Papież rozesłał misjonarzy miłosierdzia

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 21:26
Franciszek wyposażył misjonarzy miłosierdzia w specjalne uprawnienia do odpuszczania grzechów, dotychczas zastrzeżonych dla Stolicy Apostolskiej.
więcej

Watykan: kobieta na czele departamentu teologicznego

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 20:56
Świecka teolog pokieruje departamentem teologiczno-duszpasterskim Sekretariatu ds. Komunikacji. W ramach przebiegającej obecnie reformy watykańskich mediów przewiduje się, że urząd ten zastąpi istniejącą jeszcze Papieską Radę ds. Środków Społecznego Przekazu.
więcej

Miłosierdzie w Wielkim Poście - Magazyn RV

Radio Watykańskie
kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 20:45
W Magazynie: "Miłosierdzie w kontekście Wielkiego Postu" - rozmowa z bp Andrzejem Siemieniewskim, biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej - Radio Rodzina, Wrocław
więcej

"Cerkiew liczy na to, że spotkanie z papieżem da nowy impuls"

PAP / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 19:47
Cerkiew patrzy z optymizmem na spotkanie patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla z papieżem Franciszkiem i oczekuje, że da ono nowy impuls w relacjach z Kościołem katolickim - powiedział we wtorek sekretarz prasowy patriarchy, diakon Aleksandr Wołkow.
więcej

Gest anglikanów: katolickie nieszpory w kaplicy Henryka

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 19:35
Wspólnota Anglikańska zdobyła się na symboliczny gest dobrej woli względem katolików. Po raz pierwszy od 450 lat w kaplicy królewskiej pałacu Hampton Court zostaną odprawione katolickie nieszpory.
więcej

ŚDM: poszukiwania noclegów

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 18:57
Do końca lutego znane będą pierwsze szacunki dotyczące liczby miejsc noclegowych dla pielgrzymów na ŚDM Kraków 2016. Na podstawie poprzednich edycji ŚDM można się spodziewać, że ok. 400 tys. młodych zgłosi chęć skorzystania z zakwaterowania oferowanego przez organizatorów.
więcej

Pielgrzymka Papieża do Meksyku: 7 faktów

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 17:51
Celem dwunastej zagranicznej podróży Franciszka jest Meksyk. W dniach 12-17 lutego br. odwiedzi on aż sześć miast. Poznaj 7 najważniejszych faktów o Meksyku związanych z wizytą Papieża:
więcej

Meksyk: przed wizytą papieża amnestia dla stu więźniów

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 17:08
Na kilka dni przed wizytą papieża Franciszka w Meksyku tamtejszy wymiar sprawiedliwości ogłosił amnestię dla stu więźniów. Według informacji diecezji San Cristóbal de las Casas w stanie Chiapas na południu kraju, są wśród nich także osoby, które znalazły się w więzieniach z powodów politycznych.
więcej

Kulisy spotkania Papieża z patriarchą Cyrylem

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 16:17
O tym, jak doszło do zorganizowania pierwszego w historii spotkania papieża z prawosławnym patriarchą moskiewskim i Całej Rusi pisze francuski dziennik katolicki "La Croix".
więcej

Propozycja indywidualnych zadań na Wielki Post

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 15:41
"Módl się za wszystkich prześladowanych za wiarę", "dziękuj zamiast narzekać" - m.in. takie zadania znajdą ci, którzy zdecydują się na przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego ze Zdrapką Wielkopostną. Inicjatywę po raz drugi podejmują Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.
więcej

Dalsze reformy w Kurii Rzymskiej

KAI / kw
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 14:30
Wspierająca Franciszka w reformie Kurii Rzymskiej i zarządzaniu Kościołem Rada Kardynałów przekazała papieżowi propozycje nowych zmian. Dowiedz się więcej.
więcej

Franciszek na Wielki Post: wiara to konkretne uczynki

KAI / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 13:52
Do pełnienia uczynków miłosierdzia względem duszy i względem ciała wzywa Franciszek w swym orędziu na Wielki Post. Zapowiada także rozesłanie "Misjonarzy Miłosierdzia, aby byli dla wszystkich żywym znakiem Bożego przebaczenia i bliskości". Orędzie nosi tytuł "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary (Mt 9,13). Dzieła miłosierdzia na drodze jubileuszu".
więcej

Ks. Pałys o wizycie Franciszka w Meksyku

KAI / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 12:30
- Franciszek jest osobą charyzmatyczną, która przyjeżdża aby dotknąć bolesnych problemów Meksyku. Można powiedzieć, że miasta które odwiedzi są symbolami problemów tego kraju - powiedział w rozmowie z KAI ks. Bartłomiej Pałys.
więcej

Wasze grzechy wybieleją jak śnieg [WIDEO]

Jezuici
jezuici.pl / mc
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 12:19
Ciągle te same grzechy? Nienawidzisz się za nie? Bóg ma dla Ciebie wiadomość. Zobacz spot polskiej produkcji, który poruszył tysiące osób! #rokmiłosierdzia
więcej

Papież do kapucynów: bądźcie ludźmi przebaczenia

KAI / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 11:45
"Bądźcie ludźmi przebaczenia, pojednania i pokoju!" - powiedział Franciszek do kapucynów zgromadzonych w bazylice watykańskiej.
więcej

Zatrzymano podejrzanych o zamordowanie jezuitów

The Washington Post / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 10:53
Jak donosi "The Washington Post", salwadorska policja aresztowała 4 byłych wojskowych poszukiwanych hiszpańskim listem gończym za zamordowanie 6 jezuitów w 1989 r.
więcej

Siostra Chmielewska: nadal trzymamy się na wodzie

s. Małgorzata Chmielewska
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 10:19
Historia przewala się nad naszymi głowami, a my staramy się trzymać łódkę na kursie mimo burz i strat w załodze. Tam wiszą kamizelki ratunkowe - pisze siostra Małgorzata Chmielwska
więcej

Włochy: "nie" dla promocji homoseksualizmu

KAI / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 10:04
Massimo Gandolfini, przewodniczący Komitetu Obrony Naszych Dzieci, skierował oficjalny list do kierownictwa telewizji RAI z prośbą o niewykorzystywania obecności Eltona Johna na Festiwalu w San Remo do promocji homoseksualizmu.
więcej

Gdzie ona, gdzie Bóg

Przewodnik Katolicki
Monika Białkowska
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 09:54
Rzecz działa się w Brazylii, w mieście Santos. W 2008 r. 37-letni mężczyzna zachorował na wirusowe zapalenie mózgu z licznymi ropniami i wodogłowiem. Leczenie było nieskuteczne.
więcej

Poznań: tysiące wełnianych czapek dla afgańskich dzieci

KAI / jm
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 08:33
Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" wysłała do Afganistanu kolejną, pięciotysięczną partię wełnianych czapek wydzierganych ręcznie przez działający w jej ramach Klub Włóczkersów. W sumie zaopatrzył on w czapki ponad 30 tys. afgańskich dzieci.
więcej

#Ewangelia: "Zła" i "dobra" tradycja

Mieczysław Łusiak sj
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 07:05
Tradycja jest z natury czymś dobrym, ale nie może być ważniejsza od samego dobra, któremu powinna służyć. Najważniejsze jest dobro człowieka.
więcej

Dlaczego ludzie oddają życie za Chrystusa

Pustynia Serc / psd
Wtorek, 9 lutego 2016, godz. 07:00
Dlaczego ludzie giną, żeby być blisko Chrystusa obecnego w Eucharystii? Dlaczego narażają życie, by wyznawać wiarę w niego? Dlaczego są gotowi stracić wszystko w obronie prawdy o Nim?
więcej

Gniezno: modlitwa przy relikwiach św. o. Pio

KAI / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 21:30
Habit, rękawiczkę i fragment bandaża z krwią św. o. Pio wystawiono 8 lutego w gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. Relikwie przywiózł o. Paulo, który opowiedział o życiu stygmatyka i swoich z nim spotkaniach.
więcej

Poznań: Wydział Teologiczny uhonorował profesorów

KAI / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 20:23
Wręczenie Księgi Pamiątkowej dedykowanej ks. prof. Bogdanowi Częszowi i ks. prof. Bogdanowi Poniżemu z okazji 70. rocznicy urodzin uświetniło uroczystość uhonorowania profesorów nauk teologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
więcej

Papieski telegram po trzęsieniu ziemi na Tajwanie

KAI / ml
Poniedziałek, 8 lutego 2016, godz. 20:04
Papież jest głęboko zasmucony wiadomością o trzęsieniu ziemi na Tajwanie.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook