Spontaniczna solidarność Greków z ofiarami klęski pożarów

(fot. PAP/EPA/VASSILIS PSOMAS)

Wstrząs, jaki przeżywa Grecja w związku z wielkimi pożarami lasów, które na wschód od Aten spowodowały śmierć 80 osób, wywołał "tsunami" odruchów solidarności ze strony greckiego społeczeństwa wobec ofiar żywiołu oraz ich bliskich - piszą greckie media.

 

Niektóre gminy, które ucierpiały wskutek pożaru, ogłosiły, że zapasy żywności i odzieży zgromadzone dzięki ofiarności rodaków i organizacji społecznych przekroczyły już pojemność zaimprowizowanych magazynów.

 

Do punktów krwiodawstwa zgłaszają się wciąż setki wolontariuszy, a z całego kraju poczta wciąż dostarcza ogromne ilości paczek z pomocą dla pogorzelców i innych ofiar żywiołu.

 

Grecja jest obok Portugalii, Hiszpanii i Włoch jednym z krajów śródziemnomorskich, w których wydłużyły się w ostatnich dziesięcioleciach okresy suszy i wysokich temperatur, co szczególnie sprzyja pożarom lasów.

 

W 2017 roku według europejskiego systemu informacji o pożarach lasów liczba tych pożarów w krajach Unii Europejskiej wzrosła trzykrotnie w porównaniu z przeciętną z ostatnich ośmiu lat.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook