Australia: Bomba okazała się bluffem

Urządzenie, które niezidentyfikowany sprawca przyczepił w środę do ciała 18-letniej mieszkanki Sydney, Madeleine Pulver, okazało się niegroźne - poinformowała policja. Usunięcie i zbadanie urządzenia trwało ponad 10 godzin, podczas których dramat nastolatki śledziła z napięciem cała Australia.

 

Policja ujawniła, że intruz pozostawił notatkę, która może naprowadzić na jego ślad oraz, że wcześniej kontaktował się z Madeleine. Motywy działania sprawcy pozostają nieznane. Nie wyklucza się, że była to próba szantażu w celu wymuszenia okupu.

 

- Okazało się, że był to bardzo wymyślny bluff. Jednak urządzenie wyglądało jak zaimprowizowany ładunek wybuchowy i musieliśmy postępować tak jakby nim był. Dlatego trwało to tak długo - powiedział zastępca komisarza policji Nowej Południowej Walii Mark Murdoch.

 

Koniec dramatu nastąpił o północy czasu lokalnego (o godz. 16 czasu polskiego w środę), gdy saperzy uwolnili Pulver, mieszkankę jednej z najbogatszych dzielnic miasta.

 

Według dziennika "The Australian", mężczyzna w kominiarce włamał się do domu, w którym mieszka Pulver na przedmieściach Sydney. Następnie przyczepił do szyi lub nadgarstka 18-latki urządzenie, informując, że jest to bomba. Powiedział, że ładunek może być zdetonowany zdalnie i twierdził, że do urządzenia przymocowany jest mikrofon.

 

Ok. godz. 14.30 dziewczyna, której ojciec jest wpływowym biznesmenem, wezwała policję.

 

Dwaj saperzy przez 10 godzin rozpracowywali urządzenie, podczas gdy para negocjatorów rozmawiała z Madeleine i pomagała jej zachować spokój. - Spisała się świetnie i trzymała emocje na wodzy - mówił po zakończeniu dramatu Mark Murdoch

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook