Somalia: co najmniej 9 osób zginęło w następstwie ataku Al-Szabab

(fot. PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME)

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych, gdy bojownicy islamistycznej grupy Al-Szabab zdetonowali w sobotę dwa ładunki wybuchowe w centrum stolicy Somalii Mogadiszu i zaatakowali budynek rządowy.

 

Świadek, na którego powołuje się Reuters, powiedział, że doszło do intensywnej wymiany ognia przed budynkiem, gdzie mieszczą się resorty spraw wewnętrznych i sił bezpieczeństwa, a który jest używany także przez policję. Sobota - jak przypominają agencje - była zwykłym dniem pracy w ministerstwach.

 

Rzecznik grupy Al-Szabab Abdiasis Abu Musab powiedział, że ugrupowanie przeprowadziło obie detonacje bomb przed atakiem na budynek rządowy i że bojownicy wciąż znajdują się w gmachu, gdzie mieli zabić ponad 20 pracowników ministerstw. Reuters przypomina, że Al-Szabab z reguły zawyża bilans ofiar.

 

Według źródeł policyjnych napastnicy zostali zabici. Agencja Reuters pisze, że islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab chce obalić wspierany przez Zachód rząd somalijski i ustanowić rządy oparte na rygorystycznej interpretacji szariatu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook