Ateny zdewastowane po nocnych protestach

Ateny zdewastowane po nocnych protestach

PAP / drr
W wielu miejscach...
W kierunku...
Z 45 podpalonych...

ZOBACZ TAKŻE

W wielu miejscach stolica Grecji została zdewastowana przez grupy zamaskowanych, agresywnych demonstrantów, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek protestowali przeciwko przyjęciu przez rząd planu kolejnych oszczędności. 74 osoby zostały ranne.

 

Po nocnych protestach reprezentacyjne ateńskie ulice, Panepistimiu i Stadiu, oraz główny plac Syntagma wyglądają jak po bitwie - ocenia agencja dpa. Służby komunalne pracują na zwiększonych obrotach, usuwając sterty śmieci i gruzu.

 

Do ciężkich starć z policją doszło na marginesie pokojowej demonstracji z udziałem dziesiątek tysięcy ludzi, jaka zebrała się w niedzielę wieczorem przed greckim parlamentem. W tym samym czasie odbywało się tam głosowanie nad przyjęciem kolejnego programu oszczędności. Stanowi on warunek konieczny do udzielenia Grecji nowej pomocy finansowej o wartości 130 mld euro.

 

W kierunku policji poleciały kamienie, odłamki marmuru i kawałki asfaltu z potrzaskanej jezdni, a także butelki z płynem zapalającym. Funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego i granatów ogłuszających. W reakcji agresywni protestujący rozdzielili się na kilka grup, które w różnych częściach miasta zaczęły podpalać sklepy i banki.

 

Z 45 podpalonych budynków kilka spaliło się całkowicie. Straż pożarna reagowała ze znacznym opóźnieniem, ponieważ część chuliganów przeszkadzała strażakom w gaszeniu pożarów - podał rzecznik.

 

Wszystkie partie polityczne w poniedziałek potępiły starcia, a winą za nie obarczyły "podejrzane środowiska".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mocniejszy 12:27:23 | 2012-02-13
Kolebka demokracji płonie słowiańskim gniewem, a słowiańska Polska rozprawia się z grupą trzymającą władzę demokratycznie!

Możemy być w takiej chwili dumni z polskiego obywatelstwa!


Społeczeństwo wygrało atomowe referendum w Mielnie!

Piękne było wczorajsze zwycięstwo! To jest początek czegoś większego niż odrzucenie energetyki jądrowej. To początek polskiej rewolucji demokratycznej. Polscy obywatele mogą oderwać od koryta świnie udające polityków bez jednego wystrzału.

Data 12 lutego 2012 roku zapisała się w historii.

http://mocniejszy.wordpress.com/2012/02/13/spoleczenstwo-wygralo-atomowe-referendum-w-mielnie/

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook