Nigeria: mija 500 dni od porwania 200 uczennic

KAI / rj
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 18:15
Mija 500 dni od porwania przez islamskich fundamentalistów z Boko Haram ponad 200 uczennic z nigeryjskiego miasta Chibok. Wraz z upływem czasu zdaje się maleć zainteresowanie tą sprawą, dlatego konieczne jest przypominanie tego bezprecedensowego porwania. Mówił o tym Radiu Watykańskiemu arcybiskup stołecznej Abudży kard. John Onaiyekan.
więcej

Postępy w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła I

PAP / Radio Watykańskie / rj
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 17:24
Emerytowany papież Benedykt XVI złożył zeznania w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła I - podał włoski tygodnik katolicki "Famiglia Cristiana" w piątek na stronie internetowej. Papież Luciani stał na czele Kościoła katolickiego przez 33 dni w 1978 roku.
więcej

KEP: 80% Polaków akceptuje nauczanie religii w szkole

Biuro Prasowe KEP / rj
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 16:00
Z danych przedstawionych dziś przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce wynika, że ponad 80% Polaków akceptuje nauczanie religii w szkole.
więcej

Serwis Radia Watykańskiego - 28.08.2015

Radio Watykańskie
/ rj
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 15:58
Wysłuchaj Serwisu Radia Watykańskiego - 28.08.2015
więcej

Watykan ws. śmierci b. abp. Wesołowskiego

KAI / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 15:24
Podajemy komunikat Biura Informacji i Dokumentacji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej na temat śmierci abp. Józefa Wesołowskiego.
więcej

Na Twitterze wystartował @EpiskopatNews

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / KAI / rj
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 14:38
Na Twitterze wystartował dziś @EpiskopatNews nowy profil Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski....
więcej

Modlitwa o pokój na Festiwalu Folkloru w Zakopanem

KAI / rj
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 14:17
Modlitwa o pokój na świecie w sanktuarium na Krzeptówkach zakończyła 47. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który trwał w stolicy polskich Tatr od 23 sierpnia. Członkowie zespołów z całego świata uczestniczyli też we Mszy św. w zakopiańskim kościele św. Krzyża.
więcej

Umorzą śledztwo ws. b. abpa Wesołowskiego?

PAP / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 13:38
Po śmierci byłego nuncjusza na Dominikanie, byłego abpa Józefa Wesołowskiego, warszawska prokuratura ma umorzyć swe śledztwo w sprawie.
więcej

Austria wstrząśnięta dramatem uchodźców

KAI / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 12:54
Tragiczne odkrycie jakiego dokonano wczoraj na autostradzie w Austrii, wstrząsnęło całą Europą. Zwłoki ponad 70 uchodźców znaleziono w ciężarówce chłodni, odstawionej w zatoce awaryjnej na autostradzie A4 między granicą Węgier a Wiedniem. Pojazd ma węgierskie numery rejestracyjne, trwają poszukiwania jego kierowcy.
więcej

Obecności dziecka na religii. To rodzice decydują

KAI / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 12:44
Żyjemy w ustroju demokratycznym, a zatem rodzice mają niezbywalne prawo decydować o uczęszczaniu, bądź nieuczęszczaniu dziecka na lekcje religii - podkreślił bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP podczas konferencji: "Nauczanie religii w szkole - 25 lat doświadczeń", która odbyła się w piątek w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski.
więcej

Papież prosi o hojność i bliskość dla tych rodzin

KAI / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 11:23
Panie, pomóż nam być hojniejszymi i zawsze bliższymi wobec ubogich rodzin.
więcej

Zmarł były abp Józef Wesołowski

Sylwia Wysocka / PAP / psd
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 09:39
Józef Wesołowski, były arcybiskup i nuncjusz apostolski, nie żyje. Były hierarcha był oskarżany o pedofilię, po karnym wydaleniu ze stanu duchownego czekał w Watykanie na proces.
więcej

USA: 400 przedstawicieli kościołów ma podać się do dymisji

christianitytoday.com / kw
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 09:33
Po tym jak hakerzy wyprowadzili dane osobowe z serwisu randkowego Ashley Madison, rezygnację mają złożyć pastorzy i świeccy liderzy, których profile znalazły się wśród wykradzionych danych.
więcej

Św. Augustyn - nawrócony łzami i modlitwą

Marek Wójtowicz SJ
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 08:45
Życie i teologia św. Augustyna na trwale wpisała się w żywą tradycję Kościoła. Były w Augustynie wielka pasja i umiłowanie życia, filozoficzny głód prawdy, dobra i piękna, ale jego serce pozostawało niespokojne. W jego rozterkach i duchowym zagubieniu towarzyszyła mu Monika. Przez wiele lat zanosiła wytrwałą modlitwę do Boga o nawrócenie syna. Pewnego dnia św. Ambroży, biskup Mediolanu, pocieszył ją słowami: matka tylu łez nie może być nie wysłuchana przez Boga. Wreszcie niewypowiedziana tęsknota za Bogiem oraz nieustanne poszukiwania intelektualne i religijne Augustyna zaowocowały jego spotkaniem z Jezusem Chrystusem.
więcej

#Ewangelia: Zaopatrzmy się w Miłość

Mieczysław Łusiak SJ
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 07:23
Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść: "Podobne jest królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie oblubieńca. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych.
więcej

Tęsknota za wolnością

George A. Maloney SJ
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 07:08
Obserwujemy wzrost zainteresowania rozwojem duchowym. Zawsze będą chłopcy i dziewczęta wyjeżdżający na tak zwane "wakacje z Bogiem", dyletanci, którzy parają się doraźnie mistyką, ale...
więcej

Trybunał w Strasburgu ws. eksperymentów na embrionach

Radio Watykańskie
/ rj
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 21:46
Zakaz eksperymentów naukowych na ludzkich embrionach nie narusza Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - orzekł Trybunał Europejski w Strasburgu.
więcej

Na dobranoc i dzień dobry - Mt 25, 1-13

Na dobranoc
Mariusz Han SJ

Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 21:37
Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia…
więcej

Wieczorne aktualności Radia Watykańskiego

Radio Watykańskie
/ rj
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 20:05
W Magazynie: W Magazynie: Ponad 3 mln wiernych uczestniczyło w dotychczasowych środowych audiencjach generalnych Franciszka; Trybunał w Strasburgu pozytywnie o zakazie eksperymentów na embrionach; Kuba: pomimo pozorów odprężenia nie ustają represje
więcej

Laicyzacja katolickiej Malty trwa

Radio Watykańskie
/ rj
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 19:19
"Jeśli nie zgadzasz się z nami lub nie podzielasz naszej wiary, nie będziemy ci narzucać naszych poglądów, ale nie masz prawa nas obrażać. Twoja wolność kończy się tam, gdzie my zaczynamy się czuć dotknięci". Tymi słowami abp Charles Jude Scicluna odniósł się do proponowanych zmian w prawie karnym Malty.
więcej

"Mamo i tato, nauczcie swe dzieci pacierza"

Radio Watykańskie
/ rj
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 19:12
"W naszych miastach są dzieci, których nie nauczono znaku krzyża. Jest to tymczasem jeden z najpiękniejszych obowiązków rodziców. Mamo i tato, nauczcie swe dzieci pacierza, nauczcie się je przeżegnać" - apelował na audiencji ogólnej Ojciec Święty.
więcej

Nowe "standardy" ojcostwa wz. z in vitro? [ANALIZA]

KAI / rj
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 18:32
Ojcem dziecka urodzonego wskutek zabiegu in vitro będzie mógł być jakikolwiek mężczyzna wskazany na podstawie oświadczenia kobiety, którego prawdziwości nie sposób będzie zweryfikować. Z kolei po osiągnięciu pełnoletniości takie dziecko nie pozna swego biologicznego ojca, bo ten zachowa anonimowość.
więcej

"Biblia i Koran na łodziach uchodźców"

Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 17:25
"Emigracja nie jest złem, ale przejawem istniejących na świecie niesprawiedliwości. Tylko wówczas gdy je pokonamy uda się powstrzymać migracje". Przekonany jest o tym kard. Francesco Montenegro odpowiedzialny za komisję ds. migrantów episkopatu Włoch oraz Fundację Migrantes.
więcej

Serwis Radia Watykańskiego - 27.08.2015

Radio Watykańskie
/ rj
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 16:08
Wysłuchaj Serwisu Radia Watykańskiego - 27.08.2015
więcej

Ks. Halik: oferta Kościoła nie wystarcza dla zaspokojenia głodu duchowego

KAI / kw
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 15:33
"Często słyszy się w kołach kościelnych, że brak Boga w naszych czasach jest spowodowany materializmem. I to jest błąd. Dzisiaj mamy jeszcze większy popyt na życie duchowe niż w przeszłości, ale oferta Kościoła często nie wystarcza dla zaspokojenia go".
więcej
lista archiwalnych aktualności

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?