Rosja: 4 rebeliantów zabito w Dagestanie

Czterej rebelianci zostali zabici, a trzej milicjanci ranni podczas operacji rosyjskich sił bezpieczeństwa w Chasawjurcie w Dagestanie - poinformowały w środę rosyjskie agencje powołując się na Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK).

 

Podczas prowadzonej w przeddzień w Chasawjurcie operacji antyterrorystycznej milicja zablokowała grupę bojowników, którzy na propozycję złożenia broni, odpowiedzieli ogniem. Ranni zostali trzej milicjanci, którzy wówczas ochraniali ewakuację mieszkańców rejonu miasta, gdzie przeprowadzano operację.

W wymianie ognia, która później nastąpiła, zabito czterech rebeliantów. Według NAK zabici byli zamieszani w zabójstwa pracowników organów bezpieczeństwa i grabieże w Dagestanie.

Dagestan to jedna z najbardziej niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej. Leży na południu kraju u stóp Kaukazu, w regionie, gdzie wzrasta aktywność islamskich ugrupowań zbrojnych. Niemal codziennie dochodzi tam do strzelanin i zamachów bombowych, o które obwinia się gangi i radykałów, zainspirowanych rebelią w sąsiedniej Czeczenii.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~oj sie dzieje 17:04:08 | 2011-01-05
 u ruskich . 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?