Czy istnieje "zdrowa zazdrość"?

więcej
Iwona Bielecka i Dominik Sidor / slo
22.04.2014 13:51
Mówi się, że to nie miłość jest ślepa, ale zazdrość, która po omacku ocenia tą pierwszą. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że jest ona nieodłącznym elementem każdej relacji.

Leczenie depresji działa odchudzająco

więcej
slo
22.04.2014 12:30
Otyłość zwiększa ryzyko depresji wśród kobiet, ostrzegają naukowcy. Z drugiej jednak strony udowadniają, że poprawa nastroju może spowodować utratę wagi- informuje Health Behavior News Sernice.

Na co jeszcze działa woda?

więcej
Grzegorz Kiciński / "Poradnik Apteczny" / slo
21.04.2014 09:15
Doskonale znana w starożytnej Grecji, popularna w Cesarstwie Rzymskim, w Chinach i Japonii przez wiele wieków nowożytnej historii była właściwie zapomniana. Kto wie, może gdyby w drugiej połowie XIX w. pewien proboszcz z Bawarii nie zamknął się w pralni, dziś z dobrodziejstw hydroterapii korzystaliby tylko nieliczni szczęśliwcy.

Lany poniedziałek okazją do wyznania uczuć!

więcej
PAP / slo
21.04.2014 06:08
Lany poniedziałek był kiedyś okazją do wyznania uczuć - kawalerowie polewali te panny, które się im podobały. Wielkanocna palma, która dziś służy głównie do ozdoby, chroniła dom od piorunów, zapewniała gospodarzom urodzaj a dziewkom zgrabne nogi - mówi opolska folklorystka.

Czy praca daje Ci szczęście?

więcej
Magda Moll-Musiał
20.04.2014 14:54
Wielu z nas narzeka na pracę. Trafiamy w przypadkowe miejsca i opracowujemy strategię, jak tu się nie przemęczyć, a wyjść na swoje. Dlaczego tak jest i jak tego uniknąć?

Czym pachnie Wielkanoc?

więcej
Andrzej Kozioł / slo
19.04.2014 07:00
Zanim biało zaścielonym stołem zaczęła się Wielkanoc, trwała domowa krzątanina. Na to święto - wiosenne, radosne - wszystko należało wypucować do czysta: duszę, ciało, mieszkanie, obejście.

Cały świat na skorupce

więcej
Urszula Janicka-Krzywda
18.04.2014 12:04
Pisanka ma długą historię. Ten symbol życia i odrodzenia w wielu kulturach związany był z kultem zmarłych, a w kręgu chrześcijaństwa stał się częścią wielkanocnej tradycji.

Wystarczy tylko otworzyć oczy...

więcej
ks. Andrzej Zwoliński / slo
16.04.2014 13:08
Szczęście jest częścią zwykłego życia, zamieszkuje codzienność, leży bliżej niż człowiek jest w stanie sobie o tym pomyśleć.

Jak mądrze wychować dzieci?

więcej
Anna Błasiak / slo
16.04.2014 13:02
Prawdą jest, że w przeszłości dzieciom i dzieciństwu nie poświęcano tak wiele uwagi, co dzisiejszemu pokoleniu, a osoby te wyrosły na poczciwych i porządnych ludzi. A dziś?

Jak uwolnić się od bolesnej przeszłości?

więcej
Allen Fay, Clifford N. Lazarus, Arnold A. Lazarus / slo
16.04.2014 10:27
Twoje przyszłe zachowanie będzie oparte na twoich dzisiejszych czynach. To, co robisz dzisiaj, jutro stanie się przeszłością. Oto pewna technika zmiany negatywnego myślenia o sobie.
lista archiwalnych aktualności

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?