Zamachy odwetem za śmierć bin Ladena

Ataki przeprowadzone w sobotę na budynki rządowe w Kandaharze były odwetem ekstremistów po tym, jak amerykańscy komandosi zabili w Pakistanie Osamę bin Ladena - poinformowało w komunikacie biuro prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja.

 

Celem ataków w Kandaharze, stolicy prowincji o tej samej nazwie na południowym wschodzie Afganistanu, była m.in. siedziba gubernatora. Jego biuro zaatakowali uzbrojeni napastnicy, powodując ofiary w ludziach - poinformowały władze lokalne.

 

Według gubernatora prowincji Kandahar w atakach zginęły dwie osoby, a 29 zostało rannych. Do przeprowadzenia zamachów przyznali się talibowie, dla których Kandahar jest matecznikiem.

 

"Al-Kaida i jej członkowie-terroryści, których dotknęła ciężka strata w związku z eliminacją bin Ladena, chcą to ukryć zabijając cywilów w Kandaharze i biorąc odwet na niewinnych obywatelach Afganistanu" - głosi oświadczenie prezydenta Karzaja.

 

Rzecznik talibów Jusuf Ahmadi powiedział agencji AFP, że ataki planowano niemal trzy tygodnie, są one częścią zapowiadanej w minionym tygodniu wiosennej ofensywy i podobne akcje będą kontynuowane. Ahmadi nie wiązał sobotnich ataków ze śmiercią bin Ladena.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?