Watykan: nowy styl wizyt ad limina

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 21:34
Papież Franciszek rewolucjonizuje styl wizyt ad limina Apostolorum, w ramach których co pięć lat episkopaty poszczególnych krajów zobowiązane są przybywać do Watykanu.
więcej

Obserwatorium Watykańskie o odkryciu 7 planet

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 20:50
"Zostaliśmy stworzeni przez Boga miłości, radości oraz niespodzianek" - powiedział br. Guy Consolmagno SJ, komentując odkrycie przez NASA siedmiu planet podobnych do Ziemi.
więcej

Franciszek: światu grozi wielka wojna o wodę

PAP / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 19:29
Papież Franciszek ostrzegł, że światu grozi globalna wojna o wodę. Codziennie na choroby związane z brakiem dostępu do czystej wody umiera tysiąc dzieci - powiedział w piątek, powołując się na dane ONZ.
więcej

28 lutego - dzień modlitwy za Benedykta i z Benedyktem

KAI / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 19:19
Wtorek 28 lutego - w czwartą rocznicę dobrowolnego ustąpienia Benedykta XVI z urzędu papieskiego - w wielu kościołach na całym świecie, m.in. we Włoszech, będzie dniem modlitwy za papieża-seniora i w duchowej łączności z nim.
więcej

Abp Jędraszewski: mowa i czyny muszą być jednoznaczne

KAI / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 18:14
Wielki Post jest czasem odnowy sposobu patrzenia na świat, na siebie i na swoje życie poprzez związanie się z Chrystusem - napisał abp Marek Jędraszewski w liście, który będzie odczytany w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w świątyniach archidiecezji krakowskiej.
więcej

Serwis Radia Watykańskiego - 24.02.2017

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 17:00
Wysłuchaj serwisu Radia Watykańskiego 24.02.2017
więcej

Po raz pierwszy kościoły stacyjne w Krakowie

KAI / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 16:50
W tym roku po raz pierwszy w archidiecezji krakowskiej wierni będą mogli modlić się w czasie Wielkiego Postu w kościołach stacyjnych. To nawiązanie do rzymskiej tradycji duchowych przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
więcej

Wyjątkowy gość z bliskiego wschodu w Krakowie

DEON.pl / sz
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 16:12
Już po raz piąty organizatorzy Światowych Dni Młodzieży zapraszają na rekolekcje "Ogień dla nas i całego świata"! W tym miesiącu gościem będzie wyjątkowy zakonnik z bliskiego wschodu.
więcej

Egipt: kolejne zabójstwo chrześcijanina na Synaju

KAI / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 15:45
Na północy półwyspu Synaj zginął 23 lutego egipski chrześcijanin - kopt, a jego dom został podpalony. Do popełnienia tej zbrodni przyznała się miejscowa komórka dżihadystów, związana z tzw. Państwem Islamskim (PI) i bardzo aktywna w tym regionie, która już w przeszłości dopuszczała się tam ataków na chrześcijan.
więcej

Sonik o spektaklu "Klątwa": wszyscy są jedynie marionetkami

Rzeczpospolita / sz
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 15:18
"Wygibasy fekalno-felacyjne nie są w stanie obrazić ani Jana Pawła, ani Chrystusa, ani uczuć religijnych. Prawdziwy problem - i prawdziwa perwersja - leży gdzie indziej" - mówi Liliana Sonik, prezes Instytutu Dziedzictwa.
więcej

Watykan i kairski al-Azhar przeciw fanatyzmowi i przemocy

KAI / psd
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 15:08
Doniosłość poszanowania różnorodności religijnej, zwalczania ekstremizmu, przemocy, ubóstwa, niewiedzy oraz wykorzystywania religii do celów politycznych - to tylko niektóre wątki wspólnego oświadczenia ogłoszonym 23 lutego po posiedzeniu przedstawicieli Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego i kairskiego uniwersytetu al-Azhar.
więcej

"Bóg jest większy niż jakikolwiek twój problem"

KAI / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 13:00
W czwartek wieczorem w Krakowie odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Kobiet Katolickich "Magnificat". - Bóg jest większy niż jakikolwiek twój problem. Jest potężniejszy niż jakikolwiek atak nieprzyjaciela - mówiła do zgromadzonych prelegentka wydarzenia, Maria Vadia.
więcej

Co papież sądzi o nierozerwalności małżeństwa?

KAI / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 12:22
Papież skomentował fragment dzisiejszej Ewangelii dotyczący nierozerwalności małżeństwa: "Czy wolno mężowi oddalić żonę".
więcej

Papież wysłał życzenia zakonnicy, która skończyła 110 lat

CNA.org / sz
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 11:24
We Włoszech żyje wyjątkowa zakonnica, która skończyła właśnie 110 lat. Podczas wyjątkowego przyjęcia zdradziła swój sekret na szczęśliwe życie. Poznaj siostrę, która całe życie służyła innym.
więcej

Prymas o pedofilii: to czas stawania przed Bogiem w postawie pokuty

KAI / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 10:56
To jest bardzo istotny czas (…) już nie tyle szkolenia czy refleksji, która wiąże się z samym problemem ochrony dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim stawania przez Bogiem w postawie pokuty, nawrócenia serca, przebłagania za sytuacje, które nie powinny mieć miejsca - powiedział prymas Polski, abp Wojciech Polak.
więcej

Słowo Boże dla osadzonych w areszcie śledczym

KAI / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 10:27
Wśród osadzonych w bielskim areszcie śledczym ruszyła akcja rozprowadzania przewodników liturgicznych, zawierających czytania na każdy dzień wraz ze stosownym kalendarzem.
więcej

Irak: chrześcijanie ustawili ogromny krzyż [FOTO]

Chaldean Patriarchate of Babylon / CNA / kw
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 10:14
"Po latach ciemności, do naszej wioski wraca nadzieja". Chrześcijanie powrócili do domów w swojej wiosce wyzwolonej z rąk terrorystów z ISIS. Na wzgórzu ustawili dziękczynny krzyż i odprawili pierwszą po latach Mszę świętą.
więcej

S. Chmielewska zdobyła inwestora, który wybuduje schronisko dla bezdomnych

mediumpubliczne.pl / Michał Lewandowski
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 10:03
Sukces jest tym większy, że zgodził się on wybudować nowoczesne schronisko dla bezdomnych całkowicie za darmo. Koszt inwestycji przekroczy 3 miliony złotych.
więcej

Szósty Kopt zabity w ciągu miesiąca w Egipcie

PAP / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 09:57
Domniemani islamscy bojownicy zastrzelili mężczyznę należącego do egipskiej chrześcijańskiej mniejszości Koptów w jego domu na północnym wybrzeżu Synaju - poinformowały w piątek miejscowe siły bezpieczeństwa. Jest to już szósty Kopt zabity w ciągu miesiąca.
więcej

Muzułmański przywódca obiecuje ochronę chrześcijan

KAI / pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 08:45
Przewodniczący Ligi Ulemów z Dakopu na przedmieściach miasta Chulna w południowo-zachodnim Bangladeszu Alhaj Molla Nazrul Islam zapowiedział, że powstrzyma każdy przejaw wrogości wobec chrześcijan i wyznawców hinduizmu.
więcej

Prof. Tedeschi o zwycięstwie Trumpa i Brexicie

Radio Watykańskie
/ pk
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 08:00
Zarówno wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak i wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to przejaw braku społecznego zaufania do elit politycznych, które są odpowiedzialne za wywołanie kryzysu gospodarczego i jego nieudolne przezwyciężanie - uważa prof. Ettore Gotti Tedeschi.
więcej

#Ewangelia: skąd biorą się zdrady w małżeństwach?

Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 07:03
Skoro tak bardzo pragniemy relacji (bliskości) z innymi, to dlaczego tak często rezygnujemy z wierności, która jest niezbędna w ich budowaniu?
więcej

Krzysztof Pałys OP: "to zniszczy każdą relację"

Krzysztof Pałys OP / facebook.com
Piątek, 24 lutego 2017, godz. 07:00
Krzysztof Pałys, dominikanin, opublikował na Facebooku krótki tekst, który wskazuje na zagrożenie zdolne zniszczyć każdą relację między ludźmi. Post zyskał kilka tysięcy polubień, setki udostępnień i dziesiątki komentarzy.
więcej

Aleppo: jest nadzieja na dialog i pokój

Radio Watykańskie
kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 21:39
"Każda próba podjęcia dialogu i spotkania przy stole rozmów pokojowych jest dla Syrii bezcenna" - w ten sposób o. Ibrahim Alzabagh komentuje rozpoczętą w Genewie czwartą już rundę rozmów.
więcej

Watykan: konferencja o braku wody pitnej na świecie

Radio Watykańskie
kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 20:35
Papieska Akademia Nauk zaprosiła do Watykanu polityków, naukowców i przywódców religijnych z całego świata w celu wypracowania międzynarodowej strategii zarządzania wodą.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook