Francja: tysiące Kurdów domagały się prawdy o zabójstwie kurdyjskich aktywistek

PAP / kk
Sobota, 6 stycznia 2018, godz. 20:23
Kilka tysięcy Kurdów manifestowało w sobotę w Paryżu, domagając się prawdy i wymierzenia sprawiedliwości w związku z zabójstwem trzech kurdyjskich aktywistek w 2013 r. we francuskiej stolicy.
więcej

Rosja: decyzja o wykluczeniu Nawalnego z wyborów utrzymana w mocy

PAP / kk
Sobota, 6 stycznia 2018, godz. 16:48
Kolegium Apelacyjne Sądu Najwyższego Rosji utrzymało w mocy w sobotę decyzję Centralnej Komisji Wyborczej o wykluczeniu lidera opozycji Aleksieja Nawalnego z udziału w marcowych wyborach prezydenckich.
więcej

Trump odrzuca oskarżenia z książki na jego temat

PAP / kk
Sobota, 6 stycznia 2018, godz. 15:55
W reakcji na publikację krytycznej książki o pierwszym roku jego prezydentury Donald Trump odrzucił w sobotę twierdzenia, kwestionujące jego zdolność do sprawowania urzędu, nazywając siebie "bardzo stabilnym geniuszem" - informuje agencja Reutera.
więcej

Francja: silne wiatry i ulewy spowodowały szkody w wys. 200 mln euro

PAP / kk
Sobota, 6 stycznia 2018, godz. 14:51
Przejście przez Francję w mijającym tygodniu zimowego sztormu Carmen i orkanu Eleanor spowodowało szkody w wysokości ok. 200 mln euro - wynika z podanych w sobotę szacunków Francuskiego Stowarzyszenia Ubezpieczeniowego (FFA).
więcej

W.Brytania: media spekulują o rekonstrukcji rządu May

PAP / kk
Sobota, 6 stycznia 2018, godz. 13:46
Sobotnie wydania brytyjskich gazet spekulują o zmianach na stanowiskach ministerialnych w ramach spodziewanej w najbliższych dniach rekonstrukcji rządu Theresy May. Według mediów, decyzje w tej sprawie mogą zostać podjęte już w najbliższy poniedziałek.
więcej

Egipt: nocne zajścia pod komisariatem, gdzie zginął zatrzymany młody człowiek

PAP / kk
Sobota, 6 stycznia 2018, godz. 12:47
W starciach demonstrantów z policją w sobotę nad ranem przed komisariatem w Kairze, gdzie zginął zatrzymany młody człowiek, rannych zostało 9 osób, a 20 aresztowano - podały egipskie służby bezpieczeństwa.
więcej

Niemcy: minister sprawiedliwości: w policji brakuje 15 tys. etatów

PAP / kk
Sobota, 6 stycznia 2018, godz. 09:57
W niemieckiej policji i innych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju brakuje 15 tys. etatów - powiedział w sobotę niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas. Jego zdaniem, ta sytuacja grozi utratą zaufania do państwa prawa.
więcej

Australia: pożary buszu na południowym wschodzie

PAP / kk
Sobota, 6 stycznia 2018, godz. 09:20
Pożary lasu w Australii zniszczyły w sobotę kilkaset budynków i zagroziły życiu tysiącom ludzi. Ponad 40-stopniowa temperatura powietrza sprawiła, że zniszczone jest 10 km autostrady w stanie Wiktoria.
więcej

USA: po burzy śnieżnej dalsze spadki temperatur na północnym wschodzie

PAP / pk
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 19:37
Dalsze spadki temperatur spodziewane są w weekend na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych, gdzie w czwartek z powodu burzy śnieżnej odwołano tysiące lotów. W Bostonie doszło do podtopień. W wyniku fali zimna z ostatnich dni zginęło co najmniej 18 osób.
więcej

Prezydent Turcji we Francji. Macron chce dialogu bez tuszowania rozbieżności

PAP / pk
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 18:56
Prezydent Francji Emmanuel Macron przyjąl w piątek w Paryżu swego tureckiego odpowiednika Recepa Tayyipa Erdogana. Pałac Elizejski chce dialogu z Ankarą, jednak "bez tuszowania rozbieżności" - oświadczył Macron.
więcej

Kanclerz Kurz z dystansem wobec spekulacji o sojuszu Austrii z państwami V4

PAP / pk
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 16:46
Kanclerz Austrii Sebastian Kurz zdystansował się w piątek od sugestii, że Wiedeń mógłby w znacznym stopniu zestroić swoją politykę z państwami Grupy Wyszehradzkiej (V4), podkreślając tradycyjnie silny związek Austrii z Niemcami.
więcej

KE: kolacja Mateusza Morawieckiego z Jean-Claude'em Junckerem we wtorek o godz. 20:00

PAP / pk
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 15:57
Kolacja premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem odbędzie się we wtorek o godz. 20 - poinformowała w piątek w Brukseli rzeczniczka KE Mina Andreewa.
więcej

Izrael zabiega o niewstrzymywanie pomocy USA dla Palestyńczyków

KAI / sz
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 13:32
Resort spraw zagranicznych Izraela zwrócił się nieformalnie do administracji USA, by nie wstrzymywała finansowej pomocy dla Palestyńczyków, aby jeszcze bardziej nie destabilizować sytuacji w Strefie Gazy - podała w piątek izraelska stacja telewizyjna Hadaszot.
więcej

FBI prowadzi nowe śledztwo w sprawie Fundacji Clintonów

PAP / sz
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 10:53
Federalne Biuro Śledcze (FBI) bada, czy Fundacja Clintonów obiecywała swoim darczyńcom korzyści polityczne i inne w zamian za wpłacanie darowizn w czasie, gdy Hillary Clinton była sekretarzem stanu - poinformował amerykański dziennik "The Hill".
więcej

USA: Trump grozi procesem wydawcom książki o jego rządach

PAP / sz
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 09:59
Adwokaci Donalda Trumpa zagrozili procesem wydawcom książki "Ogień i gniew" o pierwszych miesiącach jego rządów. Zastrzeżenia adwokatów budzą cytowane w książce niepochlebne wypowiedzi Steve'a Bannona, b. doradcy Białego Domu, o prezydencie i jego rodzinie.
więcej

50 tys. dzieci urodzi się w tym roku w obozach Rohingjów

PAP / sz
Piątek, 5 stycznia 2018, godz. 08:57
Ok. 48 tys. dzieci urodzi się w tym roku w obozach uchodźczych w Bangladeszu, gdzie przebywają przedstawiciele mniejszości Rohingja zbiegli przed prześladowaniami w sąsiedniej Birmie - prognozuje w opublikowanym w piątek raporcie organizacja Save the Children.
więcej

ONZ: liczba ofiar w Jemenie "będzie zatrważająca". "Wiele dzieci i ich rodzin zabito"

KAI / kw
Czwartek, 4 stycznia 2018, godz. 21:47
Organizacja Narodów Zjednoczonych (Światowa Organizacja Zdrowia, UNICEF i Światowy Program Żywnościowy) alarmuje, że liczba ofiar w Jemenie będzie zatrważająca, jeżeli nie powstrzyma się tam działań wojennych.
więcej

Szef MSZ Niemiec: misja ONZ jedyną drogą do pokoju we wschodniej Ukrainie

PAP / kw
Czwartek, 4 stycznia 2018, godz. 20:42
Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel oświadczył w czwartek podczas wizyty na Ukrainie, że misja ONZ jest jedyną drogą, prowadzącą do trwałego zawieszenia broni i pokoju w Donbasie; zapowiedział że w ciągu 14 dni nadrobi odwołaną z powodu mgły wizytę w Mariupolu.
więcej

Czechy: 50. rocznica początku czechosłowackiej "praskiej wiosny"

PAP / kw
Czwartek, 4 stycznia 2018, godz. 18:24
50 lat temu obradujące w dniach od 3 do 5 stycznia plenum KC Komunistycznej Partii Czechosłowacji przyjęło rezygnację Antonina Novotnego ze stanowiska I sekretarza i wybrało na jego miejsce Alexandra Dubczeka, co uważa się za początek "praskiej wiosny" 1968.
więcej

Trybunał Sprawiedliwości UE formalnie zarejestrował skargi Komisji Europejskiej przeciw Polsce

PAP / kw
Czwartek, 4 stycznia 2018, godz. 17:01
Trybunał Sprawiedliwości UE formalnie zarejestrował skargi Komisji Europejskiej przeciw Polsce, Czechom i Węgrom w związku z odmową relokacji uchodźców przez te kraje.
więcej

USA: zima w ataku na Wschodnim Wybrzeżu, śnieg na Florydzie

KAI / ml
Czwartek, 4 stycznia 2018, godz. 13:50
Fala mrozów, obfite opady śniegu i silny wiatr powodują chaos na Wschodnim Wybrzeżu USA. W stolicy Florydy śnieg spadł po raz pierwszy od prawie 30 lat. W największych portach lotniczych w Nowym Jorku i New Jersey odwołano w czwartek ok. 2,7 tys. lotów.
więcej

RPA: czterech zabitych, ok. 40 rannych w wypadku kolejowym

PAP / ml
Czwartek, 4 stycznia 2018, godz. 12:04
Co najmniej cztery osoby zginęły, a około 40 zostało rannych w czwartek w wypadku kolejowym w prowincji Wolne Państwo w środkowej części RPA - podała agencja Associated Press, powołując się na służby ratunkowe. Wcześniej informowano o 100 rannych.
więcej

Iran: druga z rzędu spokojna noc; od rana wiece prorządowe

PAP / ml
Czwartek, 4 stycznia 2018, godz. 10:48
W Teheranie i większości miast Iranu, gdzie w ostatnim tygodniu odbywały się antyrządowe protesty, druga z rzędu noc minęła spokojnie - poinformowała AFP. Od rana w czwartek trwają w wielu miastach duże manifestacje poparcia dla władz.
więcej

W.Brytania: Blair ostrzega liderów UE przed fatalizmem ws. Brexitu

PAP / ml
Czwartek, 4 stycznia 2018, godz. 08:29
Były brytyjski premier Tony Blair ostrzegł w czwartek, że europejscy liderzy powinni zrezygnować z "fatalizmu wobec Brexitu" i pozostawić otwarte drzwi do wstrzymania procesu wyjścia W. Brytanii z UE, jeśli Brytyjczycy zmieniliby zdanie w tej sprawie.
więcej

Węgrzy chcą infrastruktury, która zapewni im dostęp do polskiego terminala LNG

PAP / sz
Środa, 3 stycznia 2018, godz. 21:40
Dla Węgrów "kwestią życia i śmierci" jest taka infrastruktura gazowa, za pomocą której uzyskają dostęp do polskiego terminala LNG i do gazu nierosyjskiego - mówił podczas środowego wywiadu dla TVP Info premier Węgier Wiktor Orban.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook