100-lecie Papieskiej Unii Misyjnej na Jasnej Górze

PAP / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 19:51
Duchowni i świeccy, zaangażowani w działalność Papieskiej Unii Misyjnej, obchodzili w sobotę na Jasnej Górze 100-lecie tej kościelnej organizacji, do której zadań należy promowanie dzieł misyjnych oraz formacja misyjna kleryków, kapłanów i członków zakonów.
więcej

Abp Pizzaballa: Ziemia Święta potrzebuje miłosierdzia

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 18:15
Tutaj, w Ziemi Świętej, potrzebujemy bardzo miłosierdzia, bo wiele jest ran i podziałów, które nas dotykają - stwierdził abp Pierbattista Pizzaballa, administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.
więcej

Sprofanowano chrześcijański cmentarz w Galilei

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 17:06
Łaciński patriarchat Jerozolimy w jedności ze wszystkimi Kościołami Ziemi Świętej ostro potępił profanację chrześcijańskiego cmentarza.
więcej

Serwis Radia Watykańskiego - 3.12.2016

Radio Watykańskie
/ pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 16:35
Wysłuchaj serwisu Radia Watykańskiego 3.12.2016
więcej

Franciszek: potrzeba nowej umowy społecznej

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 15:58
Do utworzenia nowej umowy społecznej XXI w. - wezwał Franciszek przedsiębiorców uczestników Fortune-Time Global Forum w Rzymie.
więcej

Rodzina Radia Maryja świętuje swoje 25-lecie

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 15:37
Rodzina Radia Maryja z kraju i zagranicy świętuje dziś 25-lecie istnienia katolickiej rozgłośni. Obchody rocznicowe rozpoczęły się modlitwą różańcową w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema w Toruniu, o godz. 12.30.
więcej

Abp Gądecki o potrzebie "nawrócenia" misyjnego

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 15:22
O konieczności misyjnego nawrócenia wszystkich ochrzczonych przypomniał na Jasnej Górze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
więcej

Katolik nie może źle wyglądać [WYWIAD]

Jerzy Turbasa / Karol Wilczyński
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 14:50
O tym, że mamy poważny problem ze strojem w Kościele i o tym, jak ubierać się dobrze na Mszę lub inne uroczystości - mówi Jerzy Turbasa, krakowski mistrz krawiecki.
więcej

Patriarcha Bartłomiej o "Amoris laetitia"

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 14:30
Adhortacja apostolska papieża Franciszka "Amoris laetitia" przypomina przede wszystkim o miłosierdziu i współczuciu Boga, a nie tylko o normach moralnych i kanonicznych przepisach ludzi - uważa patriarcha ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej I.
więcej

"Bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach"

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 13:21
Bądźmy narzędziem w Bożych dłoniach! - zaapelował bp Marek Solarczyk podczas uroczystej Mszy św. w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, rozpoczynającej nowennę przygotowującą do peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu, która rozpocznie się 2 września 2017 roku w diecezji warszawsko-praskiej.
więcej

Kard. Parolin rozmawiał z szefem MSZ Rosji

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 12:01
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow spotkał się wczoraj z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej, kardynałem Pietro Parolinem oraz sekretarzem do spraw Stosunków Stolicy Apostolskiej z Państwami, abp. Paulem Richardem Gallagherem - poinformowało rosyjskie MSZ.
więcej

Nie można dłużej czekać. Odpowiesz na apel papieża? [WIDEO]

The Vatican / youtube.com / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 10:10
Franciszek prosi w grudniu o modlitwę w bardzo ważnej sprawie. "Kimkolwiek jesteś, a poruszyło Cię to tak jak mnie, proszę, byś przyłączył się do modlitwy w tej intencji":
więcej

Kościół ma pierwszego męczennika z USA

America Magazine
/ twitter.com /KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 09:40
Papież Franciszek uznał męczeństwo ks. Stanley’a Rothera. Ten pochodzący z archidiecezji Oklahoma City kapłan stał się pierwszym męczennikiem urodzonym w Stanach Zjednoczonych.
więcej

Biskupi apelują o dyskusję ws. eutanazji

KAI / pk
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 09:11
Biskupi portugalscy wezwali ugrupowania reprezentowane w parlamencie do poddania sprawy eutanazji pod dyskusję społeczną.
więcej

#Ewangelia: to największy cud ze wszystkich

Grzegorz Kramer SJ, Mieczysław Łusiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 08:06
Wielu ludzi pragnie czynić cuda. Niestety, często zapominają oni o tym, co jest największym cudem. Czujesz się zagubiony, porzucony, zrozpaczony? Dzisiejsza Ewangelia jest dla ciebie.
więcej

Kim był św. Franciszek Ksawery?

Marek Wójtowicz SJ
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 08:00
3 grudnia, wspominamy w Kościele św. Franciszka Ksawerego, patrona wszystkich misjonarzy katolickich. Święty z Xavier w sposób doskonały naśladował Jezusa i dlatego, jak On, przemierzał wioski, docierał do miast, by spotykać ludzi spragnionych zbawienia. Franciszek jak nasz Pan zawsze był w drodze, z Dobrą Nowiną na ustach i z sercem rozpalonym miłością Jezusa i do Jezusa. Zachęcony przez św. Ignacego rozmawiał z Panem "jak przyjaciel z przyjacielem", pragnąc coś wielkiego dla Niego uczynić. On istotnie usłyszał wezwanie Pana z Ewangelii: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody".
więcej

Co nam dało poczekanie z seksem do ślubu?

Małgorzata Ogbonnia
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 08:00
Mając 17 lat zostałam zgwałcona przez mojego chłopaka. Tak naprawdę to dochodziłam do siebie po tym wydarzeniu do siebie przez kilkanaście lat. Po tym dniu straciłam szacunek do siebie, czułam się winna tej sytuacji. Uważałam, że nie mam prawa powiedzieć kolejnemu chłopakowi "nie", bo przecież nie byłam już dziewicą.
więcej

Jak rozeznać, kiedy mam za dużo na głowie

franciszkanie.tv
o. Leonard Bielecki i o. Franciszek Chodkowski
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 07:00
Co robić, kiedy nie starcza nam czasu na wszystko, co chcę robić? Co robić, kiedy brakuje mi czasu na modlitwę?
więcej

Ukraina: Rada Kościołów obchodzi 20-lecie istnienia

KAI / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 22:06
Od 20 lat istnieje Wszechukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych (WRKiOR). Z tej okazji 29 listopada odbyło się w Kijowie uroczyste posiedzenie tego gremium z udziałem zwierzchników należących do niego wspólnot wyznaniowych oraz przedstawicieli władz państwowych, parlamentu, środowisk naukowych i organizacji społecznych.
więcej

Ojciec Święty na kazaniu adwentowym o. Cantalamessy

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 21:04
W kaplicy Redemptoris Mater Franciszek wysłuchał dziś rano pierwszego z czterech rozważań adwentowych o. Raniera Cantalamessy. Kaznodzieja Domu Papieskiego mówi w nich tym razem o Duchu Świętym, Jego naturze i różnych aspektach Jego obecności w Kościele. O
więcej

Czesi zaczynają odkrywać roraty

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 20:22
Do Czech wracają roraty - zwraca uwagę Czeska Agencja Prasowa ČTK. W całym kraju stale przybywa kościołów, w których odprawiane są w adwencie poranne Msze roratnie.
więcej

Watykan i Wielki Rabinat Izraela: pokój w imię religii

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 19:36
W imię religii winno się głosić pokój, a nie przemoc - wskazali uczestnicy 14. spotkania wspólnej komisji przedstawicieli Stolicy Apostolskiej i Wielkiego Rabinatu Izraela. Odbyło się ono tym razem w Rzymie.
więcej

Papież do księży pijarów na ich 400-lecie

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 19:32
"Pragnę zachęcić was do kontynuowania z entuzjazmem, poświęceniem i nadzieją waszej nadzwyczajnej historii, «dla chwały Boga i pożytku ludzi»" - napisał papież Franciszek w przesłaniu do Zakonu Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych, czyli księży pijarów, z okazji rozpoczynającego się Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego.
więcej

Serwis Radia Watykańskiego - 02.12.2016

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 17:09
Wysłuchaj serwisu Radia Watykańskiego 02.12.2016
więcej

Prezydent Urugwaju u papieża Franciszka

KAI / psd
Piątek, 2 grudnia 2016, godz. 15:52
Czterdzieści minut trwała dziś audiencja prezydenta Urugwaju u papieża Franciszka. Następnie Tabaré Vázquez Rosas spotkał się z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook