200 ciężarówek prezentów dla ludzi Ki Ir Sena

Konwój około 200 ciężarówek przyjechał z Chin do Korei Płn. w związku z rocznicą urodzin założyciela komunistycznej KRLD, Kim Ir Sena. Ciężarówki były wyładowane prezentami zamówionymi przez reżim w Phenianie - poinformowała południowokoreańska prasa.

 

Dziennik internetowy "Le Daily NK", redagowany przez przeciwników władz Korei Płn., poinformował, że we wtorek otrzymał film wideo przedstawiający około 200 samochodów ciężarowych przekraczających granicę chińsko-północnokoreańską na rzece Yalu Jiang.

 

Konwój został sfilmowany 14 kwietnia, na dzień przed rocznicą urodzin Kim Ir Sena, ojca obecnego szefa państwa Kim Dzong Ila. Kim Ir Sen zmarł w 1994 roku; przysługuje mu tytuł "wiecznego prezydenta". Dzień urodzin nieżyjącego przywódcy jest świętem państwowym.

 

Tzw. dzień słońca jest okazją dla reżimu północnokoreańskiego do wręczania partyjnym i wojskowym elitom prezentów takich jak telewizory, zegarki, czy sprzęt gospodarstwa domowego w celu utrwalenia lojalności wobec "wiecznego przywódcy" - pisze agencja Reutera.

 

Korea Ludowo-Demokratyczna obchodzi zazwyczaj urodziny Kim Ir Sena w atmosferze festynu. W całym kraju odbywają się koncerty, zawody sportowe, wystawy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 09:17:58 | 2011-04-20
Były już kultury które uważały faraona za bóstwo które króluje po śmierci dzięki piramidzie. Czyżby kolejny nawrót pogaństwa?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook