USA: Donald Trump liczy na rychłe porozumienie z Kanadą ws. NAFTA

(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Prezydent Donald Trump ocenił w środę, że przedstawiciele USA i Kanady negocjujący zmodyfikowanie Północnoamerykańskiego Układu o Wolnym Handlu (NAFTA) prawdopodobnie dojdą do zgody do piątku, który wyznaczył jako ostateczny termin.

 

"Oni (Kanadyjczycy) chcą uczestniczyć w porozumieniu, daliśmy im czas do piątku i uważam, że prawdopodobnie zmierzamy ku temu. Zobaczymy, co będzie" - powiedział Trump dziennikarzom przed Białym Domem.

 

Donald Trump: nie ma powodu, by tracić środki na manewry USA-Korea Południowa >>

 

Stronami NAFTA są USA, Kanada i Meksyk. Trump jest zdecydowanym krytykiem tego zawartego 24 lata temu układu twierdząc, iż przyniósł on "katastrofę" rynkowi pracy w USA. W poniedziałek poinformował o zawarciu z Meksykiem "wspaniałego dla obu stron" wstępnego porozumienia, umożliwiającego zreformowanie zasad handlu między obu państwami. USA muszą teraz wynegocjować z będącą ich drugim największym partnerem handlowym Kanadą jej zgodę na nowe warunki wymiany dóbr i usług.

 

Prezydent USA zagroził, że jeśli do piątku wszystkie trzy państwa nie dojdą do zgody w sprawie zreformowania NAFTA, może poprzestać na umowie z Meksykiem, nakładając jednocześnie cła na import z Kanady.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook