"To spektakl o tym, czym jest zło"

PAP / kw
Czwartek, 23 marca 2017, godz. 10:12
"Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk" - to najnowsza sztuka Agaty Dudy-Gracz. Premiera przedstawienia odbędzie się w sobotę w Teatrze Nowym w Poznaniu.
więcej

Paryż: miłość i małżeństwo w twórczości Picassa

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 12:27
W paryskim Muzeum Picassa otwarto wystawę "Olga Picasso". Ekspozycja poświęcona jest twórczości Pabla Picassa z lat pierwszego małżeństwa. Oprócz obrazów pokazano na niej zdjęcia, fragmenty rodzinnych filmów, dokumenty oraz listy.
więcej

Gdańsk: otwarcie Muzeum II Wojny Światowej

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 07:41
Po trwającej 4,5 roku budowie, w czwartek otwarte zostanie dla zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zlokalizowana pod ziemią wystawa główna placówki opowiada o genezie, skutkach i przebiegu konfliktu oraz jego wpływie na losy zwykłych ludzi.
więcej

Paryż: wielka wystawa w stulecie śmierci Rodina

PAP / kw
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 14:32
W paryskim Grand Palais, gdzie mieszczą się francuskie Galerie Narodowe, otwarto ekspozycję "Rodin, Wystawa Stulecia". Jest to jedno z najważniejszych wśród wielu wydarzeń mających uczcić rocznicę śmierci jednego z największych francuskich rzeźbiarzy.
więcej

Zabrze: wystawa obrazów Nikifora

PAP / kw
Czwartek, 16 marca 2017, godz. 10:35
Kilkadziesiąt dzieł Nikifora - najsłynniejszego polskiego prymitywisty - z całego okresu jego twórczości można oglądać w Muzeum Miejskim w Zabrzu (Śląskie) od czwartku. Obrazy rzedstawiają m.in. górskie pejzaże, autoportrety i architekturę fantastyczną.
więcej

Obrazy z kredek, które pokochali internauci

Christian Faur / instagram.com / youtube.com / pk
Niedziela, 5 marca 2017, godz. 08:00
Zobacz niesamowite dzieła sztuki. Chociaż z bliska wyglądają jak sterty kolorowych kredek, z pewnej odległości można docenić kunszt i talent tworzącego je artysty.
więcej

Bochnia: podziemna Droga Krzyżowa w kopalni soli

PAP / kw
Piątek, 3 marca 2017, godz. 11:23
Górnicy z kopalni soli w Bochni modlili się w piątek rano podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, po raz pierwszy zorganizowanej w bocheńskiej kopalni. W piątek po południu i w niedzielę na Drodze Krzyżowej pod ziemią modlić się będą mieszkańcy Bochni i turyści.
więcej

W kwietniu 42. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska"

PAP / pk
Piątek, 3 marca 2017, godz. 09:26
Siedem przedstawień teatralnych będą mogli obejrzeć widzowie 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska" - poinformował we wtorek dyrektor opolskiego teatru Norbert Rakowski. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 18-23 kwietnia.
więcej

Pisz: wystawa zabytkowych szat liturgicznych

PAP / kw
Poniedziałek, 27 lutego 2017, godz. 11:05
Zabytkowe szaty liturgiczne z kościołów diecezji ełckiej można oglądać od poniedziałku w muzeum w Piszu (Warmińsko-mazurskie). Prezentowane są m.in. ornaty i dalmatyki uszyte z pasów kontuszowych, które były częścią stroju narodowego i symbolem dawnej Rzeczypospolitej.
więcej

"Podróż do Edo" - wystawa japońskich drzeworytów

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 15:35
Kompletne cykle pejzażowe, arcydzieła japońskiego drzeworytu przełomu XVII i XIX wieku z kolekcji Jerzego Leskowicza znajdą się na wystawie "Podróż do Edo" w warszawskim Muzeum Narodowym. Otwarcie ekspozycji w sobotę 25 lutego.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Po godzinach 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook