Ambasador USA przekazał list od Donalda Trumpa do Kim Jong Una

(fot. PAP/EPA/WALLACE WOON)

Sung Kim, ambasador USA na Filipinach, przekazał w sobotę ministrowi spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho list od prezydenta Donalda Trumpa do Kim Jong Una - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert.

 

Sung Kim, który odegrał znaczącą rolę w amerykańskich rozmowach z Koreą Północną, przekazał list w kuluarach forum regionalnego w Singapurze - podała Heather Nauert, dodając, że list jest odpowiedzią na list od północnokoreańskiego przywódcy do prezydenta USA.

 

W Singapurze sekretarz stanu USA Mike Pompeo i minister Ri przywitali się i wymienili okolicznościowe uśmiechy, lecz nie doszło do formalnego spotkania. Nauert poinformowała, że Pompeo powiedział do Ri: "Powinniśmy się znów spotkać", na co uzyskał odpowiedź: "Zgadzam się, jest wiele rozmów do przeprowadzenia".

 

Forum w Singapurze odbywa się z udziałem ministrów spraw zagranicznych Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) oraz między innymi szefów dyplomacji USA, Chin, Japonii i Rosji.

 

Ri powiedział wcześniej w Singapurze, że USA "coraz głośniej podnosi sprawę utrzymania sankcji przeciwko" Korei Północnej, co jest "alarmujące". Przypomniał, że Korea Północna zainicjowała działania na rzecz dobrej woli", w tym "moratorium na testy jądrowe i testy wyrzutni rakietowych oraz demontaż poligonu do badań jądrowych", a USA wciąż wracają do przeszłości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook