Papież: trwa wojna światowa, by zniszczyć małżeństwo

PAP / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 18:54
Papież Franciszek powiedział w sobotę w stolicy Gruzji, Tbilisi, że "trwa wojna światowa", której celem jest "zniszczenie małżeństwa". Podczas spotkania z katolickim duchowieństwem papież mówił, że wielkim wrogiem małżeństwa jest dzisiaj "teoria gender".
więcej

Czy papież Franciszek odwiedzi Irak?

PAP / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 18:49
"Inszallah" ( Jak Bóg pozwoli) - tak papież Franciszek odpowiedział po arabsku chaldejskiemu patriarsze Bagdadu Louisowi Raphaelowi I Sako na wyrażone przez niego pragnienie, by odwiedził Irak. O reakcji papieża poinformowały w sobotę źródła w patriarchacie.
więcej

Tbilisi: papieska Msza bez delegacji gruzińskiego prawosławia

KAI / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 17:01
We Mszy św. sprawowanej dziś rano przez Franciszka na stadionie im. Micheila Meschiego w Tbilisi nie wzięła udziału oficjalna delegacja Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego - podała agencja Associated Press.
więcej

Papież do duchowieństwa: nie nawracajcie na siłę

KAI / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 15:52
"Nigdy nie wolno uprawiać wobec prawosławnych prozelityzmu!" - powiedział Franciszek podczas spotkania z gruzińskim duchowieństwem, osobami konsekrowanymi, seminarzystami i świeckimi pracownikami Kościoła, jakie odbyło się w kościele Matki Bożej Wniebowziętej w Tbilisi.
więcej

Franciszek: w ten sposób można poznać Boga

KAI / twitter.com / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 14:36
Boga poznaje się przez uniżenie pokornego i ufnego serca - stwierdził Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na komunikatorze Twitter.
więcej

"Nie jestem rzecznikiem kurii, ale lokalnego Kościoła"

KAI / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 13:50
Ks. dr Piotr Studnicki od 1 października będzie pełnił funkcję rzecznika archidiecezji krakowskiej. Następca ks. dr. hab. Roberta Nęcka podkreśla, że jego zadaniem jest komunikować o lokalnym Kościele a nie tylko o działalności biskupa i kurii.
więcej

Gruzja: papież przewodniczył Mszy św. w Tbilisi

KAI / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 12:08
"Mała umiłowana trzódko Gruzji, która tak bardzo poświęcasz się działalności charytatywnej i wychowawczej, przyjmij zachętę Dobrego Pasterza, powierz się Jemu, który bierze Ciebie na ramiona i pociesza!" - powiedział Franciszek podczas Mszy św. na stadionie im. Micheila Meschiego w Tbilisi.
więcej

Franciszek w Tbilisi: Didi madloba! - Bardzo dziękuję

KAI / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 10:24
Didi madloba! - Bardzo dziękuję! - tymi słowami po gruzińsku Franciszek podziękował wszystkim uczestnikom dzisiejszej Mszy św. w Tbilisi.
więcej

Przesłanie Franciszka do "małej trzódki Gruzji"

KAI / ml
Sobota, 1 października 2016, godz. 10:00
Mała umiłowana trzódko Gruzji, która tak bardzo poświęcasz się działalności charytatywnej i wychowawczej, przyjmij zachętę Dobrego Pasterza, powierz się Jemu, który bierze Ciebie na ramiona i pociesza! - powiedział Franciszek podczas Mszy św. na stadionie im. Micheila Meschiego.
więcej

#Ewangelia: czy władza jest niebezpieczna?

Mieczysław Łusiak SJ
Sobota, 1 października 2016, godz. 08:14
Wielu już tę władzę uczyniło celem samym w sobie i przez to stracili ją. Ta władza ma nam tylko umożliwić drogę do Nieba. Kto lubi władzę za bardzo, szybko zapomni o Niebie.
więcej

Co zrobić, gdy przypomniał mi się grzech podczas spowiedzi

franciszkanie.tv
o. Leonard Bielecki i o. Franciszek Chodkowski
Sobota, 1 października 2016, godz. 07:00
Czy można jeszcze dopowiedzieć grzech, który się przypomniał podczas spowiedzi? Co zrobić, żeby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła?
więcej

Relacja z pierwszego dnia pielgrzymki do Gruzji

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 21:39
W Magazynie: Relacja z pierwszego dnia pielgrzymki Papieża Franciszka do Gruzji.
więcej

Przesłanie papieża do Argentyńczyków

KAI / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 21:00
Noszę was w swym sercu, gdyż jest to największe bogactwo naszej ojczyzny - powiedział Franciszek w orędziu wideo do narodu argentyńskiego, nadanym 30 września z Watykanu.
więcej

Gruzja: modlitwa Franciszka o pokój na świecie

KAI / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 18:08
"Panie Jezu, Rozciągnij cień Twego krzyża nad narodami toczącymi ze sobą wojnę; Zjednocz ze swym krzyżem cierpienia wielu niewinnych ofiar: dzieci, osób starszych, chrześcijan prześladowanych". Tymi słowami papież Franciszek modlił się o pokój na świecie w kościele katolickim obrządku chaldejskiego pw. św. Szymona w Tbilisi.
więcej

Serwis Radia Watykańskiego - 30.09.2016

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 17:00
Wysłuchaj serwisu Radia Watykańskiego 30.09.2016
więcej

Franciszek o przyjaźni z gruzińskim prawosławiem

KAI / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 16:54
Do nowego impulsu i odnowionego zapału, w duchu miłości i przyjaźni, w relacjach Kościoła katolickiego i Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego zachęcał Franciszek podczas spotkania z prawosławnym katolikosem-patriarchą całej Gruzji Eliaszem II w jego pałacu w Tbilisi.
więcej

Bp Ryś: jesteśmy stygmatami Chrystusa

KAI / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 16:31
- Jezus nie zostawia sobie na dłoniach dziur po gwoździach. On zostawia wyryte gwoździem imię każdego człowieka. To są znaki miłości, która jest silniejsza niż śmierć - mówił bp Grzegorz Ryś podczas kolejnej edycji "Strumieni Miłosierdzia". Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się w piątek w Łagiewnikach.
więcej

Księża protestują przeciw oskarżeniom ks. Międlara

KAI / CTV / kw
Piątek, 30 września 2016, godz. 15:45
"Stanowczo protestujemy przeciwko rażącemu naruszeniu prawa do czci, w tym szczególnie prawa do dobrego imienia przysługującego kapłanom diecezji sosnowieckiej i prawa do dobrej sławy kurii diecezjalnej w Sosnowcu" - piszą w liście do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego duchowni diecezji sosnowieckiej.
więcej

Franciszek: niech Bóg błogosławi Gruzję

KAI / psd
Piątek, 30 września 2016, godz. 15:14
"Niech Bóg błogosławi Gruzję i obdarza ją pokojem i dobrobytem!" - wezwał Franciszek przemawiając podczas spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego w Pałacu Prezydenckim w Tbilisi.
więcej

Papież do kobiet: musicie zrobić rewolucję!

KAI / kw
Piątek, 30 września 2016, godz. 13:59
Papieża w drodze samolotem do Gruzji spotkała niecodzienna sytuacja. Jedna z dziennikarek zasugerowała, że "kobiety są dyskryminowane". Riposta Franciszka była natychmiastowa.
więcej

Papież prosi o modlitwę w intencji swojej pielgrzymki

KAI / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 12:35
O wsparcie modlitewne swej pielgrzymki do Gruzji i Azerbejdżanu zaapelował Ojciec Święty za pośrednictwem komunikatora Twitter.
więcej

Do kobiet myślących o aborcji

s. Małgorzata Chmielewska
Piątek, 30 września 2016, godz. 11:26
Kobieta zachodzi w ciążę. Dowiaduje się, że jej dziecko będzie niepełnosprawne. To budzi w niej lęk. Boi się, że sobie nie poradzi. Zaczyna myśleć o aborcji. Co poradziłaby jej siostra Chmielewska?
więcej

Ks. Gogotiszwili o wizycie papieża w Gruzji

KAI / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 11:25
- Patriarcha z radością przyjmuje papieża w Gruzji. Wiadomo, że od wieków są zerwane związki eucharystyczne pomiędzy Kościołami prawosławnym i katolickim, ale nie patrząc na to nigdy nie przerwano współpracy na innych obszarach, przede wszystkim w kulturze - powiedział ks. Kachaber Gogotiszwili, protojerej z Centrum Prasowego Patriarchatu Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego.
więcej

Iraccy biskupi wezwali do powrotu duchownych, którzy uciekli

KAI / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 11:04
W tym jubileuszowym Roku Miłosierdzia katolicki Kościół chaldejski winien wykazać "poczucie odpowiedzialności, miłości i nadziei" - z takim apelem do duchowieństwa, osób konsekrowanych i świeckich wystąpili biskupi tego katolickiego Kościoła wschodniego.
więcej

Franciszek wyruszył do Gruzji

KAI / jp
Piątek, 30 września 2016, godz. 09:37
O godz. 9.16 samolot włoskich linii lotniczych "Alitalia" A321 z papieżem wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Tbilisi. Podróż apostolska Franciszka w dniach 30 września - 2 października, w czasie której odwiedzi stolicę Gruzji i Mcchetę, przebiega pod hasłem: "Pokój wam".
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook