Nie po to wydaliśmy ją za mąż, żeby była sama

Redigolo Giampaolo / slo
Wtorek, 1 września 2015, godz. 09:33
On przebywa często za granicą i zostawia ją samą. A wam się to nie podoba. Nie wydawaliście córki za mąż po to, aby siedziała tygodniami (a może miesiącami) sama.
więcej

Nie pozwól, aby inni żyli za ciebie!

Valerio Albisetti / slo
Wtorek, 1 września 2015, godz. 09:00
Nie denerwuj się rzeczami, które nie powinny być ważne: ruchem ulicznym, oszczerstwami, plotkami. Kto pozwala, by okoliczności zewnętrzne go pochłonęły, nie panuje nad własnym życiem.
więcej

Przemoc i agresja w szkole. Kto jest temu winny?

Wychowawca
Katarzyna Padło / slo
Wtorek, 1 września 2015, godz. 07:49
Przemoc i agresja nie stanowią już obecnie wyłącznie domeny "świata przestępczego", przenikają do życia codziennego, stając się coraz powszechniejszym sposobem reagowania w różnych sytuacjach.
więcej

Są przeżycia, na które nie ma recept

Joan Guntzelman / slo
Sobota, 29 sierpnia 2015, godz. 07:00
Gdy w naszym życiu pojawia się jakaś istotna strata, istnieje zagrożenie, że pochłonie nas towarzyszący jej żal, choćbyśmy bardzo starali się tego uniknąć. Początkowo staramy się zablokować smutek i udawać, że tej straty nie ma.
więcej

Sny zwracają nam na coś uwagę

Wunibald Müller / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 19:51
Treść snów zwraca uwagę na istniejący, choć nieraz ukryty lęk. Carl Gustav Jung mówi: "Tam, gdzie istnieje lęk, tam pojawia się zadanie". Może ono poszerzyć doświadczenia, zmuszając nas do konfrontacji z naszymi popędami.
więcej

Jak tata powie, to jest po prostu prawda...

EDUARD MARTIN / im
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 08:44
Poszedłem na spacer z córką i jej małą koleżanką. Doktor J. D. uśmiechał się na to wspomnienie. Są takie wspomnienia, ledwie człowiek dotknie je myślą, a już się uśmiecha.
więcej

Jak poradzić sobie z tremą? Trzy sposoby

Dieter-W. Allhoff, Waltraud Allhoff / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 07:01
Chyba każdy wie, co znaczy trema: czy to podczas publicznych wystąpień, czy na egzaminie, czy w czasie nieprzyjemnej rozmowy z szefem. Jednemu "idzie na żołądek", drugiemu "trzęsą się nogi", trzeci ma "sucho w gardle". Jak sobie z nią poradzić?
więcej

Przebaczenie. Boisz się dotknąć swojego wnętrza?

Raffaele Cavaliere / slo
Piątek, 28 sierpnia 2015, godz. 07:00
Wiele osób żyje w ciągłym konflikcie z sobą, z innymi, często nie potrafiąc zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Jednocześnie osoby te są przekonane, że ich własne postawy, postępowanie i zachowania są w porządku.
więcej

Jak mądrze rozpieścić dzieci i wnuki?

Redigolo Giampaolo / slo
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 14:37
Wasze wnuki muszą nauczyć się chodzić. Nie potrzebują natomiast wskazówek, dokąd mają iść. Pozwólcie im próbować sił, ale dajcie im też poznać granice, poza które nie wolno się posunąć.
więcej

Samoakceptacja nie jest egoizmem

Luis Valdez Castellanos SJ / slo
Czwartek, 27 sierpnia 2015, godz. 07:00
Akceptacja siebie bywa mylona z egoizmem, indywidualizmem i obojętnością wobec innych. Widmo egoizmu niejednego odwiodło od próby pokochania siebie.
więcej

Żeby się wypalić, trzeba mieć z czego

Katarzyna Gajdosz
Środa, 26 sierpnia 2015, godz. 13:47
Wypalenie zawodowe składa się z trzech etapów. Jeśli odpowiednio wcześniej nie zareagujesz, narażasz się na depresję, a ta może cię uziemić i odebrać sens życia.
więcej

Nie musi się rozpaść

Przewodnik Katolicki
Dorota Niedźwiecka / slo
Środa, 26 sierpnia 2015, godz. 09:25
Wiemy jak budować satysfakcjonujące związki. Mimo to małżeństwa rozpadają się częściej i szybciej niż kiedykolwiek. Dlaczego?
więcej

Jak kreatywnie spędzić czas z dziećmi?

Joanna Winiecka-Nowak
Środa, 26 sierpnia 2015, godz. 07:00
Początek września nastraja do dłuższych spacerów. Jesień jeszcze u nas nie zagościła na dobre, a i zadań domowych jest na razie stosunkowo mało. Wykorzystując ten fakt sprawdźmy razem z naszymi milusińskimi, co w trawie piszczy.
więcej

Poczucie własnej wartości? Nie takie trudne!

Nowy Dziennik
Joanna Tawrak / slo
Wtorek, 25 sierpnia 2015, godz. 07:00
Zdrowe poczucie własnej wartości opiera się na czterech ważnych elementach, które mają korzenie w naszym dzieciństwie.
więcej

Choroba dwubiegunowa. Na emocjonalnej huśtawce

Anna Kaik
Wtorek, 25 sierpnia 2015, godz. 07:00
O ile z tematem depresji jesteśmy już oswojeni, o tyle pojęcie choroba dwubiegunowa ciągle dla większości z nas jest wielką niewiadomą.
więcej

Z ciemności do światła

Przewodnik Katolicki
Dorota Niedźwiecka / slo
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 13:41
W ciemnym kącie swojej szafy masz sekret. Więc bierzesz narkotyki, pijesz, żeby nie odczuwać bólu i wyciszyć głos rozsądku - zdradza Anna Golędzinowska.
więcej

Nie pij za jego zdrowie

Katarzyna Górczyńska
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 12:54
"Niewielka dawka alkoholu spożywanego w ciąży, może mieć korzystny(!) wpływ na matkę i jej nienarodzone dziecko." Nie wierzcie temu! Skutki działania alkoholu na płód są nieodwracalne. FAS-u nie można wyleczyć.
więcej

Czy muzykoterapia jest dla każdego?

TakRodzinie
Jerzy Burdzy / slo
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 11:20
Od kiedy zacząłem się interesować muzykoterapią, zauważyłem, że takich jak ja, ciekawskich, kłębi się dookoła całe mrowie. Niejeden spośród kandydatów na muzykoterapeutę wygłaszał jedynie słuszne teorie o zbawiennych skutkach swojej muzyki lub metod "leczenia".
więcej

Czy dlatego nie lubisz swojej pracy?

Johannes Pausch, Gert Böhm / slo
Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 09:57
Wielu ludzi ma trudności z pracą, mimo że jest ona tak dobrze zorganizowana: rozpoczynanie codziennie o tej samej porze, potem przerwy i zakończenie pracy. Wszystko regulują tysiące przepisów - od szczegółowego spisu czynności po wynagrodzenie, od zarządzeń zapobiegających wypadkom po premie taryfowe, od urlopu po nadgodziny.
więcej

Odczuwasz lęk przed zmianą i przemijaniem?

Fritz Riemann / slo
Sobota, 22 sierpnia 2015, godz. 10:37
Gdy człowiek sztywno trzyma się tego, co już znane i do czego się przywiązał, będzie reagował na to, co nowe, uprzedzeniami, które mają go chronić przed niespodziankami i przed tym, co nieznane.
więcej

10 mitów o kobiecej seksualności

Luis Valdez Castellanos SJ / slo
Sobota, 22 sierpnia 2015, godz. 08:00
Jedynym sposobem zdobycia miłości i zatrzymania przy sobie mężczyzny jest seks. Trzeba przecierpieć seks, żeby otrzymać trochę czułości i uczucia. To jeden z mitów, które pokutują do dziś. Skąd te wszystkie przesądy?
więcej

Jak leczyć się ze zranień?

Peter M. Kalellis / slo
Sobota, 22 sierpnia 2015, godz. 07:46
Skoro w życiu musi dochodzić do zranień - a wszyscy od czasu do czasu ich doświadczamy - trzeba znaleźć sposób leczenia się z nich.
więcej

Dlaczego ludzie nie chcą przebaczać?

David Stoop / slo
Piątek, 21 sierpnia 2015, godz. 07:00
Stare chińskie przysłowie mówi: "Ten kto szuka odwetu, powinien wykopać dwa groby", gdyż rewanż niszczy nie tylko drugą osobę, ale i tę, która domaga się odwetu. Ścieżka, która bierze początek z zemsty, wiedzie zawsze w dół.
więcej

Samiec alfa musi mieć pieniądze?

Anna Kaik
Czwartek, 20 sierpnia 2015, godz. 16:20
Kiedy dwa lata temu przygotowując się do Sakramentu małżeństwa usłyszeliśmy z narzeczonym na naukach przedmałżeńskich, że to co przyciąga kobiety do mężczyzn są ich pieniądze, poczuliśmy się mocno skonsternowani.
więcej

Jak zadbać o swoją reputację?

Sir John Templeton / slo
Czwartek, 20 sierpnia 2015, godz. 14:13
Co chcielibyście móc powiedzieć o sobie? Co mają mówić o was inni? Czy chcielibyście, aby znajomi i przyjaciele wierzyli w szczerość waszych intencji? Co możecie zrobić, aby tak żyć?
więcej
lista archiwalnych aktualności

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?