Johnson zapewnił Zełenskiego, że Rosja nie może powrócić do G7

(fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapewnił prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, że Rosja nie może myśleć o powrocie na fora międzynarodowe, takie jak G7, póki łamie ona prawo i podważa bezpieczeństwo międzynarodowe.

 

Johnson i Zełenski przeprowadzili w czwartek rozmowę telefoniczną, do której doszło tuż przed zaplanowanym na najbliższy weekend szczytem G7 we francuskim Biarritz. Za powrotem do formatu G8, czyli G7 z Rosją, opowiedział się wcześniej prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

 

"W rozmowie podkreślono, że odnowienie członkostwa Rosji w G7 jest niemożliwe, póki łamie ona normy prawa międzynarodowego oraz podważa europejskie i światowe bezpieczeństwo" - oświadczyła administracja prezydenta Ukrainy.

 

Rozmówcy zgodzili się, że w warunkach trwającej agresji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie, okupacji Krymu i nierealizowania przez Rosję mińskich porozumień (w sprawie Donbasu) nie można mówić o powrocie FR na forum międzynarodowe, gdzie rozwiązywane są globalne problemy.

 

"Wołodymyr Zełenski otrzymał zapewnienie, że to stanowisko będzie zaprezentowane podczas nadchodzącego szczytu G7, który odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia we Francji" - podkreślono w komunikacie.

 

W rozmowie z Zełenskim Johnson przekazał mu gratulacje w związku z Dniem Niepodległości Ukrainy, który obchodzony będzie w sobotę i zaprosił go do złożenia oficjalnej wizyty w Wielkiej Brytanii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krakow.pl 18:14:24 | 2019-08-22
A wydawało się, że po nieustannych łgarstwach bolszewików, już nikt nie bierze poważnie czegokolwiek co deklaruje Rosja i że czasy "pożytecznych idiotówów" minęły bezpowrotnie... Tymczasem dzisiaj jest nawet gorzej niż było za Lenina - teraz europejscy kapitaliści i politycy są gotowi, nawet już stojąc na zapadni pod szubienicą, dla zysku sprzedać Rosji sznur, żeby mieli ich na czym powiesić... Dziwne, że Prezydent USA był za przywróceniem Rosji do G7, a teraz Putinowi uwierzył prezydent Macron - całe szczęście, że choć jest sprzeciw kanclerz Merkel i premiera Johnsona w sprawie powrotu Rosji do G7...

Oceń 6 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?