Pakistan: w czasie Bożego Narodzenia ochrona Asji Bibi będzie wzmocniona

(fot. PAP/EPA/SHAHZAIB AKBER)

Mimo iż Asja Bibi została uniewinniona przez sąd, pakistańska chrześcijanka musi spędzać święta Bożego Narodzenia pod ścisłą ochroną.

 

Jak poinformowały media tego kraju, chcąc zapobiec ewentualnym atakom ze strony dżihadystów, w dzielnicach zamieszkanych przez chrześcijan rząd wzmocnił siły bezpieczeństwa.

 

Oskarżona o bluźnierstwo Asia Bibi była wtrącona do więzienia w 2010 roku i skazana na karę śmierci. Sąd Najwyższy Pakistanu wypuścił ją na wolność w październiku br.  Po tym wyroku dżihadyści organizowali demonstracje, domagając się wykonania wyroku śmierci na chrześcijance.

 

Rząd obiecał, że nie udzieli jej zgody na wyjazd z kraju, możliwa jest też rewizja wyroku

 

Pełnomocnik rządu Niemiec ds. wolności religijnej na świecie, Markus Grübel, w jednym z wywiadów mówił niedawno, że Sąd Najwyższy Pakistanu nie zadecydował jeszcze, czy wyrok będzie poddany rewizji. Do tego czasu Asja Bibi nie może wyjechać z kraju.  Zapewnił, że rząd Niemiec pozostaje "w ścisłym kontakcie z rządem Pakistanu". Jednocześnie powiedział, że Asja Bibi nie wystąpiła jeszcze o azyl w Niemczech. "Kiedy będzie mogła wyjechać to zadecyduje, czy zechce ubiegać się o pobyt w Niemczech" - powiedział.

 

Przed kilkoma tygodniami przewodniczący episkopatu Austrii, kard. Christoph Schönborn, zaapelował do rządu swego kraju o udzielenie wizy Asji Bibi i zaproponowanie jej pobytu w Austrii.

 

Apelowało o to także Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Austrii.

 

95 procent mieszkańców Pakistanu stanowią muzułmanie. Pozostałe religie: chrześcijanie, hinduiści, shikhowie i parsowie, stanowią mniejszość. Do Kościoła katolickiego przyznaje się ok. 1,5 mln Pakistańczyków. Szacuje się, że chrześcijanie stanowią ok. 6 mln., co stanowi ok. dwóch procent ludności kraju.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook