Wystarczy tylko otworzyć oczy...

więcej
ks. Andrzej Zwoliński / slo
16.04.2014 13:08
Szczęście jest częścią zwykłego życia, zamieszkuje codzienność, leży bliżej niż człowiek jest w stanie sobie o tym pomyśleć.

Jakim "typem" przyjaciela jesteś? Sprawdź!

więcej
Paweł Kosiński SJ / slo
16.04.2014 07:30
Przyjaźń jest więzią szczególną. Mamy także wobec niej szczególne oczekiwania. Z pewnością jednak pytaniem, na które warto by sobie odpowiedzieć jest nie tylko to ilu i jakich mam przyjaciół, ale raczej wobec kogo i jakim przyjacielem jestem ja sam. To bowiem wzajemnie się warunkuje.

Jak widzą nas nasze dzieci? Zobacz!

więcej
youtube.com / slo
15.04.2014 09:11
Dzieci stale obserwują rodziców, a to co widzą, ma na nie ogromny wpływ. Jeśli widzą strach, uczą się bać. Jeśli widzą przygnębienie, uczą się martwić. Jeżeli widzą kłamstwo, nauczą się kłamać. Jeśli widzą brak szacunku do drugiego człowieka... Dzieci łapią i chłoną intuicyjnie atmosferę i rzeczywiste intencje rodziców.

Jesteś blisko? Słuchasz uczuć dziecka?

więcej
Michał Borkowski / Być Ojcem / slo
14.04.2014 15:59
Podczas nalotów bombowych na Londyn (II WŚ), Brytyjczycy wymyślili, że będą dla bezpieczeństwa wywozić dzieci na wieś. Wiele lat po wojnie, ktoś wpadł na pomysł, żeby przebadać dwie grupy dorosłych ludzi - tych, którzy byli ewakuowani z Londynu i oddzieleni od swoich rodziców oraz tych, którzy zostali w mieście i przeżyli traumę nalotów ale razem z rodzicami.

Po czym poznać, że potrzebna jest terapia?

więcej
14.04.2014 15:03
Decyzja o podjęciu psychoterapii nie należy do najłatwiejszych. Do gabinetów trafiają osoby, które można podzielić na dwie grupy: ci, którzy doświadczają niepokojących i silnych objawów utrudniających im codzienne funkcjonowanie, oraz ci, którzy przez wiele tygodni czy miesięcy noszą się z zamiarem podjęcia pracy nad zmianą dotychczasowego życia.

Dlaczego warto jeść czekoladę?

więcej
PAP / slo
12.04.2014 10:11
Poprawia nastrój, koncentrację, spowalnia procesy starzenia, działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo - tych zalet w przypadającym w sobotę Światowym Dniu Czekolady nie odmawiają jej nawet lekarze.

Skromni ludzie chętniej pomagają innym

więcej
PAP / slo
12.04.2014 09:51
Osoby, cechujące się skromnością, są bardziej skłonne do udzielenia pomocy innymi niż osoby aroganckie i próżne - informuje serwis eScienceNews.

Uważajcie na wystawy sklepowe!

więcej
youtube.com / slo
12.04.2014 08:56
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - mówił Korczak i miał rację! Śmiejmy się jak najwięcej, bo w każdym z nas jest radosne dziecko! Nie zapominajcie o tym!

Uczucia, które mogą wywołać katastrofę

więcej
Peter M Kalellis / slo
12.04.2014 08:05
To, w jaki sposób radzimy sobie z uczuciami gniewu i złości, ma decydujące znaczenie dla siły naszego związku i jego szans na przetrwanie. Liczni specjaliści zgodni są co do tego, że w tej sferze należy szukać głównej przyczyny rozpadu związków: partnerzy po prostu nie umieją obchodzić się ze złością, jaką wobec siebie wzajemnie czują.

Wytyczasz dzieciom granice?

więcej
Gerda Pighin / slo
11.04.2014 17:00
Wytyczanie dzieciom właściwych granic stało się jednym z największych problemów współczesnych rodziców.
lista archiwalnych aktualności

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?