Na dobranoc i dzień dobry - Mt 14, 13-21

Na dobranoc
Mariusz Han SJ

Niedziela, 2 sierpnia 2015, godz. 21:37
Dzielić się tym, co się ma…
więcej

Medal na 3. rok pontyfikatu bez wizerunku Papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 2 sierpnia 2015, godz. 18:21
Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka na medalu z okazji 3. roku jego pontyfikatu zamiast jego wizerunku umieszczono wyobrażenie św. Teresy z Avili. W ten sposób Franciszek chciał uczcić 500. urodziny tej wielkiej hiszpańskiej mistyczki.
więcej

Kraków modlił się w intencji prezydenta elekta

KAI / psd
Niedziela, 2 sierpnia 2015, godz. 16:37
O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla prezydenta elekta modlono się dziś w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie licznie zgromadzili się wierni.
więcej

Cerkiewne święto Proroka Eliasza

PAP / psd
Niedziela, 2 sierpnia 2015, godz. 15:21
Prawosławni obchodzą w niedzielę święto Proroka Eliasza, jednego z najważniejszych w Cerkwi. Zgodnie z tradycją wierni modlą się do niego o deszcz w czasie suszy, a gdy deszczu nie brakuje, o szczęśliwe zakończenie żniw.
więcej

50 lat temu ukazała się Biblia Tysiąclecia

PAP / psd
Niedziela, 2 sierpnia 2015, godz. 13:51
50 lat temu ukazało się pierwsze wydanie Biblii Tysiąclecia. Dzieło opublikowane w 1965 roku, tuż przed milenijną rocznicą chrztu Polski, było pierwszym od prawie czterech wieków kompletnym tłumaczeniem Pisma św. na język polski w Kościele katolickim.
więcej

"Prawdziwym sensem istnienia jest wieczność"

KAI / psd
Niedziela, 2 sierpnia 2015, godz. 13:06
W czytanym dzisiaj fragmencie Ewangelii Jezus przypomina nam, że prawdziwe znaczenie naszego istnienia ziemskiego kryje się w wieczności, dlatego zachęca do wzmacniania wiary w Niego. Zwrócił na to uwagę Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioła Pański, którą odmówił z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie 2 sierpnia. Po odmówieniu modlitwy i udzieleniu wszystkim błogosławieństwa apostolskiego pozdrowił pielgrzymów z Rzymu, Włoch i zagranicy.
więcej

Rozpoczęła się 35. Wrocławska Piesza Pielgrzymka

KAI / psd
Niedziela, 2 sierpnia 2015, godz. 10:20
"Radość Ewangelii" - to hasło towarzyszące pątnikom, którzy dziś wyruszyli z wrocławskiej katedry, by 10 sierpnia po przejściu ok. 220 km dotrzeć przed tron Czarnej Madonny. Pątników pobłogosławił na drogę abp Józef Kupny.
więcej

#Ewangelia: Jezus daje nam najlepszy pokarm

Mieczysław Łusiak SJ
Niedziela, 2 sierpnia 2015, godz. 08:13
Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam Go szukali. Gdy zaś Go odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: "Rabbi, kiedy tu przybyłeś?"
więcej

Na dobranoc i dzień dobry - J 6, 24-35

Na dobranoc
Mariusz Han SJ

Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 21:37
Posil się i działaj…
więcej

Synod o rodzinie i kryzys wartości - RV

Radio Watykańskie
pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 21:09
W Magazynie: Papieskie intencje na sierpień; Synod o rodzinie i kryzys wartości - rozmowa z abp. Józefem Michalikiem, metropolitą przemyskim.
więcej

Kondolencje Papieża po śmierci uczestników procesji

RV / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 20:29
Papieża głęboko zasmuciła wiadomość o tragedii, do jakiej doszło przed trzema dniami w Mazapil w środkowomeksykańskim stanie Zacatecas; modli się on za jej liczne ofiary, ich rodziny i rannych. Zapewnił o tym w imieniu Franciszka kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin w telegramie kondolencyjnym do biskupa Zacatecas - Sigifredo Noriegi.
więcej

Chrześcijanie prześladowani w obozie uchodźców

RV / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 19:09
Do Mönsterås, małej miejscowości nad Bałtykiem, dotarli niedawno dotarli pierwsi uchodźcy. Już zetknięto się z przypadkami nietolerancji ze strony muzułmanów.
więcej

Serwis Radia Watykańskiego - 1.08.2015

Radio Watykańskie
pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 17:00
Wysłuchaj Serwisu Radia Watykańskiego - 1.08.2015
więcej

Oaza dla rodzin w Ziemi Świętej

KAI / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 16:32
Rodziny z diecezji tarnowskiej a także z Kalisza i Świnoujścia razem z kapłanami polecą na oazę do Ziemi Świętej. Pięćdziesiąt osób, Oazę Nowego Życia trzeciego stopnia Ruchu Światło - Życie rozpoczęło w Gosławicach koło Tarnowa, a już od niedzieli będzie ją kontynuować w miejscach opisanych na kartach Ewangelii.
więcej

Watykan: nowy nuncjusz w Jordanii i Iraku

KAI / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 15:03
Ojciec Święty mianował Hiszpana, ks. Alberto Ortega Martína nuncjuszem apostolskim w Jordanii i Iraku, wynosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa i przydzielając stolicę tytularną Midila.
więcej

Piotr Duda: "Solidarność" rodziła się pod krzyżem

KAI / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 13:26
"Solidarność" rodziła się pod krzyżem - powiedział przewodniczący komisji krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda podczas przemyskich uroczystości 35-lecia istnienia tego związku zawodowego. Mszy świętej w bazylice archikatedralnej przewodniczył bp Adam Szal. Obchody odbyły się w piątek 31 lipca.
więcej

Boko Haram ścięło głowy 16 chrześcijanom

KAI / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 11:58
Islamscy fundamentaliści z ugrupowania Boko Haram zabili, a następni ścięli głowy szesnastu rybakom chrześcijańskim u brzegów jeziora Czad, w nigeryjskim stanie Borno. Masakra miała miejsce w poniedziałek, 27 lipca - podaje zasłużona organizacja "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".
więcej

Sierpień to miesiąc abstynencji, nie trzeźwości

KAI / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 09:53
Alkohol niszczy wspólnotę rodzinną - przekonuje ks. kan. Zbigniew Kaniecki, członek Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, kierownik Ośrodka Trzeźwości Diecezji Płockiej w Płocku-Trzepowie. W ciągu roku w diecezji inicjuje wiele przedsięwzięć, których celem jest promocja życia w trzeźwości.
więcej

Św. Alfons Maria de Liguori - patron moralistów

Sylwester Cabala CSsR
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 08:45
1 sierpnia redemptoryści obchodzą uroczystość swojego Założyciela, św. Alfonsa Marii de Liguori (1696-1787), która w liturgii całego Kościoła przeżywana jest jako wspomnienie obowiązkowe. Dał on początek zgromadzeniu zakonnemu, które liczy dziś ok. 5300 członków, głoszących Ewangelię o obfitym Odkupieniu w 78 krajach świata.
więcej

Biskup Polowy Józef Guzdek odebrał nominację na stopień generała brygady

KAI / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 08:20
Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek odebrał dziś z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, nominację na stopień generała brygady. Uroczystość odbyła się przed południem na dziedzińcu Belwederu w Warszawie.
więcej

#Ewangelia: Grzech czyni człowieka słabym

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 08:07
Niestety, grzech pociąga za sobą grzech. Jeśli w porę nie zerwiemy z grzechem, on się jakby namnaża.
więcej

Marzenia kompasem od Boga? Nowy numer dwumiesięcznika "meLADY"

KAI / pk
Sobota, 1 sierpnia 2015, godz. 08:03
Świadectwo wiary Katarzyny Olubińskiej, dziennikarki DD TVN, rozmowa z Janem Melą, założycielem fundacji "Poza horyzonty" czy felieton Natalii Niemen o sensie istnienia ocen szkolnych - te i wiele innych tekstów można przeczytać w lipcowo-sierpniowym numerze dwumiesięcznika "meLADY".
więcej

Na dobranoc i dzień dobry - Mt 14, 1-12

Na dobranoc
Mariusz Han SJ

Piątek, 31 lipca 2015, godz. 21:37
Powodem może być wszystko…
więcej

Muzyka kościelna i jej rola w liturgii - RV

Radio Watykańskie
ak
Piątek, 31 lipca 2015, godz. 20:30
W Magazynie: Muzyka kościelna i jej rola w liturgii - Radio Warszawa.
więcej

Bp Sobiło: Ukrainie grozi kryzys humanitarny

Radio Watykańskie
ak
Piątek, 31 lipca 2015, godz. 20:09
Miliony uchodźców z Ukrainy mogą wkrótce zalać Europę, uciekając przed głodem. Konflikt z separatystami na wschodzie pogrąża kraj w największym od II wojny światowej kryzysie humanitarnym - ostrzega biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło.
więcej
lista archiwalnych aktualności

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?