Polacy i Czesi oddają hołd ofiarom tragedii w kopalni w Karwinie. Płoną setki zniczy

PAP / pch
Środa, 26 grudnia 2018, godz. 13:27
Polacy i Czesi zapalają w środę znicze i modlą się przed kopalnią CSM w czeskiej Karwinie nieopodal granicy z Polską. To zarówno bliscy ofiar czwartkowej katastrofy, jak i ludzie związani z górnictwem.
więcej

Włochy: kolejny wstrząs w pobliżu Etny na Sycylii. Cztery osoby ranne, uszkodzone budynki

PAP / pch
Środa, 26 grudnia 2018, godz. 10:30
Wstrząs o magnitudzie 4,8 zanotowano w środę rano w pobliżu aktywnego od dwóch dni wulkanu Etna na Sycylii - podały włoskie media. W wyniku wstrząsu lekkie obrażenia odniosły co najmniej cztery osoby, uszkodzone zostały też niektóre budynki.
więcej

Korea Północna i Południowa zainaugurowały projekt łączenia sieci kolejowej i drogowej. "Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia"

PAP / pch
Środa, 26 grudnia 2018, godz. 09:30
Przedstawiciele Korei Północnej i Południowej symbolicznie zainaugurowali w środę projekt, którego celem jest połączenie sieci kolejowej i drogowej obu krajów. Faktyczna budowa nie może się jednak rozpocząć z uwagi na obowiązujące sankcje nałożone na Pjongjang.
więcej

Japonia wznowi komercyjne połowy wielorybów. "Połów będzie dokonywany zgodnie z prawem"

PAP / pch
Środa, 26 grudnia 2018, godz. 08:30
Japonia wycofa się z Międzynarodowej Komisji Wielorybnictwa (IWC) i w lipcu wznowi komercyjny połów wielorybów - poinformował w środę japoński rząd. Połów ograniczony będzie tylko do wód terytorialnych Japonii i jej wyłącznej strefy ekonomicznej.
więcej

Erdogan: zapewne spotkam się z Putinem ws. wyjścia sił USA z Syrii

PAP / ml
Wtorek, 25 grudnia 2018, godz. 21:39
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział we wtorek, że najpewniej spotka się z przywódcą Rosji Władimirem Putinem, aby omówić z nim wycofanie się amerykańskich sił z Syrii. Kreml przekazał, że w najbliższym czasie takie spotkanie nie jest planowane.
więcej

Trump: rząd nie podejmie pracy dopóki nie będzie pieniędzy na mur

PAP / ml
Wtorek, 25 grudnia 2018, godz. 19:58
Prezydent Donald Trump powiedział we wtorek, że częściowe zawieszenie pracy rządu federalnego (shutdown) będzie trwało dopóki nie Kongres nie wyasygnuje pieniędzy na mur na granicy USA i Meksyku.
więcej

Naukowcy opracowali uniwersalny odcisk palca zdolny oszukać zabezpieczenia

PAP / ml
Wtorek, 25 grudnia 2018, godz. 19:00
Naukowcy opracowali uniwersalny odcisk ludzkiego palca, który zdolny jest oszukać zabezpieczenia biometryczne. Jak twierdzi zespół badawczy z uniwersytetu w Nowym Jorku, odcisk odpowiada liniom papilarnym noszonym przez jedną na pięć osób.
więcej

Czechy, władze szpitala: stan rannych górników bez zmian

PAP / ml
Wtorek, 25 grudnia 2018, godz. 15:54
Stan dwóch polskich górników, którzy odnieśli obrażenia w czwartek w wybuchu metanu w kopalni w Czechach, nie zmienił się od poniedziałku - podała rzeczniczka szpitala. Jeden z górników jest w stanie krytycznym, drugi, lżej ranny, jest w stanie stabilnym.
więcej

Indonezja: co najmniej 429 zabitych, blisko 1,5 tys. rannych po tsunami

PAP / ml
Wtorek, 25 grudnia 2018, godz. 13:33
Do co najmniej 429 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych tsunami, które w sobotę przeszło Cieśniną Sundajską między indonezyjskimi wyspami Jawa i Sumatra - poinformowały władze. Ponad 1485 osób odniosło obrażenia, a 154 uznaje się za zaginione.
więcej

Badanie: gdy Facebook nie działa, użytkownicy czytają serwisy informacyjne

PAP / ml
Wtorek, 25 grudnia 2018, godz. 12:46
Gdy Facebook nie działa, użytkownicy platformy wchodzą na internetowe serwisy informacyjne, by wypełnić wolny czas. Awaria Facebooka zwiększa ich ruch nawet o 11 proc. - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie magazynu "Wired".
więcej

Pakistan: w czasie Bożego Narodzenia ochrona Asji Bibi będzie wzmocniona

KAI/ kw
Poniedziałek, 24 grudnia 2018, godz. 14:47
Mimo iż Asja Bibi została uniewinniona przez sąd, pakistańska chrześcijanka musi spędzać święta Bożego Narodzenia pod ścisłą ochroną.
więcej

Somalia: wykonano wyrok śmierci na zamachowcu-dżihadyście z Al-Szabab

PAP / kw
Poniedziałek, 24 grudnia 2018, godz. 13:22
Dżihadysta, organizator zamachów bombowych w stolicy Somalii Mogadiszu z 2017 roku, w których śmierć poniosło 26 osób, a prawie 40 zostało rannych, został stracony w poniedziałek - poinformował prokurator trybunału wojskowego w tym kraju.
więcej

Trump: Erdogan zapewnił, że zlikwiduje w Syrii pozostałości IS. "Nasi żołnierze wracają do domu!"

PAP / kw
Poniedziałek, 24 grudnia 2018, godz. 11:49
Amerykański prezydent Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapewnił go, że zlikwiduje wszelkie ewentualne pozostałości Państwa Islamskiego w Syrii.
więcej

Indonezja: liczba ofiar śmiertelnych tsunami przekroczyła 280. 12 tys. straciło dach nad głową

PAP / kw
Poniedziałek, 24 grudnia 2018, godz. 09:58
Co najmniej 281 osób zginęło, a ponad tysiąc zostało rannych w wyniku fal tsunami, które w sobotę uderzyły w wybrzeża Cieśniny Sundajskiej między wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji - podała w poniedziałek agencja ds. zwalczania skutków katastrof w tym kraju.
więcej

Pentagon potwierdza: rozkaz wycofania wojsk USA z Syrii został podpisany

PAP / kw
Poniedziałek, 24 grudnia 2018, godz. 08:31
Rozkaz wycofania wojsk amerykańskich z Syrii został podpisany - poinformował w niedzielę wieczorem czasu lokalnego rzecznik Pentagonu, nie podając jednak żadnych szczegółów.
więcej

UE, ONZ oraz kraje oferują Indonezji pomoc po tsunami

PAP / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 21:54
Unia Europejska złożyła w niedzielę kondolencje i zaoferowała Indonezji pomoc po tsunami w Cieśninie Sundajskiej wywołanym wybuchem wulkanu Krakatau. Ofiarami fal padło ponad 220 ludzi, a ponad 840 zostało rannych. Pomoc zadeklarowało ONZ.
więcej

Donald Trump: wycofanie naszych sił z Syrii w koordynacji z Turcją

PAP / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 20:57
Prezydent USA Donald Trump poinformował w niedzielę, że rozmawiał z przywódcą Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem o "powolnym i wysoce skoordynowanym" wycofaniu sił amerykańskich z Syrii. Według strony tureckiej ma to zapobiec powstaniu "próżni władzy".
więcej

Francja: Macron wzywa do spokoju, premier potępia "antysemickie akty"

PAP / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 17:24
Dzień po protestach "żółtych kamizelek" we Francji, gdzie doszło do kilku incydentów, prezydent Emmanuel Macron wezwał do zachowania spokoju. Premier Edouard Philippe zapowiedział twarde podejście wobec "niesłychanej przemocy" i "antysemickich aktów w Paryżu".
więcej

Czechy: Ratownicy w kopalni CSM wydobyli ciała trzech polskich górników

Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 16:27
Ratownicy, prowadzący podziemną akcję w czeskiej kopalni CSM Stonawa, odnaleźli i wydostali w niedzielę na powierzchnię ciała trzech polskich górników, zabitych w czwartek przez wybuch metanu. Trudne warunki w rejonie katastrofy uniemożliwiają na razie zlokalizowanie ciał pozostałych 9 zmarłych.
więcej

Politycy ws. wybuchu w Karwinie: katastrofa uzmysławia, jak niebezpieczny jest zawód górnika

PAP / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 15:33
Tragedia w Karwinie przypomina, jak ciężka jest praca górnika, często bywa niedoceniana i krytykowana; ta katastrofa uzmysławia nam jak niebezpieczny jest ten zawód - ocenili w niedzielę politycy różnych ugrupowań.
więcej

Księgi kondolencyjne wz. tragedią w Karwinie wyłożono w placówkach w Pradze i Ostrawie

PAP / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 15:30
W ambasadzie RP w Pradze i konsulacie generalnym w Ostrawie wyłożono w niedzielę księgi kondolencyjne w związku z czwartkową tragedią w kopalni w Karwinie w Czechach, w której zginęło 12 polskich górników. Do ksiąg będzie można wpisywać się jeszcze 27 i 28 grudnia.
więcej

W. Brytania: zwolniono dwie osoby zatrzymane ws. dronów nad lotniskiem Gatwick

PAP / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 14:59
Brytyjska policja wypuściła z aresztu w niedzielę dwie osoby zatrzymane w piątek w związku z lotami dronów, które od kilku dni paraliżowały ruch na podlondyńskim lotnisku Gatwick. Osobom tym nie postawiono żadnych zarzutów.
więcej

Ratownicy w kopalni CSM wydobyli ciała trzech polskich górników

PAP / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 13:57
Ratownicy, którym udało się w niedzielę spenetrować fragment rejonu katastrofy w kopalni CSM Stonawa, odnaleźli i wydobyli na powierzchnię ciała trzech zabitych przez wybuch metanu polskich górników. Dalsza penetracja wyrobiska nie jest możliwa z powodu panujących tam trudnych warunków. Rejon zostanie otamowany.
więcej

Czechy: rzeczniczka szpitala: stan dwóch polskich górników bez zmian

PAP / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 12:50
Stan dwóch polskich górników, rannych w czwartek w wybuchu metanu w kopalni w Karwinie w Czechach, nie zmienił się w ciągu nocy. Jeden z hospitalizowanych jest w stanie krytycznym, stan drugiego poprawia się - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala w Ostrawie Nada Chattova.
więcej

Wielka Brytania: prawie 600 bezdomnych zamarzło na ulicy w ubiegłym roku

KAI / sz
Niedziela, 23 grudnia 2018, godz. 11:31
W 2017 na ulicach Anglii i Walii zmarło wskutek zamarznięcia 597 osób, co oznacza wzrost o 24 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat. Dane te udostępniło Narodowe Biuro Statystyki nazajutrz po śmierci 43-letniego bezdomnego koło londyńskiej stacji Westminster.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook