Bóg uzdrawia po znajomości

(fot. sxc.hu)

Nigdy nie miałem wątpliwości, że Bóg chce uleczyć każdego człowieka z każdej choroby - czy to duchowej, czy psychicznej, czy też fizycznej.

 

W Piśmie Świętym psalmista woła "Błogosław, duszo moja, Pana, i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach! On odpuszcza wszystkie twoje winy, On leczy wszystkie twe choroby" (Ps 103). Słowo Boże nie mówi, że leczy tylko niektóre choroby lecz wszystkie. Choroba jest zła. Nie jest wolą Bożą, aby człowiek chorował, aby ktokolwiek cierpiał na ciele czy na duszy. Wierzymy w to? Jeżeli Bóg chce uleczyć nas z każdej naszej choroby, to dlaczego w Kościele jest tak wiele osób, które chorują? Czyżby dlatego, że nie chcemy być zdrowi? A może nie wiemy, że potrzebujemy uzdrowienia? Jezus mówi w Ewangelii "prosicie i nie otrzymujecie, bo źle prosicie". W jaki sposób więc mamy prosić, by otrzymać? Co Pismo Święte mówi na temat proszenia Boga? Jak powinniśmy prosić by otrzymać?

 

Jeśli spełnimy konkretne warunki to z całą pewnością, stuprocentowo, otrzymamy to, o co prosimy. Pierwszym warunkiem jest oddanie Bogu tego o co prosimy zanim jeszcze otrzymamy. Jednym z biblijnych przykładów takiej prośby jest modlitwa Anny, z Pierwszej Księgi Samuela. Bezpłodna Anna prosi Boga: "Boże, podaruj mi syna, a ja już teraz go całkowicie Tobie oddaje". Czy prosząc Boga jestem gotowy powiedzieć, że to co od Niego dostanę, nie będzie to moje? Z Ewangelii dowiadujemy się o uzdrowieniu teściowej Piotra. Gdy zostaje uzdrowiona, wstaje by usługiwać. Po to właśnie zostaje uzdrowiona, by odzyskane siły i swój czas oddać Bogu. Tylko po to. Jeżeli prosimy o zdrowie, to pamiętajmy, że gdy będziemy mieli więcej siły i czasu, i możliwości, to nie będzie to już do nas należało lecz do Niego. To nie będzie twój czas, to nie będzie twoje zdrowie, lecz Jego. Zanim więc otrzymasz to, o co prosisz, oddaj to z hojnością Bogu.

 

Drugi warunek tej modlitwy prośby, modlitwy o uzdrowienie, wydaje się oczywisty, ale często o nim zapominamy. Możemy otrzymać od Boga wszystko, ale tylko po znajomości. Tylko powołując się na imię Tego, który jest naszym Panem. Tylko w imieniu Jezusa Chrystusa możemy otrzymać to, o co prosimy. Nie ma żadnego innego imienia we wszechświecie na jakie moglibyśmy się powołać. A najlepiej, gdy modląc się prośmy o to, o co prosiłby dla nas Pan Jezus. Zapytaj Chrystusa - "Panie o co Ty byś prosił dla mnie?" I proś Boga by obdarował Cię tym, czym Chrystus chce byś był obdarowany. O co prosiłby Chrystus Boga dla ciebie?

 

Trzeci warunek, by modlitwa nasza została wysłuchana, to cierpliwość. Bóg ma swój czas. Możliwe, że nie zostaniesz uzdrowiony dzisiaj wieczorem. Może jutro rano, a może za rok? Może Bóg odpowiadając na twoją modlitwę mówi "nie, nie teraz. Musisz dojrzeć, musisz jeszcze wiele rzeczy zrozumieć, musisz jeszcze wiele spraw poukładać, ten trudny czas twojej choroby jest ci teraz potrzebny". Bądź cierpliwy i nie przestawaj prosić, bo Bóg w swoim planie ma twoje uzdrowienie.

 

Czwarty warunek - Pan Jezus nie zajmuje się uzdrawianiem jakiejś części ciała, wątroby czy serca, lecz uzdrawia całego człowieka. Wyobraźcie sobie człowieka poranionego, którego życie jest zagrożone, a który prosi pielęgniarkę by opatrzyła mu jedynie palec. Co zrobi pielęgniarka? Czy zajmie się jego palcem? Raczej zajmie się tym, co zagraża jego życiu, zajmie się chorym, a nie tylko jego palcem, który niewiele znaczy. Gdy zwracasz się ze swoim rakiem prostaty lub rakiem piersi do Chrystusa, to On patrząc na ciebie mówi "ty cały potrzebujesz uzdrowienia. Nie tylko twoja ręka, nie tylko twoja noga, nie tylko twoja pierś, nie tylko twoje relacje w rodzinie, nie tylko twoja depresja, ty cały potrzebujesz uzdrowienia". I gdy Bóg uzdrawia, to uzdrawia całego człowieka. Naszą rolą jest otwarcie się na Bożą moc, która chce nas całkowicie przemienić uzdrawiając serce i umysł, uczucia i relacje. A uzdrowienie fizyczne jest tylko konsekwencją tego, że zdrowiejemy w środku.

 

I piąty warunek to wiara. Czytamy w Ewangelii, że tym, którzy wierzą będą towarzyszyć pewne znaki, m.in. to że będą ręce kładli na chorych, a ci odzyskają zdrowie. Wiara potrzebna jest do tego by w imię Chrystusa posługiwać innym, by zdrowieli na ciele i duchu. I wiara potrzebna jest również wtedy gdy proszę o moje uzdrowienie. Bogu potrzebne jest moje całkowite zawierzenie.

 

Szósty warunek - Pan Bóg uzdrawia tych, którzy wyznali swoje grzechy, odwrócili się od nich i przemienili swoje myślenie, zmienili swój sposób patrzenia na świat i na innych ludzi. Uzdrawia tych, którzy patrzą na świat, a przynajmniej chcą patrzeć na świat tak, jak Bóg na ten świat patrzy, dostrzegając to co piękne, wartościowe, szlachetne. Zamiast zagrożeń dostrzegają okazje, zamiast ludzkich słabości - dobro ukryte w sercu każdego człowieka. 

 

I siódmy warunek, Pan Bóg przebacza tym, którzy przebaczyli innym ludziom, troszczą się o innych i nie myślą o sobie. Jeżeli nie przebaczyliśmy komuś krzywd jakie nam wyrządził to trudno Panu Bogu uzdrowić nasz przysłowiowy palec. Jeśli nie chcesz uzdrowienia całego twojego wnętrza i odrzucasz możliwość podarowania innym, przebaczenia, zapomnienia krzywd i niesprawiedliwości, odgradzasz się od Bożej łaski murem nienawiści.

 

I ósmy warunek - Pan uzdrawia tych, którzy dziękują Mu zanim jeszcze zostaną uzdrowieni, są wdzięczni Bogu za wszystko, żyją z wdzięcznością na ustach, są ludźmi pełnymi wdzięku. Nie narzekają, lecz chwalą Boga za wszystko co ich spotyka.

Wydawałoby się, że w takim razie tylko święci mogą być uzdrowieni. Oczywiście, że nie. Pan Bóg bardzo często od uzdrowienia człowieka rozpoczyna z człowiekiem dialog. I czasem to uzdrowienie jest pierwszym doświadczeniem Bożej miłości. Dzięki temu doświadczeniu człowiek zaczyna rozumieć, że Bóg stworzył go po to, by był kochany. W żadnym innym celu. Nie zmarnuj więc łaski uzdrowienia, gdy jej dostąpisz, i stań się takim, jakim Pan Bóg chciałby cię mieć. Spójrz w kierunku Boga, który nie przestaje wołać: "daj się kochać" i pozwól by cię przemienił, uzdrowił całego, wszystkie twoje relacje, a wtedy i palec chory wyzdrowieje.

 

 

(fragment przygotowywanej książki "Bóg uzdrawia po znajomości")

 

 

 

Czytaj dalej...

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.57

Liczba głosów:

37

Komentarze użytkowników (29)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Skalisty 22:06:30 | 2013-07-27
z punktu widzenia wieczności, lepiej, żeby co poniektóry człowiek nie został uzdrowiony fizycznie przez ten mimo wszystko bardzo króki czas, czyli te kilkadziesiąt lat ziemskiego padołu, ale żeby potem już na zawsze miał szlachetniejszą duszę, z większymi skarbami w niebie, czyli w prawdziwej ojczyźnie każdego z nas

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~uzdrowiony 21:50:49 | 2013-07-27
działa... najważniejsza jest wiara, to nie testowanie Boga, tylko zawierzenie Mu

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nie uzdrowiony 20:10:53 | 2013-07-27
W biblii jest jasno napisane, że o co poprosicie to będzie wam dane, a jak dwóch prosi to bedzie wysłuchane. Niestety to nie dizała! Czyzby biblia kłamała?
Księża od jakiegoś czasu zaczęli stosować interpretacje gwazdklową/ klauzulową, i mówią na kazaniach, że Pan Bóg jest dobry i nas wysłucha i dodaja gwazdkę jak w umowie "o ile będzie taka jego wola". Co to za herezję.... tak w Biblii nie ma! Dodawanie gwiazdek z klauzula na własne potzreby aby wytłumaczyć, dlaczego pismo święte nie zawsze działa... Cos tu nie gra, albo czegos nie rozumiem.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Mariola 21:04:44 | 2013-03-08
Gdy doszłam do ósmego warunku pomyślałam- wszystko tak, ale tylko dla świętych, dalszy tekst wyprostował moje myśli, piękne podsumowanie artykułu :) 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~rubo 15:35:21 | 2013-01-26
No z tego co wiem to Boża Miłośc jest BEZWARUNKOWA!. A tu łaska uzdrowienia to prawie pod warunkiem spełnienia nieskończonej ilości warunków. Niech mi ktoś wytłumaczy o co w tym chodzi, bo sie pogubiłem.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Galeonn 14:53:01 | 2013-01-26
Czytałem ciekawą książke ktora jest miedzy innymi o uzdrowieniach i o tym, co uniemozliwia uzdrowienie "Poznaj Prawdę i bądź wolny" - bez wątpienia świetna pozycja. Oczywiście dla "otwartych głów". 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~frenetyczny 11:54:21 | 2013-01-05
stefan, betszeba ma rację, niezależenie od tego, czy się denerwuje, czy nie. To nie jest Twoja sprawa już. Gdzie mamy tych tysiące uzdrowionych dokoła? W którym to kościele? W której to parafii? Znasz ich tak wielu? Może najwyżej paru członków ruchów charyzmatycznych, a i z tym bywa różnie. Gdzie są te rzesze katolików wstających od Komunii Św. i uzdrowionych? Bo jakoś nie widzę.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~frenetyczny 11:50:28 | 2013-01-05
Jakim prawem ojciec pisze takie rzeczy? 
Czy zdaje sobie ojciec odpowiedzialność z tego, o czym ojciec pisze?
A co powiedzieć tysiącom katolików próbujących usilnie spełnić te i inne warunki - bez żadnego skutku? Że źle coś wypełnili? Że paru centymetrów lub kilogramów lub dni zabrakło?
Od kiedy to Pan Bóg działa na zasadzie księgowego?
Porażka...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anulka 11:31:20 | 2013-01-05
He, he, he... ciekawe, które z tych ośmiu warunków spełnił, dajmy na to... młodzieniec z Naim?;)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anula 09:23:14 | 2013-01-05
BARDZO mądry artykuł i prawdziwy. Daje do myślenia. Ja bym jednak nie rozpisywała tego jako warunki, bo to trochę wygląda jak przepis. W ubiegłym roku byłam świadkiem uzdrowienia. Rodzina modliła się o uzdrowienie ciała ale i zarazem duszy chorego fizycznie człowieka, zawierzając Bożemu Miłosierdziu i ufając , że Pan Bóg sam dokona wyboru czy zechce zabrać chorego do siebie czy też go uzdrowi, jednak ufnośc ich polegała na tym, że jeśli go zabierze Bóg do siebie to wówczas faktycznie do SIEBIE czyli go zbawi. Wybór Bozy będzie dla tego chorego najlepszy. No finał był taki, że Pan Bóg dał mu zdrowie, szpital się dziwił, że hej, to jest skrót, nie dam rady wszystkiego opisać.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?