Dominique Strauss-Kahn pozostaje w areszcie

Nowojorski sąd zdecydował w poniedziałek o pozostawieniu w areszcie szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna, podejrzanego o seksualne molestowanie pokojówki w hotelu. Termin następnej rozprawy wyznaczono na najbliższy piątek, 20 maja.

 

Prokuratura wskazywała na obawy, że w razie zwolnienia z aresztu Strauss-Kahn mógłby uciec do ojczystej Francji. Obrona wnioskowała o zwolnienie szefa MFW za kaucją wysokości 1 mln dolarów.

 

Prokuratura ujawniła też, że prowadzi śledztwo w związku z podejrzeniem, że Strauss-Kahn mógł dopuścić się podobnego zachowania w przeszłości. Nie ujawniono szczegółów.

 

Strauss-Kahn nie przyznaje się do winy. Został zatrzymany w niedzielę na lotnisku w Nowym Jorku tuż przed odlotem do Paryża. Postawiono mu zarzuty próby zgwałcenia pokojówki, przemocy seksualnej wobec niej oraz bezprawnego uwięzienia.

 

MFW poinformował, że obowiązki Strauss-Kahna przejmie wicedyrektor wykonawczy Funduszu John Lipsky.


62-letni Strauss-Kahn uważany był za zdecydowanego faworyta w wyborach prezydenckich we Francji, które odbędą się wiosną 2012 roku. Francuskie media podkreślają, że teraz jego przyszłość w polityce stoi pod znakiem zapytania. W komentarzach prasowych podkreśla się, że skandal wokół szefa MFW daje prezydentowi Nicolasowi Sarkozy'emu niespodziewana szansę na reelekcję.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?