Caritas zorganizowała wigilię dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos

(fot. shutterstock.com)

Caritas Polska zorganizowała wigilię dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos; ponadto kupiła dla nich m.in. ubrania, żywność i lekarstwa oraz prezenty bożonarodzeniowe dla najbardziej potrzebujących, a także opłaciła wizyty lekarskie - poinformowało biuro prasowe Caritas.

 

Jak czytamy w komunikacie przesłanym PAP, Caritas Polska zorganizowała wigilię dla najbardziej potrzebujących uchodźców na greckiej wyspie Lesbos.

 

Szczególny dzień

 

"Był to szczególny dzień, bo dzięki środkom pozyskanym z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów udało się stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę dla ponad osiemdziesięciu osób, które przebywają z dala od domu, codziennie mierząc się z bardzo ciężkimi warunkami, panującymi w obozach dla uchodźców wokół Mytilene. Choć na chwilę udało się im opuścić zlokalizowany na wyspie obóz Moria, zapomnieć o problemach i towarzyszącej im na co dzień niepewności co do przyszłości" - napisali autorzy komunikatu.

 

Dodali, że w wydarzeniu wzięli również udział członkowie rady parafialnej i ksiądz Tomasz, jezuita, który posługuje duszpastersko przybywającym na wyspie imigrantom oraz uchodźcom. "W tym szczególnym dniu, w którym nie zabrakło opłatka, choinki, kolęd i uśmiechu, każdy mógł poczuć się znów, jak w domu, a także wziąć udział w pasterce, która odbyła się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Późnym wieczorem miejski dworzec autobusowy w Mytilene udostępnił autobus, dzięki czemu wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do Morii" - zaznaczyli.

 

Pomoc dla 1,5 uchodźców

 

Autorzy poinformowali, że zapewniana przez Caritas Polska w ramach projektu pomoc dotarła do tej pory do ponad 1,5 tys. uchodźców i migrantów w Grecji. Dzięki funduszom zakupiono m.in. ubrania dla dzieci, żywność i lekarstwa dla nowych mieszkańców wysp, a także opłacono wizyty lekarskie oraz przygotowano prezenty bożonarodzeniowe dla najbardziej potrzebujących.

 

Projekt "Pomoc humanitarna oraz aktywizacja do integracji uchodźców i migrantów na Wyspie Lesbos i Samos w Grecji" jest współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?