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach! On odpuszcza wszystkie twoje winy, On leczy wszystkie twe choroby" (Ps 103). Słowo Boże nie mówi, że leczy tylko niektóre choroby lecz wszystkie. Choroba jest zła. Nie jest wolą Bożą, aby człowiek chorował, aby ktokolwiek cierpiał na ciele czy na duszy. Wierzymy w to? Jeżeli Bóg chce uleczyć nas z każdej naszej choroby, to dlaczego w Kościele jest tak wiele osób, które chorują? Czyżby dlatego, że nie chcemy być zdrowi? A może nie wiemy, że potrzebujemy uzdrowienia? Jezus mówi w Ewangelii "prosicie i nie otrzymujecie, bo źle prosicie". W jaki sposób więc mamy prosić, by otrzymać? Co Pismo Święte mówi na temat proszenia Boga? Jak powinniśmy prosić by otrzymać?

 

Jeśli spełnimy konkretne warunki to z całą pewnością, stuprocentowo, otrzymamy to, o co prosimy. Pierwszym warunkiem jest oddanie Bogu tego o co prosimy zanim jeszcze otrzymamy. Jednym z biblijnych przykładów takiej prośby jest modlitwa Anny, z Pierwszej Księgi Samuela. Bezpłodna Anna prosi Boga: "Boże, podaruj mi syna, a ja już teraz go całkowicie Tobie oddaje". Czy prosząc Boga jestem gotowy powiedzieć, że to co od Niego dostanę, nie będzie to moje? Z Ewangelii dowiadujemy się o uzdrowieniu teściowej Piotra. Gdy zostaje uzdrowiona, wstaje by usługiwać. Po to właśnie zostaje uzdrowiona, by odzyskane siły i swój czas oddać Bogu. Tylko po to. Jeżeli prosimy o zdrowie, to pamiętajmy, że gdy będziemy mieli więcej siły i czasu, i możliwości, to nie będzie to już do nas należało lecz do Niego. To nie będzie twój czas, to nie będzie twoje zdrowie, lecz Jego. Zanim więc otrzymasz to, o co prosisz, oddaj to z hojnością Bogu.

 

Drugi warunek tej modlitwy prośby, modlitwy o uzdrowienie, wydaje się oczywisty, ale często o nim zapominamy. Możemy otrzymać od Boga wszystko, ale tylko po znajomości. Tylko powołując się na imię Tego, który jest naszym Panem. Tylko w imieniu Jezusa Chrystusa możemy otrzymać to, o co prosimy. Nie ma żadnego innego imienia we wszechświecie na jakie moglibyśmy się powołać. A najlepiej, gdy modląc się prośmy o to, o co prosiłby dla nas Pan Jezus. Zapytaj Chrystusa - "Panie o co Ty byś prosił dla mnie?" I proś Boga by obdarował Cię tym, czym Chrystus chce byś był obdarowany. O co prosiłby Chrystus Boga dla ciebie?

 

Trzeci warunek, by modlitwa nasza została wysłuchana, to cierpliwość. Bóg ma swój czas. Możliwe, że nie zostaniesz uzdrowiony dzisiaj wieczorem. Może jutro rano, a może za rok? Może Bóg odpowiadając na twoją modlitwę mówi "nie, nie teraz. Musisz dojrzeć, musisz jeszcze wiele rzeczy zrozumieć, musisz jeszcze wiele spraw poukładać, ten trudny czas twojej choroby jest ci teraz potrzebny". Bądź cierpliwy i nie przestawaj prosić, bo Bóg w swoim planie ma twoje uzdrowienie.

 

Czwarty warunek - Pan Jezus nie zajmuje się uzdrawianiem jakiejś części ciała, wątroby czy serca, lecz uzdrawia całego człowieka. Wyobraźcie sobie człowieka poranionego, którego życie jest zagrożone, a który prosi pielęgniarkę by opatrzyła mu jedynie palec. Co zrobi pielęgniarka? Czy zajmie się jego palcem? Raczej zajmie się tym, co zagraża jego życiu, zajmie się chorym, a nie tylko jego palcem, który niewiele znaczy. Gdy zwracasz się ze swoim rakiem prostaty lub rakiem piersi do Chrystusa, to On patrząc na ciebie mówi "ty cały potrzebujesz uzdrowienia. Nie tylko twoja ręka, nie tylko twoja noga, nie tylko twoja pierś, nie tylko twoje relacje w rodzinie, nie tylko twoja depresja, ty cały potrzebujesz uzdrowienia". I gdy Bóg uzdrawia, to uzdrawia całego człowieka. Naszą rolą jest otwarcie się na Bożą moc, która chce nas całkowicie przemienić uzdrawiając serce i umysł, uczucia i relacje. A uzdrowienie fizyczne jest tylko konsekwencją tego, że zdrowiejemy w środku.

 

I piąty warunek to wiara. Czytamy w Ewangelii, że tym, którzy wierzą będą towarzyszyć pewne znaki, m.in. to że będą ręce kładli na chorych, a ci odzyskają zdrowie. Wiara potrzebna jest do tego by w imię Chrystusa posługiwać innym, by zdrowieli na ciele i duchu. I wiara potrzebna jest również wtedy gdy proszę o moje uzdrowienie. Bogu potrzebne jest moje całkowite zawierzenie.

 

Szósty warunek - Pan Bóg uzdrawia tych, którzy wyznali swoje grzechy, odwrócili się od nich i przemienili swoje myślenie, zmienili swój sposób patrzenia na świat i na innych ludzi. Uzdrawia tych, którzy patrzą na świat, a przynajmniej chcą patrzeć na świat tak, jak Bóg na ten świat patrzy, dostrzegając to co piękne, wartościowe, szlachetne. Zamiast zagrożeń dostrzegają okazje, zamiast ludzkich słabości - dobro ukryte w sercu każdego człowieka. 

 

I siódmy warunek, Pan Bóg przebacza tym, którzy przebaczyli innym ludziom, troszczą się o innych i nie myślą o sobie. Jeżeli nie przebaczyliśmy komuś krzywd jakie nam wyrządził to trudno Panu Bogu uzdrowić nasz przysłowiowy palec. Jeśli nie chcesz uzdrowienia całego twojego wnętrza i odrzucasz możliwość podarowania innym, przebaczenia, zapomnienia krzywd i niesprawiedliwości, odgradzasz się od Bożej łaski murem nienawiści.

 

I ósmy warunek - Pan uzdrawia tych, którzy dziękują Mu zanim jeszcze zostaną uzdrowieni, są wdzięczni Bogu za wszystko, żyją z wdzięcznością na ustach, są ludźmi pełnymi wdzięku. Nie narzekają, lecz chwalą Boga za wszystko co ich spotyka.

Wydawałoby się, że w takim razie tylko święci mogą być uzdrowieni. Oczywiście, że nie. Pan Bóg bardzo często od uzdrowienia człowieka rozpoczyna z człowiekiem dialog. I czasem to uzdrowienie jest pierwszym doświadczeniem Bożej miłości. Dzięki temu doświadczeniu człowiek zaczyna rozumieć, że Bóg stworzył go po to, by był kochany. W żadnym innym celu. Nie zmarnuj więc łaski uzdrowienia, gdy jej dostąpisz, i stań się takim, jakim Pan Bóg chciałby cię mieć. Spójrz w kierunku Boga, który nie przestaje wołać: "daj się kochać" i pozwól by cię przemienił, uzdrowił całego, wszystkie twoje relacje, a wtedy i palec chory wyzdrowieje.

 

 

(fragment przygotowywanej książki "Bóg uzdrawia po znajomości")

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.57

Liczba głosów:

37

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?