Bolton w Tbilisi: Rosja powinna "wynieść się" z Krymu i Donbasu

(fot. PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE)

Przebywający z wizytą w Tbilisi doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton oświadczył w piątek, że Rosjanie powinni "wynieść się" z Krymu i Donbasu na wschodzie Ukrainy.

 

"Byłoby pomocne, gdyby oni (Rosjanie) przestali ingerować w nasze wybory, wynieśli się Krymu i Donbasu na Ukrainie, zakończyli używać nielegalnej broni chemicznej, by przeprowadzać morderstwa na rosyjskich uchodźcach na Zachodzie i gdyby byli mniej uciążliwi na Bliskim Wschodzie" - powiedział Bolton w wywiadzie dla agencji Reutera.

 

Jak dodał, taka polityka powodowała, że Waszyngton w przeszłości nakładał na Moskwę sankcje. Nie wykluczył podobnych takich działań w przyszłości.

 

Doradca prezydenta USA zapewnił również, że Stany Zjednoczone chcą strategicznych rozmów z Rosją o agresywnych działaniach Chin. Nazwał też traktat rozbrojeniowy INF, z którego USA zamierza wycofać prezydent USA Donald Trump, "reliktem zimnej wojny".

 

Wcześniej podczas pobytu w Gruzji Bolton oświadczył, że Biały Dom zaprosił prezydenta Rosji Władimira Putina. Podkreślił też, że USA rozważają, czy nałożyć na Rosję dodatkowe sankcje ze względu na próbę otrucia w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook