Australia szuka 50 uczestników Igrzysk Wspólnoty Narodów

(fot. shutterstock.com)

Australijskie władze poszukują 50 sportowców i oficjeli, którzy przyjechali na Igrzyska Wspólnoty Narodów, a teraz nielegalnie pozostają w tym kraju.

 

Blisko 200 innych osób złożyło wnioski o azyl. Impreza zakończyła się 15 kwietnia. Początkowo uważano, że do swoich krajów nie wróciło 11 obywateli Kamerunu, Ugandy i Rwandy. Niektórzy ze sportowców w ogóle nie przystąpili do zawodów.

 

We wtorek minister spraw wewnętrznych Peter Dutton przyznał jednak, że trwają poszukiwania 50 osób. 190 złożyło wnioski o azyl, a 15 kolejnych o inny rodzaj wizy pozwalającej na pobyt w Australii.

 

Tego typu sytuacje nie są niczym niezwykłym, jednak przy okazji imprez w Manchesterze (2002), Melbourne (2006) czy Glasgow (2014) skala była znacznie mniejsza.

 

Wspólnota Narodów zrzesza niepodległe kraje, z których większość była kiedyś częścią brytyjskiego imperium kolonialnego. W zawodach biorą udział także reprezentacje terytoriów zależnych oraz części składowe Zjednoczonego Królestwa - Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna.

 

Gospodarzem kolejnych igrzysk w 2022 roku będzie południowoafrykański Durban.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook