USA: kontrola kontaktów wojskowych z prasą

Po niedawnym skandalu z generałem McChrystalem, dowódcą sił USA i NATO w Afganistanie, Pentagon przygotował nowe, bardziej restrykcyjne zasady kontaktów amerykańskich wojskowych z mediami.

 

Jak poinformował w piątek dziennik "New York Times", amerykańscy wojskowi będą musieli wszystkie planowane wywiady i publiczne wystąpienia wcześniej zgłaszać i uzgadniać w Pentagonie. Ma to dotyczyć zarówno kontaktów z mediami amerykańskimi, jak i z innych państw.

 

To reakcja na skandal z dowódcą wojsk USA i NATO w Afganistanie, generałem Stanleyem McChrystalem. Aferę wywołał artykuł w magazynie "Rolling Stone", oparty na wypowiedziach generała i jego podwładnych. McChrystal niezbyt pochlebnie wyrażał się w nim o osobach z najbliższego otoczenia prezydenta Baracka Obamy, m.in. o doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Jamesie Jonesie, którego nazwał "błaznem". Żartował sobie także z nazwiska wiceprezydenta Joe Bidena.

 

Prezydent Barack Obama bardzo szybko zareagował na te wypowiedzi i zdymisjonował generała. Na jego miejsce w Afganistanie wyznaczył generała Davida Petraeusa.

 

Wspomóż Nas
Tagi: usa, media, armia

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?