Niemcy zakazują Jemeńczykom latać

Po tym, jak wykryto próbę przesłania drogą lotniczą z Jemenu dwóch paczek-bomb do USA, Niemcy rozszerzyły w poniedziałek zawieszenie lotów cargo z Jemenu na lotniczą komunikację pasażerską z tym krajem.

 

Podobnie uczyniły Francja i Wielka Brytania.

 

Ze swej strony władze w stolicy Jemenu, Sanie, wprowadziły ścisłą kontrolę wszystkich przesyłek opuszczających kraj drogą lotniczą. Policja przeprowadziła aresztowania wśród podejrzanych o nadanie paczek-bomb.

 

Dwie paczki zaadresowane do synagog w Stanach Zjednoczonych zostały przechwycone w piątek na lotnisku w Dubaju i na jednym z lotnisk w środkowej Anglii.

 

Władze jemeńskie zwolniły w niedzielę studentkę podejrzaną o nadanie śmiercionośnych przesyłek; szef służby bezpieczeństwa wyjaśnił agencji AFP, że jedna z paczek nadana została przez kobietę, która "przywłaszczyła sobie tożsamość" studentki Hanan al-Samawi i umieściła na opakowaniu jej numer telefonu.

 

Drugą paczkę nadał mężczyzna.

 

W Jemenie dokonano w niedzielę nowych aresztowań wśród osób podejrzanych - poinformowała AFP, powołując się na jemeńskie władze policyjne.
 

Wspomóż Nas
Tagi: jemen, terroryzm

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?