Donald Trump zapowiada "usuwanie" milionów nielegalnych imigrantów

(fot. depositphotos.com)

Prezydent Donald Trump zapowiedział w poniedziałek, że władze rozpoczną w przyszłym tygodniu "usuwanie" milionów imigrantów, którzy dostali się do USA nielegalnie.

 

"W przyszłym tygodniu ICE (Agencja ds. Imigracji i Ceł - PAP) rozpocznie proces usuwania milionów nielegalnych obcych, którzy bezprawnie przedostali się do Stanów Zjednoczonych. Bedą usunięci tak szybko jak przybyli" - napisał Trump na Twitterze.

 

Prezydent nie podał bliższych szczegółów zapowiadanej akcji.

 

Ocenia się, że w USA przebywa nielegalnie ok. 12 mln imigrantów, głównie z Meksyku i krajów Ameryki Środkowej.

 

Zgodnie z zawartym niedawno porozumieniem Meksyk zgodził się tymczasowo przyjąć imigrantów z Ameryki Środkowej oczekującym na przyznanie im prawa azylu w Stanach Zjednoczonych do czasu rozpatrzenia ich wniosków przez amerykańskie sądy.

 

Meksyk zgodził się także rozmieścić oddziały Gwardii Narodowej na swojej południowej granicy aby powstrzymać imigrantów z Ameryki Środkowej przed dotarciem do granicy USA.

 

Trump groził, że w przeciwnym razie nałoży karne cła na meksykańskie towary.

 

Trump napisał też, że Gwatemala przygotowuje się do podpisania podobnego porozumienia jako tzw. "bezpieczny kraj trzeci" (safe third country) dla ubiegających się o azyl w USA, co sugerował wcześniej wiceprezydent Mike Pence. Bliższych szczegółów również nie ujawniono, a władze gwatemalskie nie potwierdziły tych informacji.

 

Zdaniem amerykańskiej organizacji broniącej praw człowieka Human Rights First "jest po prostu niedorzeczne" aby spodziewać się że Gwatemala będzie zdolna zapewnić schronienie uchodźcom podczas gdy jej obywatele uciekają za granicę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.86

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

siwy 06:11:13 | 2019-06-19
good luck with that ! w stanach sa miliony nie legalnych imigrantow 
ludzi ktorzy nie maja legalnych papierow ,  nikt ich nigdy nie deportuje 
to nie realne  , to tylko takie gadanie , meksykanow sa miliony nielegalnych , polakow tez duzo    ,sa nawet ludzie z kanady czy irlandii

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?