Grecja: Rząd ogłasza walkę z bezrobociem

Rząd Grecji zapowiedział w środę, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2012 roku stworzy ok. 150 000 miejsc pracy i wzmocni programy pomocy społecznej, aby złagodzić skutki kryzysu gospodarczego w tym kraju, w tym bardzo wysokie bezrobocie.

 

- Kryzys i bezrobocie dotknęły tysiące rodzin, które stają przed ogromnymi wyzwaniami (...). Obowiązkiem rządu jest udzielić (tym osobom) wsparcia i umocnić solidarność społeczną - powiedział premier Lukas Papademos.

 

Oprócz rządu w program zwiększania pomocy społecznej i tworzenia miejsc pracy włączą się władze lokalne oraz grecki Kościół prawosławny. Łączny koszt tych inicjatyw ma wynieść ok. 900 mln euro.

 

Nowe stanowiska powstaną w zakresie prac na rzecz lokalnych społeczności. Władze samorządowe otrzymają środki na zatrudnianie osób obecnie pozostających bez pracy, w tym ok. 5 000 osób w wieku od 55 do 64 lat.

 

W zamian za międzynarodowe pożyczki ratujące kraj przed bankructwem Grecja zobowiązała się do daleko idących posunięć oszczędnościowych. Agencja AP wskazuje jednak, że przyczyniły się one do pogłębienia recesji i wywindowały wskaźnik bezrobocia do 17,5 proc. (stan na październik 2011). Oznacza to, że bez pracy pozostaje obecnie ponad 850 000 aktywnych zawodowo Greków.  

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazg 13:06:54 | 2011-12-29
  Jedno miejsce pracy stworzone przez rząd, powoduje likwidację 2-4 miejsc pracy w firmach prywatnych. Niech rząd nie zajmuje się tym, co do niego nie należy, tylko niech obniży podatki i ograniczy biurokrację, to bezrobocie zniknie bez śladu.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook