Czy niepełnosprawny chłopak będzie ciężarem?

Marta i Marek Babik
Piątek, 24 czerwca 2016, godz. 15:00
Dla wielu kobiet związek z niepełnosprawnym mężczyzną nie wchodzi w grę. Boją się, że mąż na wózku nie będzie mógł wykonywać "męskich" czynności. Czy to uzasadnione obawy?
więcej

"Niech patrzą na nas obu". Ojciec łączy się z synem w śmiertelnej chorobie

lovewhatmatters, Instagram/ ed
Piątek, 24 czerwca 2016, godz. 09:43
8-letniemu Gabrielowi po operacji usunięcia guza mózgu została duża blizna. Czuł się przez nią "jak potwór". Jego ojciec - Josh Marshall wytatuował sobie na głowie taką samą bliznę, by pomóc synowi zaakceptować swój wygląd.
więcej

To podstawa mocnego i trwałego związku

Marta Jacukiewicz
Piątek, 24 czerwca 2016, godz. 07:00
Co jest kluczowe aby związek przetrwał i żeby być szczęśliwym z drugą osobą?
więcej

List do syna

Andrzej
Czwartek, 23 czerwca 2016, godz. 15:02
Chcę się przyznać do jednej rzeczy: zdradzam Cię. Zdradzam Cię z moją pracą, którą przynoszę do domu, z moim egoizmem, z moim telefonem i "internetami"…
więcej

Jak stracić teściową? 6 (niestety efektywnych) sposobów

Redakcja DEON.pl
Środa, 22 czerwca 2016, godz. 21:24
Prawda jest taka, że nikt nie lubi, jak mu się ktoś w życie wtrąca i dyktuje, co ma robić. Ale nie dziw się, że nie masz dobrej relacji z teściową, jeśli dobrze znasz i robisz jakąś z tych czynności.
więcej

My, wieczni chłopcy

Konrad Kruczkowski
Wtorek, 21 czerwca 2016, godz. 14:08
Paradoks męskości polega na tym, że choć nie można jej nadać, to na pewnym etapie domaga się ona potwierdzenia. Próbujemy zagłuszyć ten wewnętrzny głos, ale jest on trwale zakorzeniony w każdym z nas. W efekcie większość mężczyzn idzie przez życie udając. Nam, wiecznym chłopcom, brakuje odwagi.
więcej

Trzeba się za czymś opowiedzieć i za tym iść

dr Maria Popkiewicz-Ciesielska / slo
Wtorek, 21 czerwca 2016, godz. 07:00
Konsekwencje naszych decyzji - niby oczywiste a jednak w codziennej gonitwie o nich zapominamy. Co da nam zatrzymanie się na chwilę i zastanowienie nad naszymi życiowymi priorytetami?
więcej

Małżeństwo na całe życie ma szansę jeśli...

Catherine Johnston, Daniel Kendall SJ, Rebecca Nappi / slo
Poniedziałek, 20 czerwca 2016, godz. 11:34
Niektórzy sądzą, że oczekiwanie, iż małżeństwo będzie trwać przez całe życie, jest czymś zupełnie nierealnym, gdyż żyjemy coraz dłużej. Czy małżeństwa zawierane z kolejnymi partnerami na różnych etapach życia nie są w dzisiejszych czasach bardziej realną propozycją?
więcej

Nie pluj, nie chrząkaj, nie gaworz za głośno. Jak dobrze wychować dziecko?

Maja Moller
Poniedziałek, 20 czerwca 2016, godz. 11:22
"Dzieci przy stole już od lat 7 powinny zachowywać się jak najgrzeczniej, nie kłaść się na stole, nie zakładać nogi na nogę" - przedwojenna kindersztuba. Daleko mi do dążenia do tego, by dzieci całowały na dobranoc panią matkę w rękę, a przed ciotką grzecznie dygały. Jak dobrze wychować dziecko? Ta wiedza wydaje się być na wagę złota.
więcej

Dorośli, którzy nie dorośli

Joanna Winiecka-Nowak
Niedziela, 19 czerwca 2016, godz. 16:14
Trzydziestoletniego wiecznego studenta przerażają życiowe trudności. Nie zamierza się wysilać. Po co, skoro mieszkanie i wyżywienie zapewniają mu rodzice?
więcej

Jak utrzymać równowagę między życiem a pracą? [WIDEO]

youtube.com/ ed
Niedziela, 19 czerwca 2016, godz. 10:22
Równowaga jest zbyt ważna, żeby zostawić ją w rękach szefa. W czasie TEDxSydney, Nigel Marsh na podstawie osobistych doświadczeń opowiada o work-life balance. I poruszająco zachęca do zastosowania jego pomysłu na życiową równowagę. Sprawdź, czy mówi też do ciebie.
więcej

Gdy gaśnie namiętność

Mika Dunin
Niedziela, 19 czerwca 2016, godz. 08:00
Jeśli miłość i bycie razem próbuje się opierać na namiętności i silnych wrażeniach łatwo o rozczarowanie i frustrację. Zmiana jest cechą natury, podlega jej wszystko, również związki miłosne.
więcej

Ten spot cię zaskoczy. Tak jeszcze nikt nie mówił o ubogich

szlachetna paczka
ed

Sobota, 18 czerwca 2016, godz. 18:02
W Krakowie powstał spot, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, kim są ludzie potrzebujący. Życie ubogich przeplata się w nim z życiem sportowców. Okazuje się, że tym co łączy te dwa światy, jest motyw walki z przeciwnościami.
więcej

3 sposoby na komunikacyjny kryzys

John Powell SJ
Piątek, 17 czerwca 2016, godz. 10:01
Świat byłby piękniejszy, a my szczęśliwsi, gdybyśmy stosowali zasady dobrej komunikacji. Skorzystaj z 3 ćwiczeń, które pomogą ci w porozumieniu z bliską osobą po kłótni, bądź kryzysie.
więcej

Moja córka wychodzi za mąż i jest w ciąży

Redigolo Giampaolo / slo
Piątek, 17 czerwca 2016, godz. 07:00
Ona jest w ciąży, ale decyzję o małżeństwie podjęli wspólnie i z własnej woli. Co myślicie o całej sprawie? Zazwyczaj rodzice źle znoszą taką sytuację: są zdenerwowani i z trudem łapią oddech. Aby wybrnąć z kłopotu bez strat i obrażeń, trzeba rozpatrzyć dokładnie wszystkie jego aspekty i nie kierować się własnym interesem.
więcej

Wstydliwy problem czy cenna wskazówka?

Marta i Marek Babik
Czwartek, 16 czerwca 2016, godz. 15:00
Co masturbacja może nam powiedzieć o naszym życiu i czy zawsze powinniśmy ją traktować jak problem nr jeden?
więcej

Jak słuchać, zamiast oskarżać? Kłopoty z komunikacją

John Powell SJ
Czwartek, 16 czerwca 2016, godz. 11:00
Zamiast rozmowy tygodnie w ciszy. Zamiast bliskości lodowaty dystans. Zamiast zrozumienia wzajemne obwinianie się. Jak dobrze słuchać i otwarcie mówić o uczuciach?
więcej

Koniec związku. Zostańmy przyjaciółmi

Marta Jacukiewicz
Środa, 15 czerwca 2016, godz. 07:00
Koniec związku. Nie da się wszystkiego wykreślić, bo to jest kawał naszego życia. "Zostańmy przyjaciółmi"… Możliwa jest w ogóle przyjaźń po rozstaniu?
więcej

Zrób to, zanim pojawią ci się zmarszczki

John Powell SJ
Wtorek, 14 czerwca 2016, godz. 12:20
Miliony planów i marzeń. Miliony pomysłów i pragnień. Wszystkie odłożone na "wieczne jutro". Co zrobić, żeby przestać czekać i zaryzykować?
więcej

Od czego zacząć po stracie?

Jennifer Guntzelman / slo
Wtorek, 14 czerwca 2016, godz. 07:00
"Wszystko, co ci się przydarza, jest twoim nauczycielem. Cały sekret polega na tym, żeby siedzieć u stóp swojego życia i uczyć się od niego... Pierwszym krokiem do odnalezienia swojej drogi, jest odkrycie od czego trzeba zacząć." Jak sobie poradzić z życiową tragedią?
więcej

Ojcostwo na pół etatu się nie uda

Józef Augustyn SJ / slo
Poniedziałek, 13 czerwca 2016, godz. 09:38
Jak świadomy swojej roli ojciec wpływa na dorosłe życie syna albo córki? Sprawdź, co najcenniejszego może dać ojciec swoim dzieciom i dlaczego jest to kluczowe dla ich przyszłości.
więcej

Da się nauczyć tolerancji? Wyniki 15-letniego eksperymentu

PAP/ ed
Sobota, 11 czerwca 2016, godz. 10:16
W olsztyńskim przedszkolu artystyczno-teatralnym "Dorotka" zakończył się trwający 15 lat eksperyment pedagogiczny, w którym badano otwartość dzieci na inne kultury i nacje. W ocenie naukowców najmłodszych można, a nawet trzeba, uczyć tolerancji i otwartości.
więcej

Pierwszy na świecie talk-show prowadzony przez dziennikarkę z autyzmem [WIDEO]

youtube.com/ ed
Piątek, 10 czerwca 2016, godz. 13:49
Carly ma 21 lat, autyzm i kłopoty z komunikacją słowną (rozmawia się za pomocą komputera, który za nią wydaje dźwięki). To nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń. Ponad 3 mln osób obejrzały na youtube pierwszy odcinek jej internetowego talk-show.
więcej

Jak mam sprawdzić, czy mój chłopak jest dojrzały?

Marta i Marek Babik
Piątek, 10 czerwca 2016, godz. 08:00
Choć dojrzałość to podstawa związku, coraz trudniej spotkać samodzielnych i odpowiedzialnych ludzi. Jak się upewnić, że chłopak jest dorosły i nie wróci pod spódnicę mamy?
więcej

Jak przestać myśleć, że masz coś do stracenia?

youtube.com/ ed
Czwartek, 9 czerwca 2016, godz. 08:43
- Przez 33 lata życia spoglądałem w lustro i pytałem siebie: jeśli dziś miałby być ostatni dzień mojego życia, to czy chciałbym robić to samo, co mam zamiar robić dzisiaj? - mówił Steve Jobs w czasie wystąpienia na Uniwersytecie Stanford.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook