Korea Płn. przygotowuje rakiety ziemia-ziemia

Stany Zjednoczone oraz Korea Południowa rozpoczęły wspólne manewry. Co na to Phenian? Niedługo po informacji o starcie ćwiczeń, Korea Północna umieściła pociski rakietowe ziemia-ziemia na wyrzutniach na Morzu Żółtym, ostrzegła przy tym, że odpowie na jakiekolwiek przypadki naruszenia jej wód terytorialnych - podał w niedzielę nad ranem polskiego czasu Reuters, powołując się na agencje informacyjne obu Korei.

 

Powołując się na źródła w południowokoreańskim rządzie, tamtejsza agencja Yonhap doniosła również, że Korea Północna przemieściła swoje rakiety ziemia-powietrze bliżej obszarów położonych przy granicy z południowym sąsiadem.

 

Korea Północna zapowiedziała, że na wszelkie przypadki wtargnięcia na jej wody terytorialne odpowie atakiem. "Zadamy brutalny militarny cios w odpowiedzi na jakąkolwiek prowokację, która naruszy nasze wody terytorialne" - podała państwowa KCNA.

 

Wiadomości te nadeszły krótko po rozpoczęciu wspólnych manewrów morskich Korei Południowej i USA na wodach Morza Żółtego, w pobliżu spornej granicy morskiej między obiema Koreami, ok. 150 km na południe od południowokoreańskiej stolicy, Seulu, które są odpowiedzią na wtorkowy ostrzał południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong na Morzu Żółtym przez artylerię Korei Północnej. W jego następstwie zginęły cztery osoby.

 

Północnokoreański dziennik państwowy "Rodong Sinmun" nie odniósł się jednoznacznie do południowokoreańsko-amerykańskich ćwiczeń w pobliżu spornej granicy morskiej między obiema Koreami. Gazeta dała jednak do zrozumienia, że obydwa państwa powinny natychmiast zakończyć manewry.

"Rodong Sinmun" ostrzegł też w komentarzu, że jeśli Korea Płd. z pomocą USA dopuszczą się kolejnej prowokacji wobec Północy, Seul "nie uniknie znacznych strat militarnych".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~witek 14:48:55 | 2010-11-28
Kim i jego polityka miłości. Ci z południa to dla Kima pewnie takie "moherowe berety". Kim ma swoich przyjaciół w Pekinie a nasz "Kim" ma przyjaciół w Moskwie. W sumie efekt POdobny.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 13:57:33 | 2010-11-28
No cóż, skoro rakiety są już na wyrzutniach a działa ustawione blizko granicy to wystarczy jeden "kamikadze" którego konsekwencje nie obchodzą (vide nasz zamachowiec z Łodzi). Już kilka wojen rozpoczęto w ten sposób!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Dami 11:39:19 | 2010-11-28
Na święta w prezencie dla bliskich sąsiadów wielkiego narodu koreańskiego, od Słońca Korei i Umiłowanego Przywódcy bombki i rakiety typu ziemia-ziemia. Pokaz fajerwerków dla wszystkich wielbicieli komunistycznej idei prawdziwego pokoju światowego.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook