Krwawy atak na siedzibę specsłużb

W skoordynowanych atakach na siedziby służb specjalnych Jemenu, w mieście Zindżibar w prowincji Abjan, zginęło w środę - według różnych źródeł - od dwóch do pięciu ludzi. Za atakami najprawdopodobniej stoi Al-Kaida.

 

Według policji napastnicy zabili co najmniej dwóch ludzi. Świadkowie cytowani przez agencję AFP mówią, że w starciach zabity został jeden z atakujących. Wcześniej świadkowie powiedzieli agencji Reutera, że na ulicy widzieli pięć ciał.

 

Uzbrojeni ludzie na motocyklach zaatakowali około godz. 8 rano czasu lokalnego (godz. 7 czasu polskiego) dwa budynki w stolicy prowincji, używając granatników, bomb i karabinów maszynowych - relacjonują świadkowie.

 

Według tych źródeł co najmniej czterech rannych policjantów ewakuowano z budynku. Policja poinformowała o kilku rannych, których przewieziono do szpitala.

Siły bezpieczeństwa zamknęły kilka głównych ulic miasta. Według świadków część atakujących uciekła w kierunku pobliskiej wsi uważanej za bastion rebeliantów.

 

W muhafazie (prowincji) Aden 19 czerwca w ataku na siedzibę służb bezpieczeństwa, do którego przyznała się Al-Kaida, zginęło 11 osób, w tym siedmiu funkcjonariuszy.

 

Al-Kaida na Półwyspie Arabskim wzięła na siebie odpowiedzialność za nieudany zamach na amerykański samolot pasażerski lecący w Boże Narodzenie minionego roku z Amsterdamu do Detroit. USA obawiają się, że Jemen - który już boryka się z rebelią szyitów na północy i z secesją na południu kraju - może stać się dla Al-Kaidy centralną bazą operacji poza Pakistanem i Afganistanem.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?