Samoloty Qantas od poniedziałku w powietrzu

Samoloty australijskich linii lotniczych Qantas, uziemione wskutek strajku pilotów, mechaników i personelu naziemnego, wystartują ponownie w poniedziałek z lotnisk na całym świecie. Strajkujących zobowiązała do tego decyzja organu arbitrażowego w Sidney.

 

Sędzia komisji arbitrażowej Goeffrey Guidice oświadczył po ogłoszeniu decyzji: "Musieliśmy uczynić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec jeszcze większym stratom linii lotniczych i przemysłu turystycznego".

 

Uziemienie wszystkich 108 samolotów Qantasu na 22 lotniskach świata spowodowało w ciągu weekendu straty dla turystyki oceniane na ok. 86 milionów dolarów.

 

Komisja arbitrażowa wyznaczyła dyrekcji linii Qantas i związkom zawodowym pilotów, mechaników i personelu naziemnego 21-dniowy termin na dokończenie negocjacji. Jeśli w tym czasie nie osiągną porozumienia, komisja narzuci im swój werdykt.

 

Strajk flagowego australijskiego przewoźnika powietrznego spowodował odwołanie 447 lotów krajowych i zagranicznych.

 

Przerwy w lotach spowodowane strajkami personelu linii Qantas trwają od przeszło dziewięciu miesięcy.

 

Personel protestuje w ten sposób przeciwko zapowiedzianej restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Dyrekcja uznała za nieodzowne zwolnienie tysiąca pracowników w związku z deficytem w dziale przewozów międzynarodowych spowodowanym konkurencją tanich linii lotniczych.

 

Sekretarz Australijskiej Rady Związków Zawodowych Jeff Lawrence oświadczył po ogłoszeniu werdyktu komisji arbitrażowej, że personel Qantas zadba o dobre funkcjonowanie australijskich linii lotniczych w 21-dniowym okresie rokowań między związkami a przedsiębiorstwem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook