"Podróż do Edo" - wystawa japońskich drzeworytów

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 15:35
Kompletne cykle pejzażowe, arcydzieła japońskiego drzeworytu przełomu XVII i XIX wieku z kolekcji Jerzego Leskowicza znajdą się na wystawie "Podróż do Edo" w warszawskim Muzeum Narodowym. Otwarcie ekspozycji w sobotę 25 lutego.
więcej

Koncert Niepodległości, murale i wystawy uczczą 100-lecie niepodległości

PAP / pk
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 09:58
Koncert Niepodległości na Stadionie Narodowym, murale i wystawy w całym kraju zaplanowano w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Obchody będą realizowane w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" obecnie znajdującego się w konsultacjach społecznych.
więcej

10 obrazów karmiącej Matki Bożej, których nie znałeś

Michał Lewandowski
Piątek, 3 lutego 2017, godz. 07:00
Zwykle przedstawia się Maryję w doniosłych pozach. Wybraliśmy dla was 10 pięknych obrazów, na których widnieje w bardzo osobistej scenie pełnej miłości, w czasie karmienia małego Jezusa.
więcej

Wkrótce 10. Katowicki Karnawał Komedii

PAP / pk
Piątek, 20 stycznia 2017, godz. 10:15
Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski - te i inne gwiazdy będzie można zobaczyć podczas 10. Katowickiego Karnawału Komedii. Od 27 stycznia do 5 lutego zostanie zaprezentowanych 12 spektakli.
więcej

Odnaleziono nieznany dotychczas wizerunek Fryderyka Chopina

PAP / pk
Środa, 18 stycznia 2017, godz. 16:19
Nieznany dotąd wizerunek Fryderyka Chopina, wykonany techniką dagerotypii, został odnaleziony przez szwajcarskiego fizyka Alain'a Kohlera - poinformował Instytut Polski w Paryżu.
więcej

Legiony rzymskie w Pałacu Kultury i Nauki

PAP / kw
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 13:22
Repliki uzbrojenia rzymskich legionistów, ich ubrań i wyposażenia, a także makiety obozów sprzed ok. 2 tys. lat będzie można obejrzeć od środy (18 stycznia) na wystawie "Legiony nadchodzą" w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki.
więcej

Artystka, która wprowadziła temat kobiety do sztuki sakralnej

L'Osservatore Romano
Siostry wspólnoty w Bose
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, godz. 13:17
Uczciwość jej artystycznego profilu, pewność środków wyrazu, oryginalność form, najbardziej ludzkie i nieprzemijalne treści: Chrystus, pielgrzym, ludzie poszukujący, ubodzy, uciskani, cierpienie, kontemplacja, cisza... uczyniły i czynią z Margherity Pavesi postać artystyczną posiadającą własne miejsce i godność właściwą współczesnej sztuce włoskiej.
więcej

Gdynia: rozpoczęto realizację musicalu "Wiedźmin"

PAP / kw
Piątek, 13 stycznia 2017, godz. 10:43
Na 15 września 2017 r. Teatr Muzyczny w Gdyni (Pomorskie) zaplanował premierę musicalu "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Reżyserii spektaklu podjął się Wojciech Kościelniak. Do dwóch ról - w tym tytułowej - ogłoszono casting.
więcej

Akcja "Przeczytam 52 książki w 2017 roku"

PAP / kw
Czwartek, 12 stycznia 2017, godz. 20:02
Od początku roku już prawie 18 tys. internautów zadeklarowało na portalu społecznościowym Facebook, że weźmie udział w akcji "Przeczytam 52 książki w roku". Organizowana od dwóch lat kampania ma promować czytelnictwo.
więcej

"Fotografia Dzikiej Przyrody" przyciąga tłumy do Galerii Bielskiej BWA

PAP / kw
Czwartek, 12 stycznia 2017, godz. 19:54
Wystawa "Fotografia Dzikiej Przyrody 2016" cieszy się olbrzymią popularnością w Bielsku-Białej. W ciągu pierwszego tygodnia od otwarcia zobaczyło ją ponad 2 tys. osób - poinformowała w środę Beata Zamlewska-Pałyga z Galerii Bielskiej BWA.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Po godzinach 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook