Myślałam, że tak żyją tylko frajerzy. Świadectwo byłej modelki [WIDEO]

youtube.com/ ed
Wtorek, 3 maja 2016, godz. 20:33
- Pamiętam mój pierwszy raz. Namówił mnie chłopak. Myślałam, że w czystości żyje tylko ktoś, kto jest frajerem i nikt go nie chce. Musi tak żyć, bo nie ma wyboru - opowiada Anna Golędzinowska-Doto - kiedyś gwiazda włoskiej telewizji i modelka, dziś szczęśliwa mężatka.
więcej

5 pomysłów na dobry relaks

John Powell SJ
Wtorek, 3 maja 2016, godz. 09:02
Za dużo stresu, napięcia i ciągła gonitwa. Za doskonalszą wersją siebie, lepszą pracą albo żeby po prostu ze wszystkim zdążyć. Masz dosyć? Pozwól sobie na relaks.
więcej

Małżonku! Czy jesteś singlem relacyjnym?

2ryby
dr Maria Popkiewicz-Ciesielska / slo
Wtorek, 3 maja 2016, godz. 08:00
Do czego prowadzi realizacja własnej wizji zaspokajania potrzeb drugiej strony? Jaki jest fundament kształtowania dojrzałych więzi w małżeństwie i nie tylko? Więzi międzyludzkie bywają wymagające, a stosowanie recepty na udany związek to prawdziwa sztuka. Czy istnieje skuteczny klucz do budowania zdrowych, empatycznych więzi opartych na wzajemnym zrozumieniu i poszanowaniu?
więcej

Porównujesz się z innymi i nie umiesz przestać?

Emila Góźdź
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 10:00
Widzę piękną kobietę o nienagannej figurze. Pytam M.: "Dlaczego ja nie mam takiej sylwetki?". Miałam obsesję na punkcie ciała. Uważałam, że jestem za gruba. Bez względu na to, czy ważyłam 55 czy 70 kilogramów.
więcej

Kobiety na traktory. Nie musisz być silna

Maja Moller
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 08:00
Etykietkę "altruizm" zmieniam czasem na "idealna mama". Daję więcej niż mam, a senność zabijam kofeiną. Zapomniałam, że nie wszystko muszę robić na 100%.
więcej

Wyrażamy swoje uczucia na 7 sposobów

Elżbieta Sujak / slo
Poniedziałek, 2 maja 2016, godz. 07:00
Bardzo różne bywają motywy nie ujawniania uczuć, niekiedy we własnym interesie. Ukrywamy je także z motywów altruistycznych, by nie udzielały się bliskim nam osobom. Wbrew naszym życzeniom ujawniamy je jednak także w warstwie słownej komunikacji i to w sposób pośredni.
więcej

Ja, matka sześciorga dzieci. Pobiegnę w maratonie

Ewa Rozkrut
Piątek, 29 kwietnia 2016, godz. 12:06
"Kiedyś myślałam, że bieganie jest dla sportowców. A potem kupiłam buty do biegania i przełamałam lęk przed spojrzeniami i komentarzami ludzi na ulicy". Dowiedz się, co było dalej i zdecyduj czy ty też chcesz zwiększyć pewność siebie i pozbyć się zbędnych kompleksów.
więcej

3 sposoby na długowieczność. Radzi 115 latek

voices.nationalgeographic.com/ ed
Czwartek, 28 kwietnia 2016, godz. 08:43
Bernardo LaPallo przeżył 115 lat w zdrowiu i świetnej formie. Zdradził osobisty i skuteczny sekret na długowieczność.
więcej

Nie jesteś więźniem przeszłości

Arnold A. Lazarus, Clifford N. Lazarus, Allen Fay / slo
Środa, 27 kwietnia 2016, godz. 11:42
Twoje przyszłe zachowanie będzie oparte na twoich dzisiejszych czynach. To, co robisz dzisiaj, jutro stanie się przeszłością. Rany z przeszłości nie muszą stale krwawić. Musisz tylko nauczyć się nowych sposobów rozwiązywania problemów tu i teraz, by przezwyciężyć stare "prawdy" i wyobrażenia.
więcej

Wstydzę się mówić o swoich pragnieniach

Helen Maja Heinemann / slo
Środa, 27 kwietnia 2016, godz. 11:12
Wiele osób ma opory przed powiedzeniem tego, co naprawdę czują albo myślą. Wydaje im się, że się zblamują albo że inni nie będą wiedzieć, co z tym zrobić i sytuacja stanie się krępująca dla wszystkich.
więcej

Nie bój się bliskości

Maria Krzemień
Wtorek, 26 kwietnia 2016, godz. 14:55
Chowasz się w swoim mieszkaniu, pracy, uzależnieniach i lękach? Izolujesz od innych na własne życzenie? Unikasz bliskości, bo nie chcesz zdradzić prawdy o sobie.
więcej

Wygrywają tylko ci, którzy są skuteczni

Dziennik Polski
Ewa Piłat / slo
Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, godz. 11:15
Wizerunek i relacje. One dziś decydują o wszystkim. Pod koniec lat 90. handlowców i usługodawców uczono przede wszystkim efektywnych technik sprzedaży. Kto je opanował, mógł być pewien dobrego wyniku w biznesie. Jednak czas dominacji technik sprzedaży szybko i definitywnie się skończył.
więcej

Perfekcjonizm a zaburzenia odżywiania

Richard Winter / slo
Niedziela, 24 kwietnia 2016, godz. 11:56
Zaburzenia, które częściej występują u młodych kobiet, chociaż cierpi na nie także 10% mężczyzn. Istnieje silny związek między perfekcjonizmem i zaburzeniami odżywiania. Jak sobie z tym radzić?
więcej

Jak słuchać chorych na depresję?

E. Kennedy, S. Charles / slo
Niedziela, 24 kwietnia 2016, godz. 11:40
Cierpiący na depresję pragną, by bliscy poświęcili im nieco uwagi i uczucia. Często mówią raczej o objawach swej choroby, niż o niej samej. Jak być cierpliwym i dobrym słuchaczem?
więcej

Jeśli go nie zobaczy, nie będzie cierpieć

Jennifer Guntzelman / slo
Niedziela, 24 kwietnia 2016, godz. 08:00
Nigdy nie zapomnę, jak wzruszająco i serdecznie ta młoda matka powitała swoje zdeformowane dziecko.
więcej

Zanim kogoś ocenisz

Adam Mateusz Brożyński
Sobota, 23 kwietnia 2016, godz. 20:15
Zwykliśmy wyciągać wnioski na temat człowieka na podstawie tego, czym zajmuje się w życiu, jakimi zasadami się kieruje i co myśli na temat siebie i świata. Tymczasem taka perspektywa pełni jedynie rolę fotografii, która przedstawia człowieka w sposób bardzo powierzchowny.
więcej

Tydzień weganizmu - start w niedzielę

PAP/ ed
Piątek, 22 kwietnia 2016, godz. 10:54
Spotkania z dietetykami, wspólne gotowanie, degustacja wegańskich przysmaków - to niektóre z atrakcji rozpoczynającego się w niedzielę Tygodnia Weganizmu.
więcej

Brak decyzji jest najgorszą decyzją

Carlos G. Valles / slo
Czwartek, 21 kwietnia 2016, godz. 12:28
Nie lubisz podejmować decyzji, bo wybory kosztują. Każdy z nich wiąże się z rezygnacją z czegoś. Boisz się, więc w nieskończoność odkładasz na jutro albo liczysz, że ktoś weźmie na siebie twoją odpowiedzialność. Jak przestać bać się decyzji i zacząć żyć teraz i tu?
więcej

Męskie grzechy główne

Michał Borkowski
Środa, 20 kwietnia 2016, godz. 14:05
Katalog męskich grzechów jest bardzo szeroki. Czy jest jakaś nić przewodnia czy mechanizm tego męskiego grzeszenia, czyli innymi słowy męskiej głupoty?
więcej

Jak nie dać się zmanipulować?

niebieska linia
slo
Wtorek, 19 kwietnia 2016, godz. 12:30
Zjawisko prania mózgu jest jednym z najsilniej działających mechanizmów przemocy psychicznej, stanowi jej istotę. Znane jest już od czasów starożytnych. Obecnie występuję w wielu dziedzinach życia politycznego, społecznego, reklamach, sektach religijnych i życiu rodzinnym.
więcej

Nie jesteś dość dobry? Posłuchaj tego [WIDEO]

youtube.com/ ed
Wtorek, 19 kwietnia 2016, godz. 11:44
To wiadomość dla każdego mężczyzny. Ten film jest o tobie. Bez względu na to, czy dzisiaj czujesz się jak król życia, czy jak największy przegrany. Bez względu na to, co o sobie myślisz. Posłuchaj i koniecznie podziel się z tymi, którym te słowa mogą się przydać.
więcej

Brak rozmowy może być końcem małżeństwa

Sygnały troski
Małgorzata Nawrocka / slo

Wtorek, 19 kwietnia 2016, godz. 07:00
Komunikaty "uskrzydlające" "Dopóki rozmawiacie, jest szansa, że się porozumiecie! Koniec rozmowy może być końcem waszego małżeństwa…" - powiedział wprost pewnej parze kapłan prowadzący od lat parafialną wspólnotę rodzin.
więcej

Jak pozbyć się złych uczuć?

Sylvia Schneider / slo
Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, godz. 10:43
Życie w poczuciu zranienia wpływa bardzo negatywnie na postawę życiową człowieka, zwłaszcza, jeśli stan ten utrzymuje się długo... Jak się go pozbyć?
więcej

Są jeszcze na świecie porządni faceci?

Przewodnik Katolicki
Kamila Tobolska / slo
Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, godz. 10:28
O szczęściu w małżeństwie, mieszkaniu "na próbę" i "małżeńskich apteczkach" oraz o tym, czego mężczyźni boją się w Kościele, z ks. dr. Piotrem Pawlukiewiczem i dr. Jackiem Pulikowskim. Czy są jeszcze na świecie porządni faceci?
więcej

Jakim "typem" przyjaciela jesteś? Sprawdź

Paweł Kosiński SJ / slo
Niedziela, 17 kwietnia 2016, godz. 08:00
Przyjaźń jest więzią szczególną. Mamy także wobec niej szczególne oczekiwania. Z pewnością jednak pytaniem, na które warto by sobie odpowiedzieć jest nie tylko to ilu i jakich mam przyjaciół, ale raczej wobec kogo i jakim przyjacielem jestem ja sam. To bowiem wzajemnie się warunkuje.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook