Korea Płd: 22 ofiary w lawinach błotnych

Do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych lawin błotnych, które w środę wskutek ulewnych deszczów zeszły w stolicy kraju Seulu oraz w mieście Chuncheon na północy kraju - poinformowały władze południowokoreańskie.

 

W Chuncheon, ok. 110 km na północny wschód od stolicy, zginęło 13 osób. Większość ofiar to studenci uczestniczący w wolontariacie, którzy przebywali w domku letniskowym, kiedy zalało ich błoto i odpadki.

 

Około 40 osób zostało rannych, w tym cztery poważnie. W akcji poszukiwania ofiar brało udział ponad 500 strażaków i policjantów.

 

Dziewięć osób zginęło na górze Umyeon, w pobliżu Seulu. Od wtorku spadło tam 433,5 mm deszczu na metr kwadratowy. W samym Seulu deszcz podtopił drogi, stacje metra, przejścia podziemne i osiedla mieszkaniowe. Trzy osoby zaginęły na północy stolicy - podała agencja Yonhap.

 

Doszło do zakłóceń w ruchu ulicznym w Seulu z powodu niedziałającej sygnalizacji świetlnej. W niektórych dzielnicach nie działają telefony. Ponad 4 tys. policjantów zmobilizowano do akcji ratunkowej.

 

Obfite opady utrzymują się na Półwyspie Koreańskim od wtorku wieczorem. Prognozy przewidują, że ulewy potrwają jeszcze przez dwie doby.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook