Jak odpoczywać i uczyć tego innych

Być dla innych
"Być dla Innych'
Poniedziałek, 11 stycznia 2016, godz. 14:31
Kolejny numer jezuickiego kwartalnika o wychowaniu zachęci cię, abyś udał się na odpoczynek, który jest podobno święty, nakazany przez Boga Izraela i uświęcony przez zmartwychwstałego Jezusa z Nazaretu.
więcej

Bóg to sobie ukochał artystów

Życie Duchowe
Dariusz Regucki / Życie Duchowe
Niedziela, 27 grudnia 2015, godz. 14:48
Z Dariuszem Reguckim, reżyserem, scenarzystą i kompozytorem, rozmawia Jacek Siepsiak SJ.
więcej

Niezdrowe konserwanty

Życie Duchowe
Jacek Siepsiak SJ / Życie Duchowe
Środa, 23 grudnia 2015, godz. 14:35
Służą zachowaniu w lepszym stanie, a niszczą życie wewnętrzne. Dłuższy wydaje się okres przydatności do spożycia, a ich zażycie groźne dla zdrowia, że aż strach brać coś takiego do ust. Mięso w lodówce się nie psuje, ale organy w naszych ciele i owszem. Konserwanty winny konserwować, przedłużać trwanie. I robią to. Ale czy konsekracja polega na długim trwaniu, czy raczej na poświęceniu?
więcej

Biblijny model życia poświęconego Bogu

Życie Duchowe
Maria Miduch / Życie Duchowe
Piątek, 18 grudnia 2015, godz. 14:16
Biblijna historia Narodu Wybranego dostarcza współczesnemu czytelnikowi niezwykłego materiału do refleksji nad powołaniem, jakie stało się naszym udziałem w Jezusie Chrystusie. Dzieje Izraela wędrującego po pustyni, słuchającego proroków i śpiewającego psalmy mogą być i naszą historią, jeśli przyjmiemy dar wszczepienia w szlachetne drzewo oliwne.
więcej

"Życie Duchowe" 85/2016: Konsekracja bez konserwantów

Życie Duchowe
Wtorek, 15 grudnia 2015, godz. 14:03
Chcemy w tym numerze nie tyle podsumować Rok Życia Konsekrowanego, ile podkreślić ciągle możliwą witalność takiego życia. Pragniemy również spojrzeć na konsekrowanie życia jako na powołanie każdego kroczącego za Jezusem.
więcej

Jak żyje wiarą małżeństwo dwunarodowe?

Aleksandra Wilusz-Beltrán, David Beltrán Ruiz
Wtorek, 6 października 2015, godz. 08:08
Narodowość małżonków ma dla ich życia wiarą znaczenie drugorzędne, ponieważ najistotniejsza jest waga sakramentu. Niemniej jeśli miałbym coś zaakcentować, powiedziałbym, że różnica kultur nie stanowi przeszkody, ale jest źródłem bogactwa, które pozwala kontemplować wiarę w nowych barwach.
więcej

Johann Sebastian Bach i jego rodzina

Życie Duchowe
Anna Woźniakowska/Życie Duchowe
Środa, 30 września 2015, godz. 11:00
Bachowie byli organistami, muzykami miejskimi, kantorami. Cieszyli się renomą, zajmowali prestiżowe stanowiska nie tylko w ważnych miastach Turyngii, lecz także w Górnej i Dolnej Saksonii. Co ważne, członkowie tej muzycznej wspólnoty starannie podtrzymywali więzi rodzinne.
więcej

Obrączki, korony i kielich

Życie Duchowe
Marek Blaza SJ/ Życie Duchowe
Sobota, 26 września 2015, godz. 15:03
Liturgia sakramentu małżeństwa na Wschodzie pełna jest symboliki, wymaga też znajomości Pisma Świętego. Tu obrączka wiąże się z narzeczeństwem, a nie ze ślubem. Z kolei sam obrzęd ukoronowania podkreśla godność nowożeńców, a liturgię tego sakramentu zakorzenia w tajemnicy Trójcy Świętej i Eucharystii.
więcej

"Życie Duchowe" (84/2015). On i Ona, para chroniona

Życie Duchowe
Życie Duchowe
Czwartek, 24 września 2015, godz. 07:30
Ukazał się jesienny numer "Życia Duchowego" zatytułowany "On i Ona, para chroniona". W związku z odbywającym się w październiku 2015 roku synodem o rodzinie - poświęcony jest małżeństwu i rodzinie.
więcej

Wiara i wdzięk w kwartalniku "Być dla innych"

Być dla innych
"Być dla Innych
Wtorek, 22 września 2015, godz. 10:16
W obecnym numerze kwartalnika "Być dla innych" (nr 2-3, 2015) proponujemy teksty o kobietach i mężczyznach w kontekście religii, sztuki i literatury.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook