5 sposobów na poradzenie sobie z fobią społeczną

Anna Kaik
Wtorek, 31 maja 2016, godz. 13:32
To coś więcej niż nadmierna nieśmiałość. Fobia społeczna to lęk przed sytuacjami społecznymi, który nierzadko uniemożliwia normalne życie.
więcej

Matka Teresa robi furorę na konferencji o zarządzaniu

ed
Wtorek, 31 maja 2016, godz. 12:38
Poświęciła życie dla trędowatych i ubogich, nie bała się pójść na całość za Jezusem. To dla świata raczej mało atrakcyjne, a jednak stała się dla niego wzorem. Dostała Nagrodę Nobla, znalazła się na okładce magazynu "Time". Zrobiła furorę na konferencji o zarządzaniu. Czym zaskoczyła menadżerów i dyrektorów?
więcej

Zabrał autystycznego syna na koncert Coldplay. Zobacz jego reakcję [WIDEO]

youtube.com/ ed
Poniedziałek, 30 maja 2016, godz. 12:00
Ojciec spełnił marzenie kilkuletniego chłopca i zabrał go na koncert zespołu Coldplay w Meksyku. Kilkulatek cierpi na autyzm, dlatego jego zachowanie w czasie słuchania koncertowych utworów, zaskoczyło nie tylko tatę, ale też kilka milionów ludzi, którzy obejrzeli ten film.
więcej

Studia, które dają dobrą przyszłość

PAP/ ed
Poniedziałek, 30 maja 2016, godz. 08:06
Absolwenci kierunków technicznych, matematyczno-informatycznych oraz ekonomicznych mają łatwiejszy start na rynku, choć niespodziewanie liderem okazało się leśnictwo - pisze "Rzeczpospolita".
więcej

Samodyscyplina. Ale jak to zrobić?

Anna Kaik
Poniedziałek, 30 maja 2016, godz. 07:00
O ile wstanie rano do pracy lub szkoły może jeszcze opierać się na zasadzie: "muszę, więc robię", o tyle realizacja planów, które narzucamy sobie sami, uda się wyłącznie dzięki samodyscyplinie.
więcej

Co zrobić, kiedy nie ma chemii? [WIDEO]

Marta i Marek Babik
Piątek, 27 maja 2016, godz. 14:00
Czy brak pociągu fizycznego przekreśla związek? Tylko połowa ludzi zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Co z resztą? Przekonaj się, co na temat zakochania i "braku chemii" sądzą nasi eksperci.
więcej

Może razem pomilczymy? Problemy z komunikacją

Luis Valdez Castellanos SJ
Piątek, 27 maja 2016, godz. 07:55
Zamiast bliskości lodowaty dystans, zamiast rozmowy tygodnie spędzone w ciszy, zamiast dzielenia się uczuciami lista wzajemnych oskarżeń. Dlaczego tak trudno nam ze sobą rozmawiać?
więcej

Idealny szef i pracownik? Oto 10 wskazówek

Wieczernik
Krzysztof Ławniczak / slo
Piątek, 27 maja 2016, godz. 07:00
Jeżeli Twoja praca staje się najważniejszym celem w życiu, poświęcasz jej dużo czasu, jeśli cały czas myślisz o niej, twoje rozmowy sprowadzają się tylko do tematów zawodowych, każdego człowieka spostrzegasz jako np. potencjalnego klienta, gdy praca jest dla ciebie najwyższą wartością, bez której nie wyobrażasz sobie życia - czyż nie staje się ona dla Ciebie bogiem?
więcej

Jak wychowuje mama, a jak tata

Osvaldo Poli / slo
Czwartek, 26 maja 2016, godz. 11:21
Ojciec ma skłonność do zachęcania dziecka, aby zmagało się z problemami i trudnościami, aby nie bało się życia i ograniczeń, jakie ono ze sobą niesie. Matczyny kodeks mówi: moje dziecko nie może cierpieć.
więcej

Macho, narcyz, superman. Dlaczego mężczyźni cierpią?

Luis Valdez Castellanos SJ
Środa, 25 maja 2016, godz. 11:22
Niewrażliwy, agresywny, łobuz. Zawsze silny, niemówiący o uczuciach. Przykleiliśmy mężczyznom krzywdzące etykiety. Takie, które grożą "uduszeniem". Jak się od nich uwolnić?
więcej

Znamy najskuteczniejszy lek na nadciśnienie

PAP/ ed
Środa, 25 maja 2016, godz. 09:14
Najlepsze efekty w leczeniu nadciśnienia tętniczego daje polipigułka zawierająca w jednej tabletce kilka leków - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie dr Aleksander Prejbisz z Instytutu Kardiologii w Warszawie.
więcej

Masz osobowość depresyjną?

B. Neumann, D. Dietrich / slo
Wtorek, 24 maja 2016, godz. 09:08
Do powstawania osobowości zagrożonej depresją przyczynia się najczęściej brak miłości najbliższych albo przeciwnie - ich nadmierna opiekuńczość i rozpieszczanie. Ale to nie jedyne przyczyny depresji.
więcej

To jest podstawa bliskiej relacji z Bogiem

Maria Krzemień
Poniedziałek, 23 maja 2016, godz. 14:52
Na modlitwie masz tysiące rozproszeń. Myślisz o swoich grzechach, porażkach, uczuciach i planach. A do spotkania z Bogiem, które da ci pokój serca, potrzebne są tylko trzy składniki.
więcej

Za gruba? Dobry sposób na zmarnowanie sobie życia

Maja Moller
Poniedziałek, 23 maja 2016, godz. 11:19
"Za gruba. Zdystansowana. Zbyt gadatliwa. Za bardzo nieśmiała. Przesadnie emocjonalna. Pyskata". Dlaczego jesteś dla siebie tak okrutna?
więcej

Mam lata praktyki w strzelaniu focha

Maja Moller
Sobota, 21 maja 2016, godz. 10:00
Ja ci jeszcze pokażę. Chcesz, żebym wróciła wcześniej z pracy? Guzik! Wrócę później. Nie lubisz kaszy? To zamiast schabowego będzie krupnik. I kaszanka na drugie danie. Zaraz, zaraz… a jakby jednak zrobić tego schabowego? Jakby złości zrobić na złość?
więcej

Czy można odejść od takiej żony?

Eduard Martin / slo
Piątek, 20 maja 2016, godz. 11:50
Mój przyjaciel cieszyłby się, gdyby jego żona mogła przemówić... choćby z wściekłością... gdyby potrafiła go rozgniewać.
więcej

Jak stracić radość z życia? 12 (niestety efektywnych) metod

Mika Dunin
Piątek, 20 maja 2016, godz. 11:12
Jeśli robicie którąkolwiek z wymienionych czynności, nie dziwcie się, że wasze życie nie jest takie, jakbyście sobie życzyli. Oto 12 podpowiedzi - jak umartwiać się na własne życzenie?
więcej

Jak pokonać własną nieśmiałość? [WIDEO]

Marta i Marek Babik
Czwartek, 19 maja 2016, godz. 14:16
Jesteś singielką? I do tego zamkniętą w sobie? Chcesz przestać być samotna? Daj sobie szansę na spotkanie drugiej osoby. Jak to zrobić? Podpowiadają nasi eksperci.
więcej

Choroba dwubiegunowa. Na emocjonalnej huśtawce

Anna Kaik
Czwartek, 19 maja 2016, godz. 09:13
O ile z tematem depresji jesteśmy już oswojeni, o tyle pojęcie choroba dwubiegunowa ciągle dla większości z nas jest wielką niewiadomą.
więcej

To dobry sposób na sukces zawodowy. Radzi skuteczny przedsiębiorca

Chris Lowney
Czwartek, 19 maja 2016, godz. 09:02
Ci, którzy wygrywają w życiu zawodowym, w równym stopniu inwestują w swoje umiejętności osobowościowe i zdolność przewodzenia. Co jest ich kluczem do sukcesu?
więcej

Boże, jakie to było nudne! Czyli historia ojcowskiej miłości [VIDEO]

youtube.com / kk
Czwartek, 19 maja 2016, godz. 07:00
Tata powiedział, że jeśli będę cierpliwy, to mogę osiągnąć więcej niż inni. Dlatego codziennie cieliśmy kartony. Boże, jakie to było nudne. - mówi Wojtek, syn Jurka. Niesamowita, wzruszająca historia mądrej, ojcowskiej miłości. Każdy powinien zobaczyć ten film.
więcej

3 pomysły na początek pierwszego dnia reszty twojego życia

John Powell SJ
Wtorek, 17 maja 2016, godz. 12:32
Jeśli masz kłopot z samoakceptacją, zrób 3 praktyczne ćwiczenia. Ich wykonanie może być początkiem prawdziwego szacunku i miłości do siebie. Zaczniesz świętować życie. Proponuje John Powell SJ - autor bestsellerowych książek i wykładowca na Uniwersytecie Loyola w Chicago.
więcej

Jak stracić żonę?

Mika Dunin
Wtorek, 17 maja 2016, godz. 10:09
Jeśli wolisz, drogi mężczyzno, nadal tkwić w miejscu i żyć w przekonaniu, że trafiła ci się wyjątkowo wybrakowana żona, nie wiadomo z jakiego powodu ciągle naburmuszona, gderająca… Oto lista zachowań, które cię w tym utwierdzą.
więcej

15 pozycji w antyrankingu potrzeb noworodka

Joanna Winiecka-Nowak
Wtorek, 17 maja 2016, godz. 08:09
Elektroniczny trener - analizuje fazy snu. Podpowiada rodzicom, kiedy powinni wziąć dziecko na ręce. Póki co nie ma funkcji "usypianie". A sprzedawcy nie mają wątpliwości - jest niezbędny.
więcej

Jak stracić męża?

Mika Dunin
Poniedziałek, 16 maja 2016, godz. 05:30
Czasem zastanawiam się, czy spora część par, które widzę, znam, o których słyszę i czytam, bierze udział w jakimś tajnym doświadczeniu albo konkursie pod tytułem "jak zniszczyć swoje małżeństwo".
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook