Szef MSW Austrii: walka z nielegalną imigracją ma priorytetowe znaczenie

(fot. Multimedia-Blog Brundespraesident.in, flickr, CC BY-SA 2.0)

Minister spraw wewnętrznych Austrii Herbert Kickl przestrzegał w czwartek przed "stawianiem w polityce imigracyjnej ostatnich kroków przed pierwszymi", akcentując priorytetowe znaczenie uregulowania kwestii zwalczania nielegalnej imigracji.

 

Kickl z Austriackiej Partii Wolności (FPOe) wypowiedział się w Wiedniu na unijnej konferencji, poświęconej zagadnieniom imigracji i bezpieczeństwa. Uczestniczą w niej przedstawiciele resortów spraw wewnętrznych państw UE i niektórych państw bałkańskich.

 

Szef austriackiego MSW oświadczył m.in., że oprócz walki z nielegalną imigracją potrzeba "sukcesów" w takich dziedzinach, jak ochrona granic zewnętrznych UE, odsyłanie uchodźców i zwalczanie przemytu ludzi.

 

"To są kroki numer jeden, dwa, trzy i cztery. A kiedy już to osiągniemy, możemy pomyśleć o krokach numer pięć i sześć" - powiedział, nawiązując - jak pisze agencja dpa - do środowego wystąpienia szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, który postulował stworzenie możliwości legalnej imigracji do Unii Europejskiej, podkreślając, że wykwalifikowani imigranci są potrzebni. Juncker mówił, że propozycje KE w tej sprawie są gotowe od dawna i wzywał do ich wdrożenia.

 

Dpa informuje, że drugiego dnia konferencji w Wiedniu przedstawiciele państw UE będą rozmawiać z przedstawicielami Egiptu, Algierii, Libii, Mali, Maroka, Nigru, Czadu i Tunezji o poprawie współpracy w dziedzinie migracji i ochrony granic.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.17

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook