Indie: do 93 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi na południu kraju

(fot. PAP/EPA/INDIA INDIAN DEFENSE MINISTRY PRO HANDOUTS)

Co najmniej 93 osoby poniosły śmierć, a ponad 400 tys. zostało ewakuowanych z obszarów w południowych Indiach, na których z powodu ulewnych deszczy wystąpiły ostatnio powodzie i osunięcia ziemi - podały w niedzielę media.

 

Najbardziej ucierpiał stan Kerala, gdzie liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 57; 165 tys. ludzi opuściło swe domy.

 

Według agencji Press Trust w wypadkach kolejowych mających związek z powodziami zginęło w sąsiednim stanie Karnataka 31 osób. Kolejne pięć straciło życie w stanie Tamil Nadu.

 

Stan Kerala nawiedziły w ubiegłym roku katastrofalne powodzie, w których zginęły 223 osoby, a setki tysięcy musiały opuścić swe domy.

 

Co roku powodzie w Azji Południowej powodują masowe wysiedlenia i zgony, ponieważ w regionie tym w okresie od czerwca do września występują deszcze monsunowe. Ale w tym sezonie, od początku czerwca w Indiach monsuny przyniosły o 19 proc. mniej opadów.

 

Monsunowe deszcze mają kluczowe znaczenie dla rolników i wzrostu gospodarczego, ponieważ około 55 proc. ziemi uprawnej w Indiach zależy od opadów deszczu, a różne formy działalności rolniczej stanowią ok. 15 proc. gospodarki tego kraju, trzeciej co do wielkości w Azji i ocenianej na 2,5 bln USD.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?