Na południu Syrii trwają walki sił reżimu Asada z tzw. Państwem Islamskim

(fot. Giannis Papanikos / Shutterstock.com)

Co najmniej 21 członków sił reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada zginęło w prowincji as-Suwajda, na południowym zachodzie kraju, w zasadzce zorganizowanej przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - podało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 

Według dyrektora tej NGO Ramiego Abdela Rahmana do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na pustynnych obszarach prowincji, w okolicach ostatniej w tym rejonie kryjówki IS.

Jednocześnie - jak podaje Obserwatorium - ośmiu bojowników IS zginęło w starciach, które wybuchły po ujawnieniu zasadzki.

 

Oficjalna syryjska agencja Sana poinformowała z kolei, że we wtorek doszło do "zaciętych walk z terrorystami" z IS. Dodano, że na pozycje Państwa Islamskiego w as-Suwajdzie przeprowadzono naloty oraz dokonano ostrzału artyleryjskiego.

 

W as-Suwajdzie trwa ofensywa syryjskiej armii, która jest odpowiedzią władz w Damaszku na atak terrorystyczny IS przeprowadzony 25 lipca w tej muhafazie (prowincji). Zginęło wówczas co najmniej 250 osób, a ponad 30 zostało porwanych. Ofiarami byli głównie członkowie mniejszości druzyjskiej, która stanowi większość wśród mieszkańców muhafazy. Wśród porwanych jest kilkoro dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook