Australia: Huragan Yasi spustoszył wybrzeże

Australia: Huragan Yasi spustoszył wybrzeże

PAP / psd
Potężny huragan Yasi uderzył w nocy z środy na czwartek w północno-wschodnie wybrzeże Australii, wyrządzając gigantyczne szkody Potężny huragan...
Wiele miejscowości zostało niemal całkowicie zdemolowanych przez kataklizm.(fot. EPA/DAVE HUNT) Wiele...
Huragan Yasi wdarł się do Australii z ogromną prędkością, w porywach sięgającą nawet 300 km/h. (fot. EPA/DAVE HUNT) Huragan Yasi...
Z obawy przed huraganem tysiące ludzi uciekły do przygotowanych wcześniej schronów lub zabarykadowały się w swoich domach. (fot. Z obawy przed...

ZOBACZ TAKŻE

Potężny huragan Yasi uderzył w nocy z środy na czwartek w północno-wschodnie wybrzeże Australii, wyrządzając gigantyczne szkody. Nie ma na razie informacji o ofiarach wśród ludzi. W głębi lądu wichura straciła na sile.


Tak jak przewidywali meteorolodzy, huragan Yasi wdarł się do Australii z ogromną prędkością, w porywach sięgającą nawet 300 km/h. Wichura wyrywała drzewa z korzeniami, zrywała dachy i linie energetyczne. "Za wcześnie jest jeszcze na bilans strat, bo nie mamy jeszcze przeglądu sytuacji" - powiedziała w czwartek rano premier stanu Queensland Anna Bligh. 

Według australijskich mediów, zniszczenia są jednak ogromne. Wiele miejscowości, wśród nich Mission Beach i Tully, zostało niemal całkowicie zdemolowanych przez kataklizm. Wiadomo, że blisko 200 tysięcy ludzi pozbawionych jest prądu. Na razie nie ma jednak informacji o ofiarach. Z obawy przed huraganem tysiące ludzi uciekły do przygotowanych wcześniej schronów lub zabarykadowały się w swoich domach.

Yasi został sklasyfikowany w najwyższej, piątej kategorii huraganów, ale po wejściu na australijski ląd wyraźnie stracił impet, i otrzymał już kategorię drugą.

Meteorolodzy ostrzegają jednak, że Yasi, choć słabszy, nadal będzie bardzo groźny. Wiatr będzie wiał z prędkością do 125 km/h i będą towarzyszyć mu burze i obfite opady, powodujące powodzie.

Huragan Yasi określony został jako najpotężniejszy w historii Australii.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook