Nowy pomysł władz Wenecji: zakaz siadania na ziemi i na schodach kościołów

(fot. unsplash.com / Ingeborg Gärtner-Grein)

Plan wprowadzenia zakazu siadania na ziemi i na schodach w centrum Wenecji, zawarty w nowym rozporządzeniu policji i straży miejskiej wywołał dyskusje i różne oceny. To kolejny krok władz miasta w walce z brakiem dobrych manier wśród turystów.

 

W jednym z komentarzy w mediach podkreślono, że tak jak końca nie ma upadek dobrych obyczajów wśród turystów w Wenecji, tak nie ma też limitu dla następnych pomysłów, które chcą wprowadzić lokalne władze w trosce o godny wygląd ulic i placów, właściwe zachowanie turystów i poszanowanie zabytków.

 

Tym razem do regulaminu miejscowych służb porządkowych postanowiono włączyć przepis o zakazie siadania na ziemi, a także na stopniach kościołów i zabytkowych pałaców oraz innych historycznych budynków. Pomysł ten wywołał ożywioną dyskusję w radzie miejskiej, która musi zaaprobować nową wersję rozporządzenia.

 

"Nie można zabronić wszystkiego" - argumentuje opozycyjna centrolewica i apeluje, aby w takiej sytuacji ustawić ławki w centrum nad Canal Grande.

 

Obowiązujące obecnie rozporządzenia też jest wyjątkowo surowe, bo zabrania wszelkich "pikników", czyli jedzenia prowiantu na schodach, schodkach, mostach i chodniku. Teraz nie będzie można tam również siadać.

 

Przewiduje się kary w wysokości od 50 do 500 euro; te najwyższe w przypadku powtórzenia się naruszenia przepisów. Ostatecznością ma być zakaz wstępu do miasta na wzór tego stadionowego.

 

Według prasy pomysł nowych przepisów to następny rozdział w coraz trudniejszych relacjach między Wenecją a masową turystyką. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

organekmonika820 09:18:13 | 2018-09-21
zreszta nic mnie dziwi  i tak robia poswojemu

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

organekmonika820 09:17:16 | 2018-09-21
witam wszystkiego zabraniaja bo to zabytki i tak beda puste koscioly nie ktorzy zachowuja sie jak zydzi  a nie ja chrzecijanie

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook