Jak odczytać wolę Boga?

Dariusz Piórkowski SJ
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 20:42
Aby dobrze żyć, muszę wiedzieć, co robić, kiedy i w jakim miejscu. Potrzeba do tego codziennego doświadczenia, poznania Słowa Bożego i naśladowania Chrystusa.
więcej

Papież Franciszek wsparł paryski Marsz dla Życia

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 20:28
Papież Franciszek wsparł Marsz dla Życia, jaki 22 stycznia przejdzie ulicami Paryża. Zapewnił o tym w liście do organizatorów tego wydarzenia nuncjusz apostolski we Francji, abp Luigi Ventura.
więcej

Abp Jędraszewski: Bogu niech będą dzięki za błogosławiony łódzki czas

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 20:13
- Dziękuję dziś wszystkim, których Pan Bóg postawił przez te ponad cztery lata na mojej pasterskiej drodze w archidiecezji łódzkiej, i z którymi razem dane mi było głosić zwycięską Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa - powiedział w sobotę abp Marek Jędraszewski.
więcej

Rozpoczęły się wybory nowego prałata Opus Dei

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 18:55
W Rzymie rozpoczął się dziś rano Generalny Kongres Wyborczy, który ma wybrać nowego przełożonego prałatury Opus Dei na miejsce zmarłego 12 grudnia ub.r. bp. Javiera Echevarríi.
więcej

"Zbliżający się terminu ślubu to okazja, by spotkać się na nowo z wiarą"

PAP / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 18:49
Relacja między wiarą a małżeństwem była tematem dorocznej audiencji papieskiej dla Roty Rzymskiej. Z okazji inauguracji roku sądowego Ojciec Święty spotkał się z tym trybunałem Stolicy Apostolskiej, zajmującym się sprawami małżeńskimi.
więcej

Niemieccy biskupi: tylko dzięki rodzinom nasz kraj ma przyszłość

PAP / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 17:37
- Rodziny gwarantują istnienie naszego społeczeństwa. Tylko dzięki rodzinom nasz kraj będzie miał przyszłość - czytamy w dokumencie, który wydały diecezje Nadrenii Północnej-Westfalii, największego pod względem liczby ludności kraju związkowego w Niemczech.
więcej

Papież: biada Kościołowi, który utracił swój smak!

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 16:42
Biada Kościołowi, który utracił swój smak! Biada kapłanowi, osobie konsekrowanej, zgromadzeniu, które utraciło swój smak! - przestrzegł papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w bazylice św. Jana na Lateranie.
więcej

Papież tradycyjnie pobłogosławił młode baranki

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 14:14
Dziś rano w sali kaplicy Urbana VIII przedstawiono papieżowi dwa baranki pobłogosławione w bazylice św. Agnieszki. Dzieje się tak zgodnie z tradycją we wspomnienie tej młodziutkiej męczennicy żyjącej na przełomie III i IV wieku.
więcej

"Jan Paweł II przewidywał moją służbę w Krakowie"

PAP / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 12:07
Jan Paweł II przewidywał moją służbę w Krakowie - wyznał w sobotę kard. Stanisław Dziwisz. Dlatego z pokorą przyjąłem nominację, zdając sobie sprawę z moich ograniczeń - mówił.
więcej

Rzym: zmarł były lekarz osobisty Jana Pawła II

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 11:38
Minionej nocy zmarł w Rzymie w wieku 92 lat dr Renato Buzzonetti, który od 29 grudnia 1978 roku był lekarzem osobistym Jana Pawła II a następnie do czerwca 2009 roku - Benedykta XVI, który przyznał jemu honorowy tytuł emerytowanego lekarza papieskiego.
więcej

Bp Jezierski: reformacja to ważne wydarzenie i proces dziejowy

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 11:32
Dla wszystkich chrześcijan Reformacja to ważne wydarzenie, a właściwie proces dziejowy - napisał biskup elbląski Jacek Jezierski. W liście do diecezjan z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan i w związku z 500-leciem reformacji zaznaczył, że Marcin Luter nie zamierzał tworzyć odrębnego Kościoła. Słowo biskupa zostanie odczytane w świątyniach całej diecezji w niedzielę.
więcej

Miłosierdzie tematem tegorocznego Dnia Islamu

KAI / sz
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 11:23
Miłosierdzie chrześcijan i muzułmanów jest tematem organizowanego po raz 27. Dnia Islamu, który obchodzony będzie 26 stycznia. W tym roku centralne spotkanie międzyreligijne po raz pierwszy odbędzie się w Białymstoku.
więcej

Panama: stan przygotowań do ŚDM

KAI / psd
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 08:29
34. ŚDM Panama 2019 będą wydarzeniem współtworzonym przez całą Amerykę Centralną - zapowiadają panamscy organizatorzy. O spotkaniu, które po raz pierwszy od 1995 r. odbędzie się w terminie letnich wakacji w krajach Ameryki Centralnej, mówią jako wielkiej nadziei dla lokalnego Kościoła i społeczeństwa i podkreślają, że w przygotowaniach chcą się wzorować na gościnności i profesjonalnej organizacji ŚDM w Polsce.
więcej

Piękna modlitwa za twoją babcię i dziadka autorstwa Benedykta XVI

Benedykt XVI
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 07:00
Dzisiaj i jutro jest ich święto. Poza spotkaniem z nimi lub telefonem, pamiętaj o tym, żeby się za nich pomodlić. Naprawdę, bardzo tego potrzebują.
więcej

#Ewangelia: szalony z miłości

Mieczysław Łusiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP
Sobota, 21 stycznia 2017, godz. 06:59
Mówiono o Jezusie, że zwariował. Na jakiej podstawie? Ponieważ był tak zajęty służeniem ludziom, że nawet nie miał kiedy zjeść coś.
więcej

Papież zapewnił prezydenta Trumpa o swej modlitwie

Radio Watykańskie
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 20:20
Papież Franciszek przesłał telegram gratulacyjny do Donalda Trumpa z okazji jego zaprzysiężenia na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podkreślił, że przejmuje on władzę w czasie, kiedy rodzina ludzka naznaczona jest dotkliwymi kryzysami humanitarnymi wymagającymi dalekowzrocznych i zjednoczonych decyzji politycznych.
więcej

Włochy: dość szkaradnych kościołów

Radio Watykańskie
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 19:04
Episkopat Włoch zajął się problemem szkaradnych kościołów, które zostały wybudowane w tym kraju w ostatnich dziesięcioleciach. Na problem ten od lat zwraca uwagę kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.
więcej

Kard. Parolin w Davos: Europa potrzebuje duszy

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 19:00
Unia Europejska wniosła wiele dobrego, dziś jednak przeżywa kryzys, dlatego trzeba jej przywrócić duszę, trzeba powrócić do zamysłu jej ojców założycieli, którzy byli ludźmi o silnych i głębokich przekonaniach - powiedział w Davos kard. Pietro Parolin.
więcej

Abp Panamy podał daty 34. Światowych Dni Młodzieży

KAI / psd
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 16:15
Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. - zapowiedział podczas konferencji prasowej w Panamie abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.
więcej

"Kościół w Polsce musi wzmocnić wiedzę o bierzmowaniu"

KAI / psd
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 16:05
Kościół w Polsce musi wzmocnić wiedzę na temat sakramentu bierzmowania - podkreślił abp Wiktor Skworc. Przewodniczący Komisji Duszpasterskiej KEP przyznał, że nawet wśród przyjmujących ten sakrament, świadomość dotycząca jego znaczenia jest bardzo niska. W Warszawie zakończyło się dwudniowe obrady Komisji Duszpasterstwa KEP.
więcej

Błogosławieństwa kielczan w Ścianie Płaczu

KAI / psd
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 15:48
Naczelny rabin Polski Michael Schudrich, umieścił w Ścianie Płaczu w Jerozolimie kartki z błogosławieństwami, jakie wypisali uczestnicy uroczystości otwarcia "pokoju błogosławieństw", które odbyło się 15 stycznia br. w Kielcach.
więcej

Watykan: nowy pracownik w Sekretariacie Stanu

KAI / kw
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 13:48
Nuncjusz apostolski w Wielkiej Brytanii, 69-letni abp Antonio Mennini zakończył swoją misję w Londynie i podejmie pracę bezpośrednio w Sekretariacie Stanu - poinformowano na stronie internetowej episkopatu Anglii i Walii.
więcej

Prezydent Libanu: zagrożeniem dla chrześcijan jest żądza pieniądza

KAI / kw
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 13:43
Liczba chrześcijan na Bliskim Wschodzie zmniejsza się nie tylko w konsekwencji konfliktów i przemocy, ale z powodu coraz mniejszej gotowości wspólnot chrześcijańskich do brania na siebie odpowiedzialności politycznej.
więcej

Papież przewodniczyć będzie nieszporom na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

PAP / psd
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 13:09
W najbliższą środę 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, papież Franciszek będzie przewodniczył nieszporom w rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami.
więcej

Jezuici napisali list otwarty do Donalda Trumpa

America Magazine
Leo J. O’Donovan SJ
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 12:50
"Proszę o tym pamiętać" - jezuici napisali otwarty list, w którym apelują do Donalda Trumpa - Nasz naród i nasz świat patrzą na pana". Wskazują też, w jaki sposób może uczynić Amerykę "na nowo wielką".
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook