Jak leczyć się ze zranień?

Peter M. Kalellis / slo
Wtorek, 23 sierpnia 2016, godz. 07:00
Skoro w życiu musi dochodzić do zranień - a wszyscy od czasu do czasu ich doświadczamy - trzeba znaleźć sposób leczenia się z nich.
więcej

Ma 105 lat i tylko jedno urodzinowe życzenie

Twitter/ ed
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, godz. 21:25
Urocza starsza pani zaskoczyła nie tylko rodzinę, ale też wszystkich gości. Chciała, by na przyjęciu gościł nietypowy mężczyzna... Mimo, że jej pomysłowość nie ma granic, marzenie zostało spełnione. I to z nawiązką!
więcej

Nie narażaj się. Nie ryzykuj. Nie rób

Maja Moller
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, godz. 11:11
Lepiej, łatwiej i bardziej komfortowo zostać w miejscu znanym i bezpiecznym. Nie wychylać się, nie prowokować stresu i strachu. Dlaczego?
więcej

Błogosławiona porażka?

Aleksandra Lągawa
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, godz. 10:00
"Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni". Serio? "Porażka" - to słowo u niejednej osoby wywołuje dreszcze. Zdarza się jednak, że życiowe traumy są nam potrzebne.
więcej

Syn wymyślił niezawodną terapię dla chorego na Alzheimera ojca [WIDEO]

Facebook The Songaminute Man/ ed
Niedziela, 21 sierpnia 2016, godz. 20:30
Ted McDermot ma 79 lat, od 3 cierpi na Alzheimera. Jego syn wymyślił niesamowitą terapię dla swojego taty. Co najlepsze - sam też bierze w niej udział.
więcej

Dziękuję za życie na kredyt. Wiesz dlaczego?

Maja Moller
Sobota, 20 sierpnia 2016, godz. 09:37
Jeszcze przez długie lata będę spłacać zaciągniętą w banku pożyczkę. Żyję na kredyt i jestem wdzięczna. A w pewnym sensie to dotyczy też ciebie. Wiesz dlaczego?
więcej

Ewa Błaszczyk wydała oświadczenie o stanie zdrowia córki

facebook.com/Fundacja-Ewy-Błaszczyk-Akogo-313246020645 / kw
Piątek, 19 sierpnia 2016, godz. 16:50
"Kontakt ze światem się poprawił, ale Ola ciągle pozostaje w stanie minimalnej świadomości" - podała w oświadczeniu Ewa Błaszczyk na profilu Fundacji "Akogo?" na Facebooku. Skomentowała też medialne doniesienia o "pełnym wybudzeniu" córki ze śpiączki.
więcej

Fundacja Akogo? dementuje informacje o wybudzeniu córki Ewy Błaszczyk

RMF FM / PAP / kw
Środa, 17 sierpnia 2016, godz. 15:53
Córka Ewy Błaszczyk została wybudzona - poinformował magazyn "Rewia". W rozmowie z pracownicą fundacji Akogo? dowiedzieliśmy się, że niestety ta informacja nie jest prawdziwa. "Nic takiego się nie wydarzyło".
więcej

Język rani i obraża

Wychowawca
prof. Regina Pawłowska / slo
Środa, 17 sierpnia 2016, godz. 11:15
Dzisiaj w imię wolności i równości najpierw w języku, a potem w rzeczywistości obnaża się człowieka, odbiera mu się godność oraz niszczy się intymność.
więcej

Poznaj receptę na udany urlop

PAP - Nauka w Polsce
PAP/ ed
Środa, 17 sierpnia 2016, godz. 10:51
Urlop nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Dlatego receptą na udany wypoczynek jest praca, którą lubimy i umiejętność skutecznego wypoczywania w ciągu całego roku - tłumaczy psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Przemysław Staroń.
więcej

6 sposobów na zmotywowanie się do życia

Może coś Więcej
Emilia Ciuła

Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, godz. 15:20
Nic mi się w życiu nie udaje. Moja praca jest nudna. I jeszcze ta pogoda. To przez nią nic mi się nie chce… Ile razy miałeś takie myśli?
więcej

Jak uwierzyć w siebie? [WIDEO]

2ryby
Monika i Marcin Gajdowie/ 2 ryby
Niedziela, 14 sierpnia 2016, godz. 12:29
Ciągle przejmujesz się tym, co powiedzą inni? Myślisz, że wszystko musi ci się udawać i od tego uzależniasz swoją wartość? Niskie poczucie wartości nie istnieje. Jak to możliwe i jak w to uwierzyć? Podpowiadają Monika i Marcin Gajdowie.
więcej

Niezdrowy perfekcjonizm i myśli samobójcze

Richard Winter
Niedziela, 14 sierpnia 2016, godz. 12:08
Wielu bardzo inteligentnych ludzi cierpi z powodu swoich tendencji perfekcjonistycznych. Niemiecki filozof Ludwig Wittgenstein, człowiek znerwicowany i ulegający obsesjom, przez całe życie walczył z depresyjnymi nastrojami i myślami oraz pokusami samobójczymi. Te niezwykle negatywne myśli wypływały z jego frustracji i poczucia winy, że nie jest doskonały.
więcej

Szczęścia nie ma na plaży pod palmami

Maja Moller
Sobota, 13 sierpnia 2016, godz. 08:29
Ono wcale nie ma smaku szampana i kawioru. Nie znajduje się w atrakcyjnym widoku za oknem. Nie da się go znaleźć w bezczynnym leżeniu pod palmami na plaży.
więcej

Przełknięte upokorzenie staje się niestrawne

Elizabeth Lukas
Sobota, 13 sierpnia 2016, godz. 08:18
To, co w życiu sprawia ból - czy to duchowy, czy cielesny - wywołuje też agresję. Niech mi nikt nie opowiada, że poczucia doznanego upokorzenia można się pozbyć, rzucając poduszkami.
więcej

Marnujemy czas na relacje, które mogą się rozpaść?

PAP - Nauka w Polsce
PAP/ ed
Czwartek, 11 sierpnia 2016, godz. 16:03
Ludzie skłonni są poświęcić więcej czasu relacjom, które mogą się rozpaść - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Aalto University. Za pomocą eksploracji danych (ang. data mining) zbadali oni długość i częstotliwość rozmów telefonicznych między znajomymi.
więcej

Ten pomysł zmienia życie setek ludzi [WIDEO]

wideonews/ ed
Czwartek, 11 sierpnia 2016, godz. 15:22
Poznajcie niezwykłego fryzjera, który nie wychodzi z domu bez sprzętu do strzyżenia. Dzięki temu zmienia na lepsze świat tych, którym życie nie udało się tak, jak planowali... Zobaczcie sami:
więcej

Mam 45 lat i chciałbym zostać ojcem

Marta i Marek Babik
Czwartek, 11 sierpnia 2016, godz. 14:13
Czy mężczyzna, który skończył 45 lat może jeszcze zbudować udany związek? Czy nie zostanie dla swoich dzieci ojcem i dziadkiem w jednym? Jakie mogą być konsekwencje takiego wyboru?
więcej

Nie warto umierać za skarpetki

Posłaniec
Stanisław Morgalla SJ
Czwartek, 11 sierpnia 2016, godz. 14:02
Zaczęło się od drobiazgu. Przy śniadaniu zauważyła, że założył sobie jej białe skarpetki, więc zareagowała ostro. Udał, że nie słyszy. Było wcześnie rano, był zaspany. Ale ona nie ustąpiła. Coraz bardziej podnosiła głos i ponawiała żądanie, każdorazowo wbijając mu jakąś złośliwą szpilę.
więcej

Kiedy rycerz zamienia się w "zwykłego" faceta

John Powell SJ
Czwartek, 11 sierpnia 2016, godz. 12:13
Szukasz szczęścia w złudnych obietnicach. Zmieniasz pracę, przyjaciół, mieszkanie. Ciągle kupujesz nowe rzeczy. Mnożysz aktywności i przyjemności. Zamiast bardziej szczęśliwy, jesteś bardziej sfrustrowany. Jak sobie poradzić ze szczęściem?
więcej

Psycholog na wyłączność. Pytaj o wszystko

Edyta Drozdowska, Maria Krzemień
Środa, 10 sierpnia 2016, godz. 15:18
Przeżywasz problemy, których nie umiesz rozwiązać? Masz pytania i szukasz odpowiedzi? Wyobraź sobie, że jesteś na kawie z psychologiem i możesz porozmawiać o wszystkim. Umożliwimy ci to.
więcej

Wiemy, co decyduje o otwartości na nowe znajomości

PAP - Nauka w Polsce
PAP/ ed
Środa, 10 sierpnia 2016, godz. 10:27
Cząsteczka regulująca w mózgu reakcję na stres wpływa również na to, że chętniej zawieramy nowe znajomości - wynika z badania niemiecko-izraelskiego, które publikuje pismo "Nature Neuroscience".
więcej

Jeden pomysł zmienia życie setek głodnych [WIDEO]

wideonews/ ed
Wtorek, 9 sierpnia 2016, godz. 18:37
Zaczęło się od tego, że właścicielka restauracji zobaczyła kobietę szukającą jedzenia w śmietniku. Postanowiła pomóc jej i innym głodnym ludziom. Dzisiaj z tego pomysłu korzystają setki potrzebujących. Co więcej - zainspirowała innych do pomagania.
więcej

Jak zwiedzić świat i nie zbankrutować? [WIDEO]

TEDx Talks/ youtube.com/ ed
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016, godz. 10:33
1417 dni w podróży, 70 tys. kilometrów, 26 odwiedzonych państw. To "wyniki" z wakacji pary, która nie dość, że nie zbankrutowała, to jeszcze zaryzykowała, zamiast tylko marzyć. Poznajcie kilka niecodziennych trików podróżniczych.
więcej

Jak stracić przyjaciółkę? 5 sprawdzonych sposobów

ed
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016, godz. 09:54
Jeśli robisz którąkolwiek z wymienionych czynności, nie dziw się, że twoje relacje mogą nie być takie, jakbyś sobie życzyła. To 5 podpowiedzi - jak stracić bliską osobę?
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook