"Oczyścić Rosję z pomników tej bestii - Lenina"

Najbliższy subotnik, czyli sobotni czyn społeczny, należy wykorzystać na usunięcie wszystkich pomników Lenina – uważa przewodniczący synodalnego wydziału patriarchatu moskiewskiego ds. współpracy z siłami zbrojnymi ks. Dmitrij Smirnow.

 

Subotniki zwoływane były w czasach sowieckich na sprzątanie po zimie. Obecnie zwyczaj ten zaczyna powracać do życia społecznego.

 

- Mamy piękny zwyczaj sprzątać pozostałości zimowych brudów. Dobrze byłoby ten zwyczaj rozszerzyć na posprzątanie pomników i haseł tego obrzydliwego typa (Lenina). Przeprowadzić taki wszechrosyjski subotnik, żeby w pełni wytrzebić to imię z pamięci – powiedział ks. Dmitrij Smirnow.

 

Jeżeli są pomniki, jak się wyraził, „tej bestii”, mające wartość artystyczną, to powinno umieścić się je w muzeach. Według słów ks. Smirnowa „ziemia rosyjska nie nosiła dotąd takiej bestii”. Główny kapelan armii rosyjskiej uważa, że „Rosja powinna oczyścić się z tego przeklętego imienia, jak zrobiły to Niemcy, oczyszczając się z imienia Hitlera i jego pobratymców”.

 

Ks. Dmitrij Smirnow zaproponował usunięcie imion bolszewików ze wszystkich miast i ulic Rosji, gdyż, jak się wyraził, „mocno zatruwają duchową atmosferę kraju”.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?