Izrael: akcje odwetowe przeciwko hakerom

 Izrael użyje siły przeciwko "terroryzmowi" hakerów - zapowiedział w sobotę wiceminister spraw zagranicznych tego kraju Dany Ajalon po opublikowaniu w internecie wykradzionych informacji o kartach kredytowych tysięcy Izraelczyków.

 

"Trzeba przekazać informację tym wszystkim, którzy napadają lub próbują napaść na Izrael, w tym na jego cyberprzestrzeń, i uprzedzić ich, że znajdują się w niebezpieczeństwie i nic ich nie uchroni przed akcjami odwetowymi ze strony Izraela" - oznajmił Ajalon.

 

Ajalon wyraził jednocześnie zadowolenie, że USA "oficjalnie ogłosiły, iż każdy atak na ich cyberprzestrzeń będzie uważany za deklarację wojny i zareagują tak, jak się reaguje na atak rakietowy".

 

Haker podający się za Saudyjczyka opublikował w internecie w minionym tygodniu wykradzione informacje o kartach kredytowych tysięcy Izraelczyków. W sumie ujawnił dane ponad 20 tysięcy aktywnych kart i twierdzi, że może opublikować dane kolejnych 400 tysięcy kart.

 

Według izraelskiego portalu internetowego Ynet powołującego się na eksperta-informatyka, przedstawiający się w sieci haker jako OxOmar ma 19 lat i wykorzystuje serwer w Meksyku. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?