Antyporadnik przepraszania

Anna Wilczyńska
Sobota, 23 lipca 2016, godz. 09:02
Dla świętego spokoju. Bo tak wypada. W nerwach. Z poczucia winy. Żeby zachować twarz. Jak przepraszać, żeby (nie) przeprosić? Jak prosić o wybaczenie, żeby go (nie) otrzymać?
więcej

Wiesz już, jaką płeć ma twoja psychika?

TakRodzinie
Ks. Marek Dziewiecki
Piątek, 22 lipca 2016, godz. 18:31
Dla mężczyzny "wolny związek" oznacza prawo do opuszczenia "partnerki" w każdej chwili. Tymczasem dla kobiety "wolny związek" oznacza, że mężczyzna nigdy jej nie opuści, gdyż tak bardzo ją kocha, że nie musi jej tego ślubować na piśmie i przy świadkach. Skąd się biorą te różnice?
więcej

Nienawidzę siebie!

Stanisław Morgalla SJ
Piątek, 22 lipca 2016, godz. 13:12
Są młodzi, zdolni, piękni, wrażliwi, tylko... coś nie lubią siebie. Więcej, nienawidzą siebie. Niby jak inni chodzą, jedzą, śmieją się i bawią, a jednocześnie psują się od środka, jakby ich duszę toczył robak samozniszczenia. Dlaczego?
więcej

Sprawdź, czy jesteś powołany do samotności

Marta i Marek Babik
Czwartek, 21 lipca 2016, godz. 15:19
Czy ktoś, kto nie zakłada rodziny, nie zostaje księdzem ani zakonnicą, może żyć dla innych? Czy taka osoba, żyjąc w pojedynkę, naprawdę musi być sama? Posłuchaj szczerej rozmowy o singlach.
więcej

Chcę żyć, przeżyję, słowo harcerza

Edyta Drozdowska
Środa, 20 lipca 2016, godz. 10:19
Przystanek przy ulicy Szwedzkiej, czekam na autobus 101. Siostra Faustyna patrzy na mnie z flagi w kolorach ŚDM, a ja myślę o tym, że jego już tu nie ma.
więcej

Żeby się wypalić, trzeba mieć z czego

Katarzyna Gajdosz
Wtorek, 19 lipca 2016, godz. 10:01
Wypalenie zawodowe składa się z trzech etapów. Jeśli odpowiednio wcześniej nie zareagujesz, narażasz się na depresję, a ta może cię uziemić i odebrać sens życia.
więcej

Emocjonalne wykorzystywanie

Anselm Grün OSB, Ramona Robben / slo
Poniedziałek, 18 lipca 2016, godz. 10:06
Emocjonalne wykorzystywanie w małżeństwie niszczy duszę partnera. Ofiara nie rozumie sytuacji, w jakiej się znajduje. Nie potrafi jasno myśleć i nie jest zdolna do podjęcia racjonalnych decyzji.
więcej

Mam 30 lat i nie mam dzieci. Wiesz dlaczego?

sos rodzice
sosrodzice.pl
Poniedziałek, 18 lipca 2016, godz. 07:49
Niedaleko ciebie żyje kobieta, ma 30 lat albo więcej i nie została jeszcze mamą. Rodzina i znajomi ciągle pytają: dlaczego nie masz dzieci? i szybko dodają: czas najwyższy.
więcej

Matka. Polka. Siłaczka

Maja Moller
Niedziela, 17 lipca 2016, godz. 16:07
My, Matki Polki, wieczne zabiegane, utrudzone i obciążone - jeśli nie chorobą dziecka, to przynajmniej siatką z zakupami. Śpiące za mało, jedzące w biegu, notorycznie dojadające obiady po dzieciach.
więcej

Jestem DDA. I alkoholiczką, przy okazji

ed
Piątek, 15 lipca 2016, godz. 14:21
Ta wizyta była początkiem zmian. "Jesteś DDA, a alkoholizm to tylko tak przy okazji" - usłyszałam. Zapamiętałam - "Przestań pić, przestaniesz cierpieć". Wierzyłam, że panuję nad tym, że teraz, kiedy już wiem, jak bardzo mi szkodzi, nie będę w to brnąć.
więcej

9 pomysłów na zabawę z dzieckiem

Julia Płaneta
Piątek, 15 lipca 2016, godz. 07:00
Jesteś z żoną i dziećmi w restauracji albo u lekarza? Czekacie na obiad lub swoją kolej? Dziecko zaczyna się nudzić? Poznaj 9 świetnych pomysłów na zabawę z dzieckiem, które nauczą was wspólnego spędzania czasu i rozwiną kreatywność.
więcej

On jest starszy od niej. 10 lat różnicy to za dużo?

Marta i Marek Babik
Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 14:54
Przyjęło się, że mężczyzna powinien być starszy od kobiety. Wiele osób uważa, że powinien być też wyższy. A jak jest naprawdę? Kiedy różnica wieku staje się problemem?
więcej

Camino? Mówili: nie dasz rady [WIDEO]

szlachetna paczka
Katarzyna Osiadło

Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 07:07
Miałem poranione całe stopy, odpadł mi paznokieć, zdarłem buty. Mówili mi: nie dasz rady. Nie znasz języków, nie trenowałeś, nie przygotowywałeś się. Ale dla mnie 900 kilometrów piechotą to nie był problem. To było wyzwanie.
więcej

Jak wzmocnić poczucie własnej wartości?

Anna Kaik
Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 07:00
Nawet jeśli poczucia własnej wartości nie nabyliśmy w dzieciństwie, nie oznacza to, że jako dorośli nie możemy go sobie wypracować. Jak to zrobić?
więcej

Rak na opak. Sztuka o życiu szczęśliwym

Marzena Erm
Środa, 13 lipca 2016, godz. 17:13
Rolę "uszczypniętej" przez raka Reżyser zaproponował mi 5 lat temu. Propozycja nie do odrzucenia i to dosłownie. Szybko wskoczyłam w piżamkę i pozwoliłam zamknąć się w szpitalu onkologicznym.
więcej

Miłość to chemiczno-biologiczna reakcja łańcuchowa?

PAP - Nauka w Polsce
PAP/ ed
Środa, 13 lipca 2016, godz. 13:32
Towarzyszące zakochaniu radość i bezsenność zawdzięczamy fenyloetyloaminie."Miłość to chemiczno-biologiczna reakcja łańcuchowa" - przekonuje Angelika Gumkowska z Centrum Nauki Kopernik.
więcej

10 składników diety, które pomogą ci w depresji

Anna Kaik
Środa, 13 lipca 2016, godz. 08:53
Substancji poprawiających nastrój niekoniecznie trzeba szukać u specjalisty. Zanim poprosisz o receptę na prozac, koniecznie zajrzyj do swojej kuchni.
więcej

Nowotwór może powodować zespół stresu pourazowego

PAP/ ed
Wtorek, 12 lipca 2016, godz. 10:24
Choroba nowotworowa może powodować zespół stresu pourazowego (PTSD), podobnie jak doświadczenie wojny, udział w wypadku komunikacyjnym czy inne traumatyczne przeżycie zagrażające naszemu życiu - przypomina w rozmowie z PAP Marta Szklarczuk z Fundacji Rak’n’Roll.
więcej

Dramat schizofrenika. Jak mu pomóc?

PAP - Nauka w Polsce
Karolina Duszyk
Poniedziałek, 11 lipca 2016, godz. 13:33
Natrętne myśli, złudzenie braku wpływu na ruchy fizyczne. Lęk, urojenia, brak motywacji, obsesje. Głowa pełna dziwnych idei. Poczucie zagrożenia. Życie schizofreników to wyzwanie nie tylko dla nich, ale też dla rodziny i przyjaciół. Jak im pomóc?
więcej

Facebook zna sposób na doła?

Maja Moller
Poniedziałek, 11 lipca 2016, godz. 08:53
Może masz trudny dzień. Może coś cię przerasta. Może nie radzisz sobie z jakąś relacją. Facebook podpowiada, że "masz wspomnienia". Dlaczego to one ratują w trudnych chwilach?
więcej

Chcesz schudnąć? Poznaj dobry sposób

PAP - Nauka w Polsce
slo
Niedziela, 10 lipca 2016, godz. 13:54
Osoby, które opowiadając o swojej walce z nadwagą mówią: "chcę", "mogę", "zamierzam" - chudną bardziej, niż mówiące "zostałam zmuszona" albo "nie miałam wyjścia" - twierdzi psycholog po przebadaniu 134 odchudzających się kobiet.
więcej

Czy potrafisz dbać o miłość? Sprawdź! Zrób test!

Izabela Górnicka-Zdziech / slo
Niedziela, 10 lipca 2016, godz. 08:00
Na ile zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jest to uczucie dane na całe życie? Jak pielęgnujesz miłość? Sprawdź, czy znasz receptę na szczęśliwy związek!
więcej

Dlaczego nie potrafimy się dogadać?

Beata i Bogdan Janowscy
Sobota, 9 lipca 2016, godz. 14:58
Przekonanie o tym, że rozmowa to bułka z masłem, jest powszechne. Problem zaczyna się wtedy, gdy opuszczamy nasze środowisko i próbujemy porozumieć się z ludźmi, których nie znamy.
więcej

Mówią na nas: "słaba płeć"

Maja Moller
Sobota, 9 lipca 2016, godz. 14:49
Kto wie, być może 200 lat temu to określenie było odpowiednie. Jednak od czasów, gdy - jak chociażby w czasie II wojny światowej - kobiety nie tylko przesiadły się na traktory, ale również do samolotów bojowych i czołgów - sytuacja nieco się zmieniła.
więcej

Przez ten drobiazg przeżyła prawdziwe tornado [WIDEO]

szlachetna paczka

Piątek, 8 lipca 2016, godz. 07:00
Od dziecka chciała zostać nauczycielką. Marzyła, by stojąc przy tablicy, opowiadać dzieciom o przygodach Tomka Sawyera i dzieci z Bullerbyn. Jednak na 4. roku studiów zdała sobie sprawę, że nie ma żadnego doświadczenia zawodowego. Wtedy zrobiła mały krok, który wywołał w jej życiu tornado.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook