Irak: 24 ofiary piątkowych zamachów w Tikricie

Liczba ofiar śmiertelnych w dwóch piątkowych zamachach na meczet i szpital w Tikricie, około 160 km na północ od Bagdadu, wzrosła do 24. Rannych zostało 75 zostało osób - poinformowały w sobotę źródła szpitalne.

 

Około godziny 12.45 czasu lokalnego (11.45 czasu polskiego), chwilę po piątkowych modłach, eksplodowała bomba przy wejściu do meczetu w centrum Tikritu, rodzinnego miasta byłego irackiego dyktatora Saddama Husajna.

Pod wieczór, ok. 19.30 czasu lokalnego zamachowiec-samobójca zdetonował ładunki wybuchowe, którymi był opasany, w szpitalu, gdzie opatrywano rannych z porannego ataku na meczet.

"W pierwszym zamachu zginęło 19 osób, a 72 trafiły do szpitala" - powiedział lekarz ze szpitala w Tikricie.

W drugim zamachu życie straciło pięć osób, a trzy zostały ranne. Doszło do niego, gdy rannych w szpitalu odwiedzał przedstawiciel miejscowych władz; on nie ucierpiał, jednak zginęło jego dwóch ochroniarzy.

Liczne zamachy w Iraku stawiają pod znakiem zapytania zdolność sił irackich do przejęcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo w sytuacji, gdy siły amerykańskie szykują się do wycofania z tego kraju pod koniec roku.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?