Prymas wzywa Polaków do jedności i zgody

KAI / psd
Piątek, 21 października 2016, godz. 17:57
Do budowania przyszłości w wierności Chrystusowi, Ewangelii, Kościołowi wzywał abp Wojciech Polak, prymas Podczas Mszy dla uczestników Pielgrzymki Narodowej do Rzymu. Podczas liturgii odprawionej w Bazylice św. Jana na Lateranie metropolita gnieźnieński zachęcał również, aby w miłości jednoczyć się dla wspólnego dobra.
więcej

Serwis Radia Watykańskiego - 21.10.2016

radio warszawa
Radio Watykańskie / psd

Piątek, 21 października 2016, godz. 17:00
Wysłuchaj serwisu Radia Watykańskiego 21.10.2016
więcej

Warszawa: modlitwy w synagodze, meczecie i kościele

Centrum Myśli Jana Pawła II / psd
Piątek, 21 października 2016, godz. 16:56
Z okzaji 30.rocznicy zainicjowanego przez Jana Pawła II spotkania międzyreligijnego w Asyżu, które po raz pierwszy odbyło się 27 i 28 października 1986 roku. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na "warszawski Asyż" - międzyreligijne modlitwy i koncerty.
więcej

Kard. Parolin o prawie do sprzeciwu sumienia

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 21 października 2016, godz. 16:49
Prawo do sprzeciwu sumienia to sprawdzian fundamentów godności człowieka - napisał watykański sekretarz stanu do uczestników konferencji pod tytułem "Sumienie bez praw", która odbywa się dzisiaj w siedzibie włoskiego parlamentu. W ten sposób kard. Pietro Parolin włączył się w jedną z debat, którymi żyje dziś włoskie społeczeństwo.
więcej

Włochy: muzułmanie zamieszkali u biskupa

KAI / psd
Piątek, 21 października 2016, godz. 16:18
Praktykująca 40-letnia muzułmanka z Maroka ze swoim synem zamieszkała u ordynariusza włoskiej diecezji Cuneo, bp Piero Delbosco. Hierarcha oddał im do dyspozycji pokój z kuchnią i łazienką w swoim pałacu biskupim.
więcej

Dzięki papieżowi zawiezie do Afryki aparaturę medyczną

KAI / psd
Piątek, 21 października 2016, godz. 15:45
Młody lekarz ze Zgierza, Filip Styrzyński leci na półtora miesiąca do Katondwe w Zambii. Będzie pracować w miejscowym szpitalu jako wolontariusz. Zorganizował też zbiórkę pieniędzy na wyposażenie placówki, w którą zaangażował się... papież Franciszek. Dzięki temu do Afryki zawiezie m.in. sprzęt do USG, EKG, inhalatory i glukometry.
więcej

"Oto istota duszpasterstwa powołań w Kościele"

KAI / psd
Piątek, 21 października 2016, godz. 14:33
Wychodzić ku innym, ujrzeć i wzywać - te trzy czasowniki wskazują, zdaniem Franciszka, dynamizm każdego duszpasterstwa powołaniowego w Kościele. Papież mówił o tym do uczestników międzynarodowej konferencji na temat tej formy duszpasterstwa, których przyjął w Watykanie 21 października. Wydarzenie to pod hasłem "Spojrzał z miłosierdziem i wybrał" zorganizowała Kongregacja ds. Duchowieństwa.
więcej

Bp Tomasik: tydzień misyjny czasem mobilizacji

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 13:31
Tydzień misyjny jest czasem mobilizacji, by w codziennym życiu być świadkiem Chrystusa - powiedział biskup radomski Henryk Tomasik z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Misyjnego nazywanego też Niedzielą Misyjną.
więcej

Papież Franciszek o ŚDM i wrażeniach z Polski

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:45
O żywym wspomnieniu podróży do Polski z okazji Światowego Dnia Młodzieży mówił dziś Ojciec Święty przyjmując członków Fundacji Jana Pawła II. Podkreślił także aktualność orędzia miłosierdzia św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej.
więcej

Polscy biskupi spotkali się z ambasadorem RP w Watykanie

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:29
Przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski spotkali się w czwartek wieczorem z ambasadorem RP przy Stolicy Apostolskiej Januszem Kotańskim, który podczas kolacji w polskiej ambasadzie opowiedział o programie swojej pracy dyplomatycznej.
więcej

Papież Franciszek: zły duch zawsze sieje wojny

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:27
Pokora, łagodność, wielkoduszność to punkty kluczowe dla budowania jedności w Kościele - stwierdził papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Jednocześnie Ojciec Święty wezwał chrześcijan do odrzucenia zawiści, zazdrości i kłótni.
więcej

Watykan: papież przyjął nowego generała jezuitów

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:20
Ojciec Święty przyjął dziś rano nowego przełożonego Towarzystwa Jezusowego, o. Arturo Sosa Abascal - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
więcej

Papież Franciszek rezygnuje z prawie 500-letniej tradycji

KAI / twitter.com / facebook.com / sz / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 12:07
Trzy i pół roku po rezygnacji z papieskiego mieszkania w Pałacu Apostolskim, papież Franciszek zamyka swój apartament w Castel Gandolfo. Papieska rezydencja stanie się częścią muzeum.
więcej

W Kętach ruszył ekumeniczny festiwal "Psallite Deo"

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 10:04
Po raz 19. w historii i po raz szósty w formule ekumenicznej w Kętach na Podbeskidziu ruszył Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej "Psallite Deo". Imprezę, która potrwa do 23 października, patronatem objęli biskupi pięciu wyznań chrześcijańskich.
więcej

"Lekarz nie powinien ulegać koniunkturalizmowi"

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 09:35
Lekarz nie powinien ulegać koniunkturalizmowi, ale zawsze szukać prawdziwego dobra pacjenta - powiedział abp Henryk Hoser podczas dorocznego spotkania pracowników Służby Zdrowia.
więcej

Nowe oświetlenie Placu Świętego Piotra

PAP / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 09:16
Plac Świętego Piotra ma nowe oświetlenie. Dzięki 132 nowym lampom LED zużycie prądu spadnie o 70 procent, a światło jest tak jasne, że można tam czytać w nocy.
więcej

Przygotowania do beatyfikacji męczenników z czasów komunizmu

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 09:02
W Szkodrze na północy Albanii 5 listopada zostanie wyniesionych do chwały ołtarzy 38 męczenników z okresu komunistycznych prześladowań. Kościół katolicki w Albanii, który trwa jeszcze w dziękczynieniu za kanonizację Matki Teresy, przygotowuje się do ich beatyfikacji.
więcej

Rabin Tunisu o dżihadystach, którzy zabili jego syna

Vatican Insider / kw
Piątek, 21 października 2016, godz. 08:34
"To nie są prawdziwi muzułmanie i wciąż wierzę, że jest możliwe życie w pokoju" - powiedział o zabójcach swojego syna rabin Batou Hattab, zarządzający największą synagogą w stolicy Tunezji. 21-letni Yoav Hattab został zamordowany 9 stycznia 2015 roku w Paryżu.
więcej

Trwa spotkanie biskupów Kościołów wschodnich

KAI / pk
Piątek, 21 października 2016, godz. 08:11
Z udziałem 15 biskupów w Portugalii rozpoczęło się 20 października międzynarodowe spotkanie hierarchów katolickich obrządku wschodniego z Europy. Potrwa ono do niedzieli 23 bm. a jego obrady toczyć się będą w Lizbonie i Fatimie.
więcej

3 etapy dobrej modlitwy

Kevin O'Brien SJ
Piątek, 21 października 2016, godz. 08:00
Modlitwa powinna być uporządkowana i mieć swój charakterystyczny rytm. Przekonaj się, jakie powinny być jej etapy, by była owocna. I jakie praktyki mogą nam pomóc, żeby była dobra.
więcej

Generał Jezuitów: naszym największym zadaniem jest pojednanie

American Magazine / La Stampa / sz
Piątek, 21 października 2016, godz. 07:12
"Pojednanie z Bogiem, ze stworzeniem i między każdym z nas jest naszym głównym wyzwaniem" - powiedział podczas swojej pierwszej konferencji prasowej nowo wybrany generał jezuitów o. Arturo Sosa Abascal.
więcej

#Ewangelia: dlaczego nie rozpoznajemy tego, co jest słuszne?

Grzegorz Kramer SJ, Mieczysław Łusiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP
Piątek, 21 października 2016, godz. 07:09
Czemu nie rozróżniamy tego, co jest słuszne i przekonujemy się o tym post factum? Czy naprawdę nic z tym nie da się zrobić? Dzisiejsza Ewangelia daje wyraźną wskazówkę, o co w tym naprawdę chodzi.
więcej

Co Jan Paweł II powiedział Bobowi Dylanowi o jego twórczości?

Michał Lewandowski
Piątek, 21 października 2016, godz. 07:00
Święty papież i niepokorny artysta spotkali się tylko jeden raz, jednak słowa piosenki Dylana poruszyły papieża do tego stopnia, że odniósł się do nich w czasie modlitewnego czuwania.
więcej

Dwa aspekty seksualności singli

Maskacjusz
Wojciech Jędrzejewski OP

Piątek, 21 października 2016, godz. 07:00
Co to znaczy być kobietą i mężczyzną? Przez całą historię pojawia się masa najprzeróżniejszych pomysłów. Jak w tym wszystkim rozpoznać Boży projekt? Jakie tam się skarby kryją i jak się w tym nie zagubić?
więcej

Dom na styku wielkich religii

L'Osservatore Romano
Anna Foa
Piątek, 21 października 2016, godz. 06:42
W szkole tych zakonnic prowadzi się lekcje religii katolickiej dla dzieci katolickich oraz lekcje religii islamskiej dla muzułmanów. Wszystkie siostry przeszły okresy wojen, doświadczyły bombardowań, budowały i odbudowywały po zniszczeniach. Wyglądają na bardzo pogodne.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook