"Zapach dobra" - nowy numer kwartalnika "Być dla innych"

Być dla innych
"Być dla innych"
Czwartek, 18 sierpnia 2016, godz. 12:07
“Dziewczynka, która po wybuchu bomby atomowej w Nagasaki straciła wzrok, trafiła do szpitala jako jedyna ocalała z całej rodziny. Czuła się bardzo samotna i bardzo tęskniła za utraconymi bliskimi.
więcej

Uczta Babette. Aby Twój lud weselił się w Tobie

Życie Duchowe
Ks. Marek Lis / "Życie Duchowe"
Sobota, 25 czerwca 2016, godz. 11:00
Są takie filmy, które warto obejrzeć wiele razy. Choć na pozór proste i łatwe w odbiorze, są wielowarstwowe i gęste od znaczeń. Jednym z nich jest "Uczta Babette", arcydzieło duńskiego reżysera Gabriela Axela, nagrodzone - jako pierwszy duński film - Oscarem w 1988 roku.
więcej

Krótka historia wypoczynku. Kulturowe uwarunkowania

Życie Duchowe
Katarzyna Jarkiewicz / "Życie Duchowe"
Wtorek, 21 czerwca 2016, godz. 11:00
Pomiędzy sferą sakralną a profaniczną w życiu społecznym znajduje się czas odpoczynku. To, co przynależy do obowiązku pracy, zostaje zawieszone, a to, co zwykło się oddawać Bogu, już wypełniono. Wchodzimy w tak zwany wywczas (wkroczenie w czas) - termin, którym Słowianie określali szczególną porę swobody, beztroski, często na łonie natury.
więcej

Walka o szabat

Życie Duchowe
Ewa Olszewska / "Życie Duchowe"
Sobota, 18 czerwca 2016, godz. 11:00
Tytułowa walka o szabat nie oznacza obecnie walki o prawo do odpoczynku. W tej ważnej kwestii właściwie nie musimy już walczyć, chyba że z samym sobą. I jako społeczeństwo, i jednostkowo posiadamy solidną wiedzę o potrzebie odpoczywania.
więcej

Letni numer "Życia Duchowego": Szabat do odzyskania

Życie Duchowe
Życie Duchowe
Środa, 15 czerwca 2016, godz. 07:30
Ukazał się letni numer "Życia Duchowego" (87/2016) zatytułowany "Szabat do odzyskania".
więcej

List Marii Magdaleny do Zmartwychwstałego

Życie Duchowe
Maria Łukaszewicz-Chantry
Sobota, 16 kwietnia 2016, godz. 15:09
Tytuł ten może brzmieć prowokacyjnie, tymczasem wśród renesansowych utworów znajduje się łaciński tekst zatytułowany Maria Magdalena Iesu Christo - "Maria Magdalena do Jezusa Chrystusa". Utwór ten, liczący sto pięćdziesiąt sześć wersów, ma formę poetyckiego listu, który pisze Maria Magdalena do Jezusa w niedługim czasie po Jego Zmartwychwstaniu. Autorem utworu jest niemiecki humanista Helius Eobanus Hessus (1488-1540).
więcej

O wyższości Świąt Wielkiej Nocy…

Życie Duchowe
Stanisław Morgalla SJ
Środa, 13 kwietnia 2016, godz. 09:08
Proszę się nie obawiać, nie będzie to wykład Katedry Mniemanologii Stosowanej Jana Tadeusza Stanisławskiego. Jeśli tytuł nawiązuje do tego popularnego niegdyś cyklu satyrycznego, to jedynie, by podkreślić absurd, w którym przyszło nam żyć. Co prawda nadal obchodzimy nasze dwa najważniejsze święta - Boże Narodzenie i Wielkanoc - ale coraz mniej mają one charakter chrześcijański, a coraz bardziej przypominają komercyjną gorączkę złota lub jakieś hybrydy rodem z PRL-u.
więcej

Co czeka nas po śmierci?

Życie Duchowe
Niedziela, 10 kwietnia 2016, godz. 15:02
Niebo, czyściec, piekło? A może reinkarnacja? Co znaczy, że po śmierci będziesz w ciele? Dowiedz się, czy na pewno wiesz, co naprawdę oznacza dla ciebie zmartwychwstanie.
więcej

Po co nam Zmartwychwstanie? Życie Duchowe 86/2016

Życie Duchowe
Czwartek, 7 kwietnia 2016, godz. 13:00
Wiosenne "Życie Duchowe" "chce nam pomóc w odświeżeniu patrzenia na zmartwychwstanie". Artykuły zamieszczone w numerze są jednak pomocne nie tylko w owym odświeżeniu, lecz pozwalają także szerzej spojrzeć na śmierć, zmartwychwstanie i życie po nim, na rzeczywistość tajemniczą i nieodgadnioną.
więcej

Jak odpoczywać i uczyć tego innych

Być dla innych
"Być dla Innych'
Poniedziałek, 11 stycznia 2016, godz. 14:31
Kolejny numer jezuickiego kwartalnika o wychowaniu zachęci cię, abyś udał się na odpoczynek, który jest podobno święty, nakazany przez Boga Izraela i uświęcony przez zmartwychwstałego Jezusa z Nazaretu.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook