USA: zakonnice aresztowane w czasie protestu przeciwko polityce Trumpa

(fot. unsplash.com)

Kilka sióstr zakonnych, w tym jedna 90-letnia, zostało aresztowanych 18 lipca w Waszyngtonie czasie protestu przeciwko polityce migracyjnej prezydenta Donalda Trumpa. W sumie zatrzymano ponad 60 katolików.

 

Manifestanci okupowali jedną z sal Senatu w ramach Katolickiego Dnia Działań na rzecz Dzieci Migrantów. Była to forma "cywilnego nieposłuszeństwa" wobec polityki władz USA.

 

Tłumacząc swój udział w proteście 90-letnia siostra Patricia Murphy z Chicago oświadczyła, że sytuacja w ośrodkach, w których przetrzymywani są imigranci jest "niemoralna". Podkreśliła też, że to, co dzieje się na granicy z Meksykiem - budowa muru, traktowanie imigrantów z Ameryki Łacińskiej chcących przedostać się do Stanów Zjednoczonych itp. - jest "okropne". Tuż przed aresztowaniem zakonnica przyznała, że będzie to jej szóste zatrzymanie. W Chicago co tydzień w piątkowe poranki protestuje ona i modli się przed ośrodkiem zatrzymań dla imigrantów.

 

Inna aresztowana siostra zakonna Donna Korba ze Scranton w stanie Pensylwania, która niedawno była wolontariuszką na granicy z Meksykiem, stwierdziła, że w kwestii imigracji nie ma łatwych rozwiązań, ale przede wszystkim trzeba zająć się jej przyczynami. Wspominając swą wieloletnią pracę w Gwatemali, zacytowała ojca rodziny, który zapytany, dlaczego chce podjąć niebezpieczną próbę dostania się do USA, odpowiedział: "Bo moje dzieci są głodne".

 

Przeczytaj też: Głucha cisza wokół uchodźców >>

                                  

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?