Kanada: niedoszli zamachowcy aresztowani

Kanadyjska policja poinformowała o aresztowaniu trzech mężczyzn, którym zarzuca się planowanie zamachów bombowych i utrzymywanie kontaktów z ugrupowaniem walczącym z siłami koalicyjnymi w Afganistanie.

 

Dwaj z nich zostali zatrzymani w środę w Ottawie, a trzeci w mieście London w prowincji Ontario. Wszyscy są obywatelami kanadyjskimi.

 

- Grupa ta stanowiła rzeczywiste i poważne zagrożenie dla regionu stołecznego i bezpieczeństwa narodowego Kanady. Nasze śledztwo i aresztowania zapobiegły skonstruowaniu bomb oraz przeprowadzeniu zamachu lub zamachów terrorystycznych - powiedział dziennikarzom szef służby śledczej Królewskiej Konnej Policji Kanadyjskiej (RCMP) Serge Therriault.

 

Według policji, zatrzymani byli w posiadaniu instrukcji konstruowania bomb i ponad 50 elektronicznych obwodów drukowanych, które mogłyby być użyte do budowy zapalników.

 

Śledczy odmówili podania dalszych szczegółów, zaznaczając, że dochodzenie trwa. Aresztowanym zarzuca się spiskowanie ze wspólnikami z terenu Kanady, Iranu, Afganistanu, Dubaju i Pakistanu.

 

Jak poinformował dziennik "Toronto Star", mężczyzna aresztowany w London wystąpił w 2008 roku w kanadyjskiej wersji programu telewizyjnego "Idol", ale jego występ nie zyskał uznania jury.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?