Na Ukrainie rozpoczęły się Dni Kina Polskiego

(fot. Danny Feng / unsplash.com)

Na Ukrainie rozpoczęły się w czwartek XIII Dni Kina Polskiego, doroczny festiwal filmowy organizowany przez Instytut Polski w Kijowie. Poza stolicą projekcje odbędą się w czterech innych ukraińskich miastach: Charkowie, Łucku Odessie i Winnicy.

 

Dni Kina w Kijowie otworzyła "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, która niebawem trafi na ekrany ukraińskich kin.

 

"Po raz pierwszy od wielu lat film festiwalowy trafia do ogólnoukraińskiej dystrybucji i to będzie nasz stały cel. Chcemy, żeby kino polskie było dostępne nie tylko dla osób zainteresowanych filmem - krytyków i członków konkursowych jury - lecz by było dostępne dla szeroko pojętego widza" - powiedział dyrektor Instytutu Polskiego Bartosz Musiałowicz.

 

Denys Iwanow, ukraiński dystrybutor "Zimnej wojny" uważa, że Dni Kina Polskiego na Ukrainie dobrze służą promocji polskich filmów w jego kraju.

 

"+Zimna wojna+ jest pewnym eksperymentem. Jeśli ten film odniesie na Ukrainie sukces, będzie to pozytywnym sygnałem dla producentów polskich i innych krajów europejskich" - podkreślił Iwanow w rozmowie z PAP.

 

Dni Kina Polskiego odbywają się na Ukrainie od 2006 roku. W tym roku oprócz "Zimnej wojny" ukraińskiej widowni zostaną zaprezentowane: "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, "Gotowi na wszystko. Exterminator" Michała Rogalskiego, "Ptaki śpiewają w Kigali" Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze oraz "Tarapaty" Marty Karwowskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?