Rekordowe poparcie dla Baracka Obamy

Pomyślne wiadomości dla prezydenta USA Baracka Obamy przyniósł najnowszy sondaż przeprowadzony przez agencję Associated Press i ośrodek badania opinii GfK. Według tych badań, aż 60 proc. Amerykanów uważa, że dobrze spisuje się on jako prezydent.

 

Jest to największe poparcie od dwóch lat mierzone w przeprowadzanym okresowo sondażu AP i GfK.

 

73 proc. jest zdania, że Obama dobrze radzi sobie z zagrożeniem terrorystycznym dla USA, a 52 proc. aprobuje jego politykę gospodarczą. Ten ostatni wskaźnik jest także najlepszy od początku jego prezydentury. 53 proc. sądzi, że Obama zasługuje na reelekcję.

 

Sonaż AP i GfK odnotował również pewien wzrost optymizmu w USA po śmierci bin Ladena. 45 proc. Amerykanów uważa teraz, że kraj zmierza w dobrym kierunku. W marcu wyrażało taką opinię 35 proc.

 

Nadal jednak pesymiści przeważają nad optymistami - 52 proc. respondentów jest zdania, że Ameryka zmierza w złym kierunku.

 

Nieco gorsze rezultaty dla Obamy niż sondaż AP-GfK przyniósł sondaż ośrodka Ipsos przeprowadzony w tych dniach dla agencji Reutera. Według niego, tylko 34 proc. respondentów popiera jego politykę gospodarczą.


45 proc. Amerykanów uważa, że Obama ponownie wygra wybory; to o 10 punktów procentowych więcej w porównaniu z poprzednim sondażem przeprowadzonym przed listopadowymi wyborami do Kongresu. Poparcie dla Obamy wyraziło 49 proc. ankietowanych - to wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

 

Sondaż Ipsos wskazuje, że prezydent nie powinien mieć mimo to kłopotów z pokonaniem republikańskich rywali w przyszłorocznych wyborach.

 

Gdyby wybory odbyły się dziś, Obama zdobyłby 51 proc. głosów, podczas gdy jego najgroźniejsi obecnie konkurenci: byli gubernatorzy Arkansas Mike Huckabee i Massachusetts Mitt Romney uzyskaliby odpowiednio 39 i 38 proc. głosów.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~stara maksyma nie starzeje sie 14:07:37 | 2011-05-12
 jaki naród taki rząd

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~w samą porę 10:49:42 | 2011-05-12
ileż to on zawdzięcza bin Ladenowi....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 09:18:38 | 2011-05-12
Ach ten Czterdzieści-i-cztery. Dobrodziej, zaiste.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?