Trump: nowy prezydent Ukrainy będzie wkrótce z wizytą w Białym Domu

(fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował w piątek, że nowy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zostanie zaproszony do Białego Domu i niedługo przyjedzie.

 

Rozmawiając z dziennikarzami w Białym Domu Trump powiedział, że sądzi, iż Zełenski jest "bardzo rozsądnym facetem" i że prawdopodobnie zawrze układ z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

 

Wcześniej w piątek charge d'affaires ambasady USA w Kijowie William Taylor potwierdził, że szykowana jest oficjalna wizyta Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych, ale nie ustalono jeszcze konkretnych dat.

 

Przekazał również, że rozpatrywana jest możliwość spotkania Zełenskiego z Trumpem w Nowym Jorku i w Warszawie. "Wiemy o dwóch możliwościach, kiedy obaj prezydenci będą w tym samym miejscu w tym samym czasie. Obaj prezydenci oczekują, że się zobaczą w obu miejscach - w Polsce i w Nowym Jorku. Mamy nadzieję, że będą też inne możliwości, ale na razie ich nie ustalono" - powiedział Taylor dziennikarzom w Kijowie.

 

Prezydent Zełenski poinformował w ubiegłym tygodniu, że na wrzesień jest planowane jego spotkanie w Waszyngtonie z prezydentem Trumpem. "Powinno być spotkanie z prezydentem Trumpem we wrześniu. W Waszyngtonie" - oświadczył Zełenski w wypowiedzi dla agencji Interfax-Ukraina.

 

Gratulując Zełenskiemu demokratycznych wyborów parlamentarnych, które przeprowadzono na Ukrainie 21 lipca, Trump wyraził przekonanie, że władze ukraińskie będą w stanie szybko poprawić wizerunek Ukrainy i zakończyć śledztwa w sprawach korupcyjnych, które wstrzymywały współpracę między Ukrainą i USA.

 

Trump zapewnił ukraińskiego prezydenta, że Stany Zjednoczone niezmiennie wspierają suwerenność i integralność Ukrainy i gotowe są do dalszego wsparcia szerokiego programu reform w tym kraju.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?