Spłonęło 500 tys. książek i 60 tys. laptopów

Pożar w głównym składzie materiałów edukacyjnych w Peru zniszczył ponad pół miliona podręczników i 60 tys. laptopów przeznaczonych dla szkół w zaniedbanych wiejskich regionach kraju. Wartość strat szacuje się na ponad 100 milionów USD - podają w sobotę media.

 

Z pożarem, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek w stolicy kraju, Limie, strażacy walczyli 11 godzin. Jego przyczyna nie jest znana.

 

Pożar wybuchł w tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego, ale większość pomocy szkolnych nadal znajdowała się w magazynie, ponieważ ze względu na szalejące w niektórych częściach kraju powodzie nie udało się w porę dostarczyć ich do szkół. Podręczniki i laptopy były przeznaczone głównie dla uczniów szkół podstawowych.

 

Wiele strawionych przez ogień książek było w językach Indian, m.in. Keczua. Były one przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat mieszkających na wschodzie kraju, gdzie jest najwięcej ludności posługującej się rdzennymi językami - poinformowała minister oświaty Patricia Salas.

 

Zniszczone komputery pochodziły od organizacji non profit One Laptop per Child (OLPC - Laptop dla każdego dziecka) z siedzibą w USA, która dostarcza tanie, proste w obsłudze urządzenia dzieciom w krajach rozwijających się.

 

Peru jest największym beneficjentem tego programu. Od rozpoczęcia inicjatywy w 2005 roku kraj ten otrzymał 980 tys. laptopów edukacyjnych z łącznej liczby 2,4 miliona.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 19:22:18 | 2012-03-10
I znów "bidnemu kromka chleba upadła na ziemię masłem na dół"!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook