Media zidentyfikowały sprawcę sobotniego ataku na starówce w Muenster

PAP / pk
Niedziela, 8 kwietnia 2018, godz. 10:55
Niemieckie media podały w niedzielę, że sprawcą sobotniego ataku na starówce w Muenster był Jens R., mieszkaniec tego miasta. Prowadzony przez niego bus wjechał w ludzi siedzących przed restauracją. Zginęły dwie osoby, a 20 zostało rannych.
więcej

Wstępna informacja Konsulatu RP w Kolonii: w Muenster nie ucierpieli Polacy

PAP / pk
Niedziela, 8 kwietnia 2018, godz. 09:41
Zgodnie ze wstępną informacją przekazaną przez władze niemieckie, we wczorajszym zajściu w Muenster w zachodnich Niemczech nie ucierpieli obywatele polscy - poinformował w niedzielę Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii.
więcej

Ambasador Rosji w Londynie chce spotkania z Johnsonem

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 20:30
Rosyjski ambasador w Wielkiej Brytanii Aleksandr Jakowienko chce spotkać się z brytyjskim szefem dyplomacji Borisem Johnsonem, by omówić śledztwo w sprawie otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala oraz jego córki - podała w sobotę agencja Ria-Nowosti.
więcej

Niemcy: samochód wjechał w tłum w Muenster; czterech zabitych i 30 rannych

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 17:30
Trzy osoby zginęły, a 30 zostało rannych, gdy w sobotę samochód wjechał w tłum ludzi w mieście Muenster na zachodzie Niemiec - przekazały niemieckie media.
więcej

Włochy: nieletni ekstremista poddany przymusowej deradykalizacji

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 14:30
16-letni Włoch, z pochodzenia Algierczyk, będzie poddany procesowi deradykalizacji - zdecydowała policja i prokuratura trybunału dla nieletnich po analizie znalezionych u niego materiałów propagandowych Państwa Islamskiego.
więcej

Ukraina: armia apeluje do separatystów o przestrzeganie rozejmu wielkanocnego

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 11:30
Armia Ukrainy zaapelowała w sobotę do separatystów prorosyjskich w Donbasie na wschodzie kraju o przestrzeganie rozejmu, który ogłoszono wcześniej na czas Świąt Wielkanocnych.
więcej

Rosja: parlamentarzyści o sankcjach: zwiastun "lodowatej wojny"

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 10:00
Jako wiatry zwiastujące "lodowatą wojnę" określił nowe sankcje USA wobec przedstawicieli Rosji członek Rady Federacji, wyższej izby parlamentu Rosji Aleksiej Puszkow.
więcej

USA: Trump zarządził kres polityki "zatrzymaj i zwolnij" wobec imigrantów

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 08:38
Prezydent Donald Trump podpisał w piątek memorandum, które zawiera polecenie dla jego administracji zbadania możliwości położenia kresu polityce wobec imigrantów określanej jako "zatrzymaj i zwolnij". Stany Arizona i Teksas przygotowują się do rozmieszczenia Gwardii Narodowej na granicy z Meksykiem.
więcej

Ambasada Rosji w USA: nowe sankcje to błąd

PAP / sz
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 21:42
Rosyjska ambasada w Waszyngtonie oświadczyła w piątek, że rozszerzenie sankcji wobec Rosji przez USA to błąd i krok w stronę ograniczenia wolności przedsiębiorczości, konkurencji oraz światowej integracji gospodarczej.
więcej

Siedmiu Palestyńczyków zabitych w starciach w Strefie Gazy

PAP / sz
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 20:54
Siedmiu Palestyńczyków zabito, a ponad tysiąc raniono w piątkowych starciach między armią izraelską a Palestyńczykami protestującymi w "Marszu Powrotu" na granicy Strefy Gazy z Izraelem - podała agencja Associated Press.
więcej

Arabia Saudyjska: po ponad 35 latach zakazu znów będą czynne kina

KAI / sz
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 20:15
W środę 18 kwietnia zostanie otwarte kino w Rijadzie - pierwsza tego rodzaju placówka w Arabii Saudyjskiej od ponad 35 lat.
więcej

W Akademii Szwedzkiej kryzys, odeszło trzech członków

PAP / sz
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 19:54
Z przyznającej literackiego Nobla Akademii Szwedzkiej odeszło w piątek trzech członków, w tym były sekretarz tej instytucji Peter Englund. Rezygnacje mają związek ze sprawą współpracownika Akademii podejrzewanego o gwałty oraz przecieki.
więcej

Rumunia: Już 46 ofiar śmiertelnych epidemii odry

PAP / sz
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 17:57
Bilans ofiar śmiertelnych epidemii odry, która trwa w Rumunii od ubiegłego roku, wzrósł do 46 osób - poinformowały rumuńskie władze. 46. ofiara to 9-miesięczne dziecko, które nie było zaszczepione - dodano.
więcej

USA: Departament Stanu rozszerza sankcje przeciwko Rosji

PAP / sz
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 16:10
Departament Stanu USA objął sankcjami 24 rosyjskich biznesmenów i urzędników oraz 14 rosyjskich firm - poinformował w piątek resort na swojej stronie internetowej. Decyzję uzasadnił szkodliwymi działaniami rosyjskiego rządu na świecie.
więcej

Aresztowano 33 cudzoziemców podejrzanych o przynależność do IS

PAP / sz
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 15:51
Turecka policja aresztowała w piątek w Stambule 33 cudzoziemców na podstawie oskarżenia o przynależność do ugrupowania terrorystycznego Państwo Islamskie (IS) - podała turecka agencja prasowa Dogan.
więcej

Korea Płd.: była prezydent Park skazana na 24 lata więzienia

PAP / kk
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 11:21
Sąd w Seulu skazał w piątek byłą prezydent Korei Południowej Park Geun Hie na 24 lata więzienia za nadużycie władzy, korupcję i wymuszenia. 66-letnia Park w ubiegłym roku została ostatecznie usunięta z urzędu w rezultacie skandalu korupcyjnego.
więcej

Muzułmanie zastanawiali się, jak odczytywać Koran, aby nie służył on ekstremizmowi

KAI / kk
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 08:33
Powrót do Koranu, który należy odczytywać "tu i teraz", aby lepiej go zrozumieć oraz lepiej żyć z Bogiem i z ludźmi, były głównymi tematami 35. dorocznego spotkania Muzułmanów Francji - organizacji, będącej głównym przedstawicielstwem wyznawców islamu w tym kraju.
więcej

Komitet Praw Człowieka ONZ apeluje do Węgier o ochronę uchodźców

PAP / kw
Czwartek, 5 kwietnia 2018, godz. 21:44
Komitet Praw Człowieka ONZ zaapelował w czwartek do Węgier o zaprzestanie mowy nienawiści wobec Romów, muzułmanów i innych mniejszości, a także o uchylenie ustawy pozwalającej odsyłać migrantów do stref tranzytowych.
więcej

Amerykańscy dyplomaci opuścili Rosję. "Ubolewamy z powodu decyzji Rosji"

PAP / kw
Czwartek, 5 kwietnia 2018, godz. 20:33
60 amerykańskich dyplomatów wydalonych przez Moskwę w odwecie za wyrzucenie przez władze USA 60 dyplomatów rosyjskich w związku z aferą Skripala opuściło w czwartek Rosję - potwierdził amerykański Departament Stanu.
więcej

"NYT": Trump chce wycofać wojska USA z Syrii w ciągu kilku miesięcy

PAP / pk
Czwartek, 5 kwietnia 2018, godz. 11:06
Prezydent USA Donald Trump nakazał dowódcom wojskowym szybkie zakończenie amerykańskiej misji w Syrii, aby żołnierze wrócili stamtąd do kraju w ciągu kilku miesięcy - podał w czwartek "New York Times", powołując się na wysokich rangą urzędników USA.
więcej

Trump upoważnił skierowanie Gwardii Narodowej na granicę z Meksykiem

PAP / pk
Czwartek, 5 kwietnia 2018, godz. 08:49
Prezydent Donald Trump podpisał w środę upoważnienie do skierowania oddziałów Gwardii Narodowej do wzmocnienia Straży Granicznej na granicy z Meksykiem. Prezydent uzasadnił swoją decyzję koniecznością powstrzymania nielegalnej imigracji.
więcej

Amerykańscy dyplomaci opuścili ambasadę USA w Moskwie

PAP / pk
Czwartek, 5 kwietnia 2018, godz. 08:18
Dyplomaci amerykańscy, którzy w odwecie za wyrzucenie przez władze USA 60 dyplomatów rosyjskich w związku z aferą Skripala muszą opuścić Rosję, wyjechali w czwartek rano z ambasady swego kraju w Moskwie, żeby udać się do USA - informuje AFP.
więcej

Francja: uwięziono radykalnego imama z Belgii za pobyt w Syrii

PAP / jp
Środa, 4 kwietnia 2018, godz. 21:30
We Francji aresztowano radykalnego imama z Molenbeek, brukselskiej gminy będącej znanym ośrodkiem muzułmańskich ekstremistów.
więcej

Biały Dom: Operacja USA w Syrii zmierza do szybkiego końca

PAP / jp
Środa, 4 kwietnia 2018, godz. 18:40
Państwo Islamskie (IS) zostało "niemal całkowicie zniszczone" w Syrii, a operacja USA w tym kraju zmierza do "szybkiego końca" - poinformowała w środę rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Wcześniej pojawiła się informacja, że misja w Syrii ma być przedłużona.
więcej

Egipt: skazano prawie 200 członków Bractwa Muzułmańskiego

PAP / jp
Środa, 4 kwietnia 2018, godz. 14:51
Egipski sąd uznał w środę 190 domniemanych członków Bractwa Muzułmańskiego za winnych tworzenia "komórek terrorystycznych", posiadania broni i dokonywania zamachów. 35 islamistów usłyszało wyrok dożywocia - przekazało źródło w siłach bezpieczeństwa.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook