Donald Tusk wśrod tegorocznych laureatów nagrody Polonicus

(fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI)

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk otrzymał nagrodę Polonicus 2018 Europejskiego Instytutu Kultury i Mediów Polonicus za promowanie Polski w Europie. Nagrodę w postaci statuetki z brązu wręczono mu w sobotę w Akwizgranie.

 

Tusk pokazał, że miejsce Polski jest w sercu Europy - podkreślono m.in. w uzasadnieniu przyznania nagrody honorowej za całokształt działalności.

 

Nagrodę Polonicus otrzymała także była przewodnicząca niemieckiego Bundestagu Rita Suessmuth za znaczący wkład w dialog niemiecko-polski w aspekcie integracji europejskiej.

 

Polonicusa otrzymał również Jerzy Owsiak za wybitne zaangażowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz Benedykt i Róża Frąckiewiczowie - dyrygent i pierwsza solistka chóru Benedictus z Wuppertalu - za animację życia organizacji polskich oraz utrzymanie tradycji Chórów Polskich w Niemczech.

 

Nagroda Polonicus, przyznawana przez środowiska polonijne w Niemczech, została wręczona po raz pierwszy w 2009 roku. Powstała z inicjatywy Kongresu Polonii Niemieckiej.

 

Na portalu Instytutu podkreśla się, że honoruje ona działania i postawy prowadzące do poprawy dialogu polsko-niemieckiego w wymiarze europejskim, oraz na rzecz rozwoju kultury polskiej w Europie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

207

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 14:01:42 | 2018-04-30
Na głownej stronie Instytutu Polonicus (http://institut-polonicus.eu/index.php/9-uncategorised/97-polonicus-forum-w-aachen-panel-dyskusyjny-28-kwietnia-br) można przeczytać (stopka po lewej): Projekt jest finansowany przez Ministerstwo ds. Dzieci, Rodziny, Uchodźców i Integracji Państwa Nadrenii Północnej-Westfalii. Czyli wszystko wiadomo kto wybiera laureatów... Non comment...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pg 09:08:38 | 2018-04-29
Śmieszna sprawa. Ten pan przecież promuje tylko siebie i to w sposób dosyć niezdarny. Ale jak czytam sklad jury nagrody to się ne dziwię.
Maja prawo dawać sobie nagrody, tylko po co mi ta wiadomosć na tym portalu??

Oceń 31 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tadeusz_25 00:38:39 | 2018-04-29
Dostał nagrodę za zdradę Polski... Nie mogł nie dostać nagrodzie patronuje Bogdan Borusewicz, a w jury nagrody są m. in.: Wiesław Lewicki - nagrodzony przez Bronisława Komorowskiego, Barbara Borys-Damięcka z PO. Oto niektórzy laureaci: zasiadająca obecnie w jury Barbara Borys-Damięcka, Róża Maria Graefin von Thun PO, Władysław Bartoszewski, Jerzy Buzek, Krystyna Janda, Basil Kerski (dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku - co miał wspólnego z Solidarnością nikt nie wie!), Andrzej Wajda, Jan Miodek TW "Jam", Leszek Balcerowicz, Agnieszka Holland, Lech Wałęsa (nagrodzony po wypłynięciu teczek Kiszczaka!). Wspaniała lista z kilkoma zdrajcami Polski, pozostali też nie pałają miłością do ojczyzny. Zgadnę następnych laureatów: Grzegorz Schetyna, Adam Michnik, itd. Żebym był dobrze zrozumiany: pozostali laureaci to osoby dbające o kontakt z ojczyzną. Tylko ciekawe, że z Polski wybierają osoby tylko z jednej i to tej niewiernej Polsce sceny politycznej, dla których bycie Polakiem to nienormalność (słowa tegorocznego laureata D. Tuska - same mówią za siebie), dlatego zapytam ponownie: za co więc ta nagroda???

Oceń 44 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook