Sky News: ponad 50 przedstawicieli biznesu za głosowaniem ws. warunków Brexitu

(fot. chris lawton / unsplash)

Ponad 50 ważnych przedstawicieli brytyjskiego biznesu w liście, który w niedzielę ma się ukazać w prasie, domaga się głosowania, w którym wyborcy mieliby zatwierdzić lub odrzucić warunki Brexitu wynegocjowane z UE przez rząd - podała stacja Sky News.

 

Sygnatariusze listu nie mówią wprost o referendum w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, chcą jednak, by "ostateczną decyzję" w tej sprawie podjęli wyborcy - twierdzi brytyjska stacja telewizyjna. 

 

Wśród osób podpisanych pod listem jest prezes sieci księgarni Waterstones - James Dunt, były prezes sieci sklepów Sainsbury's - Justin King oraz członkini zarządu sieci sklepów Marks & Spencer i współzałożycielka serwisu podróżniczego Lastminute.com Martha Lane-Fox. 

 

Według źródła, na które powołuje się Sky News, sygnatariusze listu ostrzegają, że propozycje w sprawie Brexitu, negocjowane obecnie przez rząd brytyjski i Komisję Europejską, wbrew oficjalnym deklaracjom nie pozwolą uniknąć problemów w relacjach handlowych po wyjściu kraju ze Wspólnoty, co ma nastąpić w marcu przyszłego roku. Wskazuje się też na zagrożenia dla handlu, związane ze "ślepym lub destruktywnym Brexitem". 

 

List ma zapowiadać start kampanii Business for a People's Vote (ang. biznes na rzecz głosowania), która ma być prowadzona w nadchodzących tygodniach. 

 

Jak pisze Reuters, w ostatnim czasie zarówno zwolennicy Brexitu, jak i jego przeciwnicy nasilili swoje działania, podczas gdy Londyn i Bruksela liczą na zakończenie rozmów do końca bieżącego roku.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 16:57:29 | 2018-11-04
Wyborcy z W. Brytanii mają o tym decydować? A wyborcy z UE?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook