Włochy: więcej migrantów odsyłanych z innych krajów niż przybyłych morzem

(fot. depositphotos.com)

Więcej migrantów przybywa obecnie do Włoch z innych krajów Europy, z których są odsyłani, niż drogą morską - pisze we wtorek dziennik "La Repubblica", przytaczając dane MSW. Wynika z nich, że co miesiąc Włochy przyjmują ok. 1000 migrantów z dziewięciu państw.

 

W pierwszym kwartale tego roku do Włoch odesłano 3,5 tys. migrantów, którzy przypłynęli najpierw na wybrzeża tego kraju, a potem nielegalnie przedostali się do innych państw europejskich, by tam się osiedlić.

 

Odsyłani są na mocy konwencji dublińskiej, zgodnie z którą migranci mają wrócić do pierwszego kraju, do którego przybyli. Migranci ci zostali przekazani stronie włoskiej przez Niemcy, Francję, Austrię, Holandię, Szwajcarię, Belgię, Szwecję, Wielką Brytanię i Luksemburg.

 

W tym samym czasie, od stycznia do marca obecnego roku, drogą morską przybyło z Afryki około 2 tys. migrantów. Takie dane zawarte są w raporcie departamentu ds. wolności obywatelskich i imigracji we włoskim MSW.

 

W tym roku tylko z Francji i Niemiec skierowano do Włoch wnioski o przyjęcie 40 tysięcy tzw. dublińczyków, czyli migrantów, którzy przypłynęli na włoskie wybrzeża, a następnie ruszyli w dalszą drogę na północ. Te dwa kraje odsyłają najwięcej ludzi, przebywających u nich nielegalnie. Tempo ich przekazywania do Włoch jest wyższe niż rytm odsyłania przez władze włoskie nielegalnych imigrantów do kraju ich pochodzenia - zauważono.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?