Jemen: dziesiątki ofiar ataku na autobus przewożący dzieci

(fot. PAP/EPA/YAHYA ARHAB)

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) poinformował na Twitterze, że w czwartkowym ataku na autobus przewożący dzieci w północnym Jemenie zginęły lub odniosły obrażenia dziesiątki osób. Lokalne jemeńskie media informują nawet o 39 zabitych.

 

"Po porannym ataku na autobus przewożący dzieci na targ w Dahjan położony w muhafazie Sada (północny Jemen - PAP), do szpitala wspieranego przez MKCK przywieziono dziesiątki rannych; trafili tam też zabici" - poinformowała ta organizacja humanitarna nie określając jednak charakteru tego ataku.

 

Kontrolowana przez Hutich telewizja Al-Masirah oświadczyła, że w wyniku ataku 39 osób zginęło, a 51 zostało rannych. Według niej był to nalot przeprowadzony przez międzynarodową koalicję państw pod przywództwem Arabii Saudyjskiej. Jak zauważa AFP rzecznik koalicji nie skomentował na razie tej sprawy.

 

Międzynarodowa koalicja od trzech lat walczy w Jemenie z rebeliantami Huti, wspieranymi przez Iran. Wojna w Jemenie jest pośrednim konfliktem między Arabią Saudyjską a Iranem, potęgującym niestabilność na Bliskim Wschodzie. Według ONZ od marca 2015 roku wojna ta pochłonęła prawie 10 tys. ofiar i wywołała "największy kryzys humanitarny na świecie". 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook