Od zatwardziałości do miłości. Św. Jan Paweł II o małżeństwie

więcej
Paweł Zuchniewicz
20.11.2014 10:42
Powróćmy do zakończonego 19 października br. synodu nadzwyczajnego na temat rodziny. "Dokument podsumowujący pierwszy tydzień obrad synodu jest nie do przyjęcia dla wielu biskupów" - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki.

Czyściec, a może niebiańska amnestia?

więcej
Ks. Marek Łuczak
20.11.2014 10:40
Z początkiem listopada zbiegają się ze sobą dwa wyjątkowe dni. Najpierw tryumfuje radość z powodu rzesz ludzi zbawionych, a później refleksja nad grobami najbliższych. Nie wiemy, czy osiągnęli już stan zbawienia, więc modlimy się za nich i próbujemy im pomóc w skróceniu czyśćca.

Codziennie mówimy: dziękuję!

więcej
Magdalena Guzik-Nowak
20.11.2014 10:23
Dominik Bocoń miał się urodzić bez żołądka, a jest zupełnie zdrowy. Rodzina wierzy, że to nie był przypadek. Za cudowne uzdrowienie dziękuje bł. Karolinie Kózkównie.

Już wkrótce nowy numer "Życia Duchowego"

więcej
Życie Duchowe
18.11.2014 08:58
Już wkrótce ukaże się zimowy numer kwartalnika "Życie Duchowe". Jest on poświęcony Ojcu Pio, spowiednikowi i kierownikowi duchowemu, mistykowi i stygmatykowi, którego 16 czerwca 2002 roku Jan Paweł II zaliczył do grona świętych.

Ks. Prałat Jan Ślęzak

więcej
Ks. Jan Orlof
13.11.2014 09:21
Czy pamiętam ks. Jana Ślęzaka? Nie tylko pamiętam, ale widzę go na co dzień, tak jakby jeszcze żył. Takiego kapłana nie da się zapomnieć. Mimo że od jego śmierci upłynęło już czterdzieści lat, ciągle stoi mi przed oczyma, zwłaszcza gdy jestem w rodzinnych Ołpinach.

Rodzina jest święta

więcej
Ks. Zbigniew Suchy
07.11.2014 16:04
Kościół wypowiada się już od wielu lat na temat rodziny i jej znaczenia w kształtowaniu tożsamości młodego człowieka. Tematowi rodziny są poświęcone dwa kolejne synody biskupów. Z satysfakcją czytam wyniki ankiet, w których zarówno młodzi, jak i starsi Polacy wśród najcenniejszych wartości na pierwszym miejscu wymieniają rodzinę.

Pokazywać radosne rodziny wielodzietne

więcej
Lidia Dudkiewicz
07.11.2014 15:57
O aktualności nauczania Jana Pawła II, naturalności klauzuli sumienia, o degradacji rodziny i próbach ukazania jej piękna z dr Wandą Półtawską rozmawia Lidia Dudkiewicz.

Festiwal obietnic

więcej
Jarosław Stróżyk / slo
10.10.2014 14:38
Ewa Kopacz w exposé odwoływała się do przyszłości, a jednymi z najczęściej używanych przez nią słów - oprócz występującej zawsze w tym zestawieniu "Polski" - były m.in. "sukces", "ja" i "rodzina".

"Być dla Innych". Przezwyciężyć chaos

więcej
Wojciech Żmudziński SJ
06.10.2014 13:07
Obecny numer kwartalnika zachęca do refleksji nad pozytywnym i wychowawczym wpływem kryzysu i towarzyszącej mu frustracji. Nieraz musimy zacząć wszystko od nowa, zrewidować nasze dotychczasowe poglądy, dać się porwać nowej fali płynących z głębi naszej duszy szlachetnych inspiracji.

Młodzi pragną szczęśliwego małżeństwa

więcej
ks. Maciej Karol Kubiak
03.10.2014 14:12
III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, poświęcone wyzwaniom duszpasterskim związanym z rodziną w kontekście nowej ewangelizacji, odbędzie się od 5 do 19 października w Watykanie. Jedynym przedstawicielem Kościoła w Polsce będzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
lista archiwalnych wiadomości

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?