Bin Laden grozi kolejnymi porwaniami

Przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden w nowym nagraniu audio usprawiedliwił porwanie pięciu francuskich obywateli w Nigrze polityką Paryża wobec muzułmanów. Jego przesłanie do narodu francuskiego wyemitowała w środę telewizja Al-Dżazira.

 

Bin Laden zażądał od Francji wycofania sił z Afganistanu. - To niewłaściwe: okupować nasze kraje, zabijać kobiety i dzieci i oczekiwać, że będzie się żyło w pokoju i bezpieczeństwie - oświadczył.

 

- Jedynym sposobem na zachowanie waszego bezpieczeństwa jest wycofanie się z wojny (byłego prezydenta USA George'a W.) Busha w Afganistanie - powiedział szef terrorystycznej siatki. W Afganistanie stacjonuje ponad 3,7 tys. francuskich żołnierzy.

 

Bin Laden ocenił ponadto, że muzułmanie "mają prawo" odpowiadać przemocą na zakaz noszenia we Francji muzułmańskich zasłon. - Jeśli Francja ma prawo zakazać wolnym kobietom noszenia zasłon, to czy naszym prawem nie jest zmuszenie do wyjazdu waszych najeźdźców przez obcięcie im głowy? - pytał lider Al-Kaidy.

 

W zamian za wypuszczenie siedmiu zakładników, w tym pięciu Francuzów, północnoafrykański odłam Al-Kaidy domagał się m.in. wycofania zakazu noszenia burek we Francji, uwolnienia bojowników oraz 7 milionów euro okupu. Zakładnicy są przetrzymywani od połowy września.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?