PE: Syria, Pakistan i Somalia najwyżej w rankingu zagrożenia dla pokoju na świecie

PAP / ms
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 19:45
Syria, Pakistan i Somalia znalazły się na czele rankingu zagrożenia dla pokoju na świecie, przygotowanego przez Parlament Europejski. Stosunkowo wysokie pozycje zajęły również: Indie, Chiny i Rosja.
więcej

Trump: nasz naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację

PAP / ms
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 18:40
Nasz naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację - oświadczył w poniedziałek prezydent USA Donald Trump, mówiąc o strzelaninach, do których doszło w weekend w Teksasie i Ohio. Dodał, że polecił FBI prowadzenie śledztwa ws. przestępstw z nienawiści oraz terroryzmu.
więcej

Australia: chora kobieta zakończyła życie zgodnie z ustawą o wspomaganiu śmierci

PAP / ms
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 17:29
Chora na raka 61-letnia Australijka zmarła w wyniku przyjęcia śmiercionośnych leków; jako pierwsza skorzystała z obowiązujących jedynie w stanie Wiktoria nowych przepisów o wspomaganiu śmierci - informuje w poniedziałek portal BBC News.
więcej

Indie zniosły specjalny status Kaszmiru, Pakistan protestuje

PAP / ms
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 15:31
Anulowanie art. 370 w trybie, na jaki zezwalał jego trzeci ustęp, oznacza formalne pełne zintegrowanie Kaszmiru z resztą państwa w ponad 70 lat po tym, gdy jego ówczesny muzułmański władca wybrał podporządkowanie się suwerenności Indii, a nie Pakistanu.
więcej

Niemieckie media o protestach w Moskwie: to zagrożenie dla władzy

PAP / pk
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 10:51
Niemieckie media w poniedziałkowych komentarzach na temat sobotnich demonstracji w stolicy Rosji zgodnie oceniają, że protesty mogą stanowić zagrożenie dla prezydenta Władimira Putina, co tłumaczy brutalność, z jaką władze traktują protestujących.
więcej

Sprawca strzelaniny w El Paso oskarżony o morderstwa

PAP / pp
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 10:15
Sprawca sobotniej strzelaniny w El Paso w Teksasie, w której zginęło 20 osób, został oskarżony o morderstwa - poinformował w niedzielę wieczorem czasu lokalnego przedstawiciel miejscowej policji.
więcej

Szef MSZ Meksyku: strzelanina w El Paso to atak terrorystyczny na Meksykanów

PAP / pp
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 08:17
"Strzelaninę w El Paso traktujemy jako atak terrorystyczny na społeczność meksykańską w Stanach Zjednoczonych" - oświadczył w niedzielę późnym wieczorem czasu lokalnego szef meksykańskiej dyplomacji Marcelo Ebrard.
więcej

Turcja: Erdogan zapowiada nową ofensywę przeciw Kurdom w północnej Syrii

PAP / sz
Niedziela, 4 sierpnia 2019, godz. 21:29
Turcja zamierza przeprowadzić operację wojskową w północnej Syrii, na obszarach położonych na wschód od rzeki Eufrat i kontrolowanych przez kurdyjską milicję Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) - poinformował w niedzielę turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan.
więcej

USA: zidentyfikowano sprawcę strzelaniny w Dayton w stanie Ohio

PAP / sz
Niedziela, 4 sierpnia 2019, godz. 20:32
Sprawca niedzielnej strzelaniny w Dayton w stanie Ohio, w której zginęło dziewięć osób, a blisko 30 zostało rannych, to 24-letni Connor Betts - poinformował przedstawiciel policji Matt Carper. Według policji wśród ofiar śmiertelnych jest siostra sprawcy.
więcej

Irańska telewizja: Iran przejął w Zatoce Perskiej zagraniczny tankowiec

PAP / sz
Niedziela, 4 sierpnia 2019, godz. 18:20
Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej zagraniczny tankowiec "szmuglujący ropę naftową do kilku państw arabskich" - poinformowała w niedzielę irańska telewizja państwowa. Siedmiu marynarzy zatrzymano.
więcej

Posłowie izraelskiego Likudu: Netanjahu jedynym możliwym kandydatem na premiera

PAP / sz
Niedziela, 4 sierpnia 2019, godz. 16:17
Deputowani Knesetu z centroprawicowej partii Likud w opublikowanym w niedzielę piśmie zadeklarowali, że zaakceptują tylko lidera ugrupowania, obecnego premiera Benjamina Netanjahu jako kandydata na szefa rządu "niezależnie od wyniku wyborów" parlamentarnych.
więcej

USA: wstępny bilans ofiar strzelaniny w El Paso wynosi 15 osób

PAP / sz
Niedziela, 4 sierpnia 2019, godz. 12:19
Wstępny bilans ofiar śmiertelnych ofiar strzelaniny w supermarkecie Walmart w El Paso wynosi 15 osób - podała Associated Press powołując się na funkcjonariuszy jednostki SWAT. Sprawca to 21-letni Partick Crusius z oddalonego o ponad 1 tys. km miasta Allen.
więcej

"Latający człowiek" przeleciał nad La Manche na flyboardzie

PAP / sz
Niedziela, 4 sierpnia 2019, godz. 10:21
Franky Zapata, nazywany "latającym człowiekiem", przeleciał w niedzielę rano nad kanałem La Manche na flyboardzie. Próba podjęta przez niego 25 lipca zakończyła się fiaskiem - śmiałek spadł do morza podczas próby zatankowania.
więcej

Ponad 30 zabitych w eksplozji składu amunicji w środkowej Syrii

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 21:02
W wyniku eksplozji składu amunicji na wojskowym lotnisku Asz-Szajrat w prowincji Hims w środkowej Syrii zginęło 31 bojowników syryjskich sił prorządowych - poinformowało w sobotę opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

Korea Płd.: tysiące osób protestowały przeciwko Japonii

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 20:03
Tysiące osób demonstrowały w sobotę przed ambasadą Japonii w Seulu przeciwko decyzji rządu tego kraju o pozbawieniu Korei Płd. specjalnego statusu handlowego. Protestujący wzywali do bojkotu japońskich towarów i krytykowali premiera Japonii Shinzo Abego.
więcej

Afganistan/ONZ: w lipcu najwyższa liczba cywilnych ofiar od ponad 2 lat

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 16:51
W Afganistanie zarejestrowano w lipcu najwyższą od ponad dwóch lat liczbę cywilnych ofiar w ciągu jednego tylko miesiąca - podała w sobotę misja ONZ w tym kraju.
więcej

Rosja: opozycjonistka zatrzymana przed rozpoczęciem protestów w Moskwie

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 15:39
Znana działaczka antykremlowskiej opozycji Lubow Sobol została zatrzymana w sobotę, gdy udawała się na zapowiadaną przez opozycję manifestację w centrum Moskwy, na którą władze nie wyraziły zgody.
więcej

Te nagrania obiegły Internet. Na granicy USA i Meksyku postawiono różowe huśtawki

noizz.pl / abcnews.go.com / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 13:19
Choć nagrania z akcji wzruszają i zachwycają, to nie można zapomnieć o dramacie, jaki każdego dnia rozgrywa się na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku, o czym przypominają także organizatorzy akcji.
więcej

Indonezja: około tysiąc osób ewakuowano po silnym trzęsieniu ziemi

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 11:45
Około tysiąca osób ewakuowano po silnym trzęsieniu ziemi, które wystąpiło w piątek u południowo-zachodnich wybrzeży indonezyjskiej wyspy Jawa - poinformowały w sobotę oficjalne źródła. Jedna osoba poniosła śmierć, a cztery zostały ranne.
więcej

Wenezuela: Maduro "odrzuca" groźby Trumpa wprowadzenia blokady

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 10:38
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył w piątek, że "odrzuca" groźby zawarte w oświadczeniu prezydenta USA Donalda Trumpa o możłiwości zastosowania blokady jego kraju. Moduro zapewnił, że wody terytorialne Wenezueli pozostaną "wolne i niepodległe".
więcej

Sudan: porozumienie Tymczasowej Rady Wojskowej z opozycją

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 09:35
Sprawująca władzę w Sudanie Tymczasowa Rada Wojskowa doszła do porozumienia z koalicją ugrupowań opozycyjnych w sprawie utworzenia i działalności rządu tymczasowego - poinformował w sobotę rano mediator z ramienia Unii Afrykańskiej Mohamed Hasan Lebatt.
więcej

Po 12 sierpnia rusza zawieszony remont Notre Dame

PAP / sz
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 20:46
Zawieszone z powodu skażenia ołowiem prace remontowe w paryskiej katedrze Notre Dame zniszczonej w kwietniowym pożarze ruszą po 12 sierpnia - poinformowały w piątek władze regionu Ile-de-France. Będą jednak ograniczone i prowadzone ze szczególną ostrożnością.
więcej

Von der Leyen o nowych inicjatywach klimatycznych i pakiecie w sprawie migracji

PAP / sz
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 19:07
Przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła w piątek w Rzymie po spotkaniu z premierem Włoch Giuseppe Contem, że potrzebne są ambitne inicjatywy dotyczące ochrony klimatu i zapowiedziała pakt w sprawie migracji.
więcej

Czechy: flaga Romów na praskim ratuszu przypomina o ofiarach Auschwitz

PAP / sz
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 17:11
Na ratuszu w Pradze wywieszono w piątek flagę Romów, która przypomina o ofiarach obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, gdzie w nocy z 2 na 3 sierpnia Niemcy zamordowali prawie 3 tys. osób narodowości romskiej.
więcej

Demokratyczna Republika Konga: już prawie 2 tys. osób zmarło na ebolę

KAI / pp
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 15:36
Kolejna osoba zmarła po zarażeniu się ebolą w Gomie, głównym ośrodku tranzytowym w Demokratycznej Republice Konga na granicy z Rwandą. Jak informują pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - to najgorszy kryzys związany z ebolą od czasu wybuchu epidemii tej choroby w Afryce Zachodniej pięć lat temu.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?