Belgia: kierowcy strajkują; zabito ich kolegę

Pracownicy komunikacji miejskiej w Brukseli w sobotę wieczorem ogłosili trzydniowy strajk, po tym jak ich kolega z pracy został tego dnia śmiertelnie pobity podczas pełnienia obowiązków. Stolica Belgii przeżywa komunikacyjny paraliż.

 

Kierowcy miejskich autobusów, tramwajów i pociągów metra często spotykali się w pracy z przemocą, jednak po raz pierwszy taki incydent doprowadził do czyjejś śmierci - podkreśliła rzeczniczka brukselskiego zarządu komunikacji publicznej STIB.

"Początkowo kierowcy planowali wrócić do pracy w niedzielę, ale teraz domagają się spotkania z minister spraw wewnętrznych" Joelle Milquet - dodała. Spotkanie zaplanowano na wtorek, jednak STIB liczy na to, że zostanie przyśpieszone i odbędzie się dzień wcześniej.

Powodem protestów jest śmierć inspektora STIB, który w sobotę rano został wezwany do zbadania niegroźnego zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Na miejscu został zaatakowany i brutalnie pobity.

Napadnięty pracownik - 56-letni mężczyzna albańskiego pochodzenia, który w STIB pracował od 29 lat - zmarł po południu na skutek poważnych urazów głowy.

Belgijskie media podają, że sprawcę ujęto tego samego dnia.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?