Jaki jest optymalny czas chodzenia ze sobą? [WIDEO]

2ryby
dr Jacek Pulikowski
Wtorek, 27 września 2016, godz. 07:26
W związku dużo zależy od czasu. Najczęściej to kobiety nie mogą doczekać się zaręczynowego pierścionka i ślubu, ale bywa też odwrotnie. Ile powinien trwać czas "chodzenia ze sobą"? Dlaczego jego długość wbrew pozorom jest kluczowa? Co należy brać pod uwagę, podejmując decyzję o małżeństwie?
więcej

Moja choroba: stwardnienie rozsiane [WYWIAD]

Jerzy Zakrzewski SJ / Józef Augustyn SJ
Wtorek, 27 września 2016, godz. 07:00
Na pytanie "Dla­czego ja?" bardzo trudno odpowiedzieć. Człowiek nic w sobie nie znajduje, niczego mądrego nie może z siebie wykrzesać, więc odpowiedzi, które słyszy w swoim wnętrzu, najczęściej zbywa milczeniem.
więcej

Rozstanie - jak sobie z nim poradzić?

Katarzyna Górczyńska
Poniedziałek, 26 września 2016, godz. 13:36
Dlaczego rozstania są takie trudne? Bo człowiek nagle traci część swojego życia, część siebie. Przychodzi jednak czas, by przeorganizować swoje życie...
więcej

80-latek z Alzheimerem nagrał singiel w studiu Beatlesów [POSŁUCHAJ]

Facebook The Songaminute Man
Poniedziałek, 26 września 2016, godz. 12:57
Nie pamięta, co powiedział przed chwilą, choruje od 3 lat. Jego syn wymyślił niesamowitą terapię dla swojego taty. Co najlepsze - sam też w niej uczestniczy.
więcej

Matka Polka niewyspana

Maja Moller
Poniedziałek, 26 września 2016, godz. 09:00
My, Matki Polki, zabiegane i utrudzone. Śpiące za mało, jedzące w biegu. Będę szczera - czasem naprawdę mi się nie chce. Mam ochotę uciec, ale odkryłam, co warto wtedy zrobić.
więcej

7 oznak samoakceptacji. Lubisz siebie?

John Powell
Niedziela, 25 września 2016, godz. 08:06
Żyjesz w chwilowej euforii albo cichej rozpaczy. Na zmianę. Tęsknisz za pokojem i harmonią. Odpowiedź na pytanie: czy rzeczywiście akceptuję siebie? wydaje się być wyzwaniem. A to jeden z pierwszych kroków do szczęśliwego życia. Sprawdź, jak bardzo lubisz siebie
więcej

Zachowywałam się jak prostytutka. Świadectwo modelki [WIDEO]

youtube.com/ ed
Sobota, 24 września 2016, godz. 08:05
- Pamiętam mój pierwszy raz. Namówił mnie chłopak. Nie byłam prostytutką, ale tak się zachowywałam. Nie miałam szacunku do siebie i do swojego ciała. Co miesiąc nowa miłość i co miesiąc - na całe życie - dodaje. Zobacz jej niezwykłe świadectwo:
więcej

Szczęściu czasem trzeba pomóc

Katarzyna Górczyńska
Sobota, 24 września 2016, godz. 08:05
Niektórzy twierdzą, że poszukując miłości, trzeba czasem pomóc szczęściu. Jakieś ziarnko prawdy w tym jest. Bo nikogo do miłości zmusić się nie da, ale można skorzystać z pewnych narzędzi...
więcej

Jan Mela: Jestem szczęściarzem [WYWIAD]

TakRodzinie
Jan Mela/ Marta Dzbeńska-Karpińska
Piątek, 23 września 2016, godz. 15:38
Gdy miał 7 lat spłonął jego dom, a jako 13-letni chłopiec stracił rękę i nogę. Mówi, że dzięki pracy można wszystko, np. zdobyć biegun albo zrobić jedną ręką szalik na drutach.
więcej

3 "mityczne" powody mieszkania ze sobą przed ślubem [WIDEO]

2ryby
dr Jacek Pulikowski
Piątek, 23 września 2016, godz. 07:11
"Kiedy ślub?" - czy takie pytanie zadajemy parze, która mieszka ze sobą, zanim zostanie małżeństwem? - pyta dr Jacek Pulikowski i wyjaśnia dlaczego powody mieszkania razem przed ślubem zwykle są mitami... Posłuchajcie:
więcej

Naucz się rezygnować

Kingma Daphne Rose / slo
Czwartek, 22 września 2016, godz. 07:00
Nie wiem, z czego musisz zrezygnować, co musisz odpuścić, komu pozwolić odejść. To ty sam musisz to odkryć, ale wiem, że czegoś musisz się wyrzec.
więcej

Dlaczego ludzie tak boją się szczęścia?

Vittorio Luigi Castellazzi / slo
Środa, 21 września 2016, godz. 07:31
Pod przymusem nie można zaznać szczęścia. co więcej, prowadzi to do takiego wyjałowienia serca, że trudno jest doświadczyć własnego i cudzego człowieczeństwa.
więcej

Jak żyć z osobą chorobliwie zazdrosną?

Valerio Albisetti
Środa, 21 września 2016, godz. 07:08
Zazdrość bywa patologiczna. Często zamienia się w paranoję. Staje się obsesją, powoduje lęk i niepokój. Czy życie z osobą nad wyraz zazdrosną jest możliwe?
więcej

6 kroków w walce z zaburzeniami psychicznymi

Maria Krzemień
Wtorek, 20 września 2016, godz. 15:00
Depresja, ataki paniki, koszmary. Uzależnienia i stany lękowe. Doświadczasz wielu trudności. Czujesz się samotny i zagubiony. Przeczytaj, jak sobie pomóc.
więcej

Jak nie stracić męża?

blog Żona&Mąż
Wtorek, 20 września 2016, godz. 14:06
W małżeństwie łatwo jest się poddać. Uwierzyć zranieniom i niedopowiedzeniom bardziej niż miłości. I pewnego dnia obudzić się obok męża, który wydaje się być kimś obcym.
więcej

Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń? Sprawdź!

Sylwia Schneider / slo
Wtorek, 20 września 2016, godz. 07:00
Potencjalnych przyjaciół rozpoznajemy najczęściej wtedy, kiedy wiemy, czego w nich szukamy. Istnieją określone cechy ludzi, które sprawiają, że osoby, które je mają, dopuszczamy do siebie bardzo blisko.
więcej

Sposób na pokonanie swojej największej wady [WIDEO]

dr Maria Popkiewicz-Ciesielska
Poniedziałek, 19 września 2016, godz. 11:33
Wszyscy je mamy, nie wszyscy sobie z nimi radzimy. Często chcemy zmienić wszystkie na raz, a to nie najlepszy sposób. Wybierz jedną ze swoich wad i właśnie z nią wygraj. Jak zrobić to dobrze i skutecznie?
więcej

Depresja a cukrzyca. Ryzyko powikłań

PAP/ ed
Poniedziałek, 19 września 2016, godz. 11:24
Osoby chore na cukrzycę - zarówno typu 1., jak i typu 2. - mają objawy depresji częściej niż osoby z ogólnej populacji. Potwierdzają to badania prezentowane na trwającym w Monachium 52. kongresie Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD).
więcej

Mówią, że małżeństwo to koniec miłości

TakRodzinie
Beata i Tomasz Strużanowscy
Poniedziałek, 19 września 2016, godz. 09:00
Przed ślubem były randki i kolacje przy świecach. Teraz są troski, stresy i pośpiech. Czujemy, że "druga połówka" zamiast uskrzydlać, ogranicza. Jak nie dać się nabrać?
więcej

Camino - dlaczego znów to sobie robię?

szlachetna paczka
Katarzyna Osiadło

Niedziela, 18 września 2016, godz. 10:45
Odciski są już od dawna, ale teraz popękały i masz już krwawiące rany. Jak to określają Hiszpanie: "twoje stopy chcą wziąć z tobą rozwód". Nadali mi imię Leon, bo jestem waleczny jak lew. Camino to nie jest droga. Camino to życie.
więcej

Kobiety, które kochają za bardzo

Aneta Cieśla
Sobota, 17 września 2016, godz. 14:58
"Ty" nieustannie stawiasz przed "ja". Miłość oznacza dla ciebie cierpienie, stres i niepokój o drugą osobę. Świat i inni ludzie nie mają znaczenia, bo liczy się tylko relacja, w której jesteś.
więcej

Jak stracić męża?

Mika Dunin
Piątek, 16 września 2016, godz. 07:00
Czasem zastanawiam się, czy spora część par, które widzę, znam, o których słyszę i czytam, bierze udział w jakimś tajnym doświadczeniu albo konkursie pod tytułem "jak zniszczyć swoje małżeństwo".
więcej

Jak smakuje seks po ślubie? 4 funkcje współżycia [WIDEO]

2ryby
Jacek Pulikowski
Czwartek, 15 września 2016, godz. 16:05
Seks poza małżeństwem zawsze jest zły? Jak smakuje ludziom, którzy żyli w czystości? Czy bywa niebezpieczny? Współżycie ma 4 niezwykle istotne funkcje. Posłuchajcie jakie:
więcej

Nie czekaj na dobry moment. Zrób to TERAZ

Valerio Albisetti
Czwartek, 15 września 2016, godz. 11:43
Trwamy w związkach szkodliwych dla zdrowia psychicznego. Znosimy trudności żyjąc marzeniami i nadzieją, że jakiś czynnik zewnętrzny zmieni sytuację. Albo ciągle na coś czekamy - np. na wakacje, awans albo ślub...
więcej

Cukrzyca ciężarnej zwiększa ryzyko powikłań dziecka

PAP/ ed
Czwartek, 15 września 2016, godz. 11:17
Noworodki kobiet, które mają cukrzycę przed zajściem w ciążę lub cierpią na cukrzycę ciążową, są bardziej narażone na problemy zdrowotne niż dzieci pań bez cukrzycy - potwierdzają badania prezentowane na kongresie Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD).
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook